Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Streptokok

Príