Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nerozumiem svojmu priateľovi

Príspevok v téme: Nerozumiem svojmu priateľovi
Amalia57

... alebo asi chlapom celkovo. Prečo je občas taký strašne nervný? Prečo sa občas chová tak chladne a o polhodinu na to je všetko v poriadku? Ako sa na mňa môže hnevať za také malichernosti? Najhoršie je, keď niečo myslím naozaj úprimne dobre, vôbec, ale naozaj vôbec to nemyslím v zlom a on na mňa strašne vyletí. :( Rozumiem, nie vždy sa musíme pochopiť, ale občas... ježiš, občas si tak želám, nech sa do mňa vcíti a pochopí, že mi občas strašne ublíži. Dokonalý vzťah neexistuje, ja ho strašne ľúbim, ale v niektorých chvíľach nevidím žiadnu perspektívu, keď sa takto ku mne zachová. :(:(

Prezyvko5

Amalia,
muz vychladne vzdy. My to zas tak dlho neprezivame, skor poznam zeny co si pamataju ze ich manzel nevyhodil v roku 1983 smeti ked ho poslali :D.

Ja viem ze svojho priatela mas rada a ze mu chces dobre, len ono vela zmoze aj ako mu volajaku radu ci informaciu podas. Ked ti povie ze je hladny a ty mu povies ze tak sa voe najedz popripade ta najhorsia varianta: Som ti vravela aby si si kupil tu bagetu :D.
Nie je celkom idealny sposob ako vyjadrit empatiu ci poradit svojmu milacikovi. Odporucam pouzit slovne spojenie: Aha tak to je zle, snad budes mat cas niecim zahnat hlad. Popripade, mozme nieco navarit. Atd.
Ale urcite nie utocne veci. Mas to o to tazsie ze tvoj ti to da jasne najavo a demonstrativne odijde. Co sice pekne nie je ale len takto ventiluje nahromadene paru v svojom tele. Nepoznam ho ale urcite by som mu nejake diagnozy nepripisoval ako tie slecny v tejto teme. Lebo to by bola potom na kazdeho chlapa nejaka diagnoza :D. Nevravim ze kazdy sa takto sprava a riesi nahromadene emocie.
Jednoducho hadat sa pre drobnosti je blbost sama hovoris. Tak si nedavajte podnety na take hadky. Lebo hadat sa fakt da aj o bagete ked sa chce.

Koniec koncov muzi a zeny sa nikdy dokonale nepochopia, to ze dokazu spolu dobre vyjst len bude znacit to ze dospeli.

No ak mi neveris mozes vymenit chlapa ale uvidis ze na kazdom sa cosi najde co ti nebude vyhovovat alebo jemu a co bude podnetom pre hadky.

Ked dozrejete zlepsi sa to. Skoda len ze v dnesnej dobe sa zije tak nejako viac divokejsie ako kedysi. Podla mna za vela moze ta moda co prisla do tv, internet a tak ale to uz je na inu diskusiu, beztak je tento prispevok uz hrozne dlhy :D.

kasandra

Všetci sme občas nervní a ešte keď je človek hladný tak dupľom :) to za prvé a za druhé asi je tak trošku cholerik :)

Amalia57

Prezyvko5: Tvoj príspevok ma dosť pobavil, lebo tú situáciu si viem presne predstaviť. :D Nebudem predstierať, že si nevystihol presne tie ženské vlastnosti, ktoré má každá a ktoré fakt mužov točia. Ale i keď som mladá, viem, že chlapa treba nechať vychladnúť (čo som aj začala praktizovať, ako som písala), i keď najradšej by som si ja osobne všetko hneď riešila.
Ide o to, že ja som ho v tom obchode naozaj nechcela nahnevať, hovorila som to s miernym ,aj keď ma nahneval. Potom totiž chodí domov a hovorí mi, že je hladný a preto je naštvaný a neviem čo všetko. Tak nech sa naje predsa, to je moje riešenie!!

Ďakujem veľmi pekne všetkých za rady, rozhodla som sa s ním o tom pozhovárať, skúsiť, či sa to zlepší... a uvidíme. Nechcem to ešte vzdať. :(

arman

Z toho mala, co si napisala, by som s tvojim milym nechcel mat nic... ani v priatelskom vztahu, ani obchodnom, ani ziadnom. To nieje clovek, co ta dokaze podrzat v tazkej situacii. Je to uplne nezodpovedny, nespolahlivy clovek, ktorym si nemozes byt ista a casom dostanes dyku do chrbta, ked budes potrebovat oporu najviac. Poznam presne take typy, takze viem, ako to po rokoch chodi, cas to vzdy odokryje. Ma problemy sam so sebou, to samotne by nevadilo, keby ich riesil a neobvinoval za ne inych. Riesit ich znamena pracovat na nich, a svoje blbe nalady si nechat pre seba, a ak prijdu, urcite svoju polovicku pred nimi uchranit. Ak robi opacne, teda ta pred jeho blbymi naladami nechrani, vysava ti energiu, je to parazit, destruktivny typ cloveka... rychlo ruky od takeho prec.

Ak sa spolu s niekym dobre smejes a pobavis, to este neznamena, ze si ho musis pustit do postele a zit s nim...

Prezyvko5

Moam tak si riadni nelozila tomu chalanovi.
Mozno je len taka povaha, tiez nemam rad ked do mna zena dzube v zmysle ze by som povedal ze daco nechcem a hned plno otazok ze co budem jest, sak nech si to kupim a podobne.
To ze krici a ukazuje nervy to je skor nedospelost, my starsi harcovnici uz sme zvyknuty na to len mavnut rukou nech si zena pokeca a aj tak si spravime tak ako chceme :D ale na to treba dozriet aby mal clovek vybudovanu taku imunitu. Po 10 rokoch vztahu ju dostane. Alebo tiez nemam rad taketo situacie ked robia zeny:
Zena cuvala autom :D a este pred tym jej vravim davaj bacha neoskri stlpik. O minutu oskrela stlpik :D Tak samozrejme ze ma to vytocilo ale len vnutorne, nekrical som len som jej povedal ze nech ide vyniest odpad. Chcel som sa vnutorne ukladnit. Tak miesto toho sa ma 10 krat spytala ze ci sa hnevam a ja vravim nehnevam sa ale chod vyniest odpad. Tak miesto toho aby ho isla vyniest zase sa ma o 5 minut pyta ci sa hnevam :D.
Kurnik myslim si uz ma to mohlo 3 krat prejst keby bola 15 minut ticho. Zobral som smetie a isiel ho vyhodit aby som sa trochu presiel a preslo ma to.
No a na druhy den ma zdrbala ze som bol ku nej vcera hnusny :D.
Zene nijako nevyhovies, vzdy sa bude stazovat. Ci by bol chlapec kludny alebo vybusny vzdy si nieco najdete, pokial nie je vsetko podla vasich predstav a nemate vo vsetkom posledne slovo vzdy sa vam nieco nepaci, nehovoriac o tom ked mame iny nazor na nieco, respektive uplne negativny postoj k nejakej veci ktoru mate rady.

Jednoducho chlapec je mlady za 10 rokov sa nauci ze nemoze vsetko riesit vybuchom a nauci sa ticho pretrpiet ze zena musi mat za kazdu cenu posledne slovo a ze v konecnom dosledku si chlapec moze spravit po svojom aj bez scen.

jupiik

Presne Maoam, pises to ako keby si mojho byvaleho poznala :) Ako fakt, bud tak dobre poznas takych ludi alebo jednoducho mas taky obraz o takych ludoch. Alebo je to z vlastnej skusenosti?
No aj ja som rada ze je to minulost lebo keby som s nim bola este doteraz tak bud by som bola uz uplne jeb*uta alebo mrtva.. Ale nieco z toho urcite.

Maoam

Jupiik, este tie ziarlivostne sceny za vsetko a nestabilita, vkuse dake prusery a stihacstvo...neskutocne..aaa

Bud rada, ze to patri minulosti, dobre si urobila, ze si sa nedala.

jupiik

Maoam tak to tych vyhrazkach ani nehovor.Ked som sa s byvalim rozisla na dennom poriadku som mala vyhrazky typu, ze jeho ten zivot uz nebavi, ze skoci pod vlak, ze sa somnou luci uz navzdy lebo nema cenu tu uz ostavat.Ze sa zabije a tak... a to som mala denno denne.Je to strasne.islo mu len o to aby ma poriadne zdeptal, aby som ho lutovala a vratila som sa k nemu.Lenze bola som dost silna a statocna aby som to nespravila.Uz som mala terajsieho priatela a on mi bol dost velkou oporou. Potom to byvaleho preslo ked videl ze uz to nema sancu a teraz si kazdy zijeme svoj zivot- chvalabohu.

Maoam

a aj silna osobnost ma s nimi co robit, velmi dobre pomaha priama nebojacna konfrontacia a postavenie sa mu - na to nie su pripraveni, ale je to o nervy

no nie som hrda na to, ze mam takeho partnera za sebou, ale tak iste dalsia skusenost do zivota

vedia byt nebezpecni, zvlast ked pride odmietnutie alebo rozchod zo strany zeny, treba sa pripravit na vyhrazky, stalking, 'mam na teba to a to', prepichnutie pneumatik na aute, doskriabanie auta, ukradnutie cennych veci, poskodenie oblubenych veci a pod.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nerozumiem svojmu priateľovi - Fórum - ZDRAVIE.sk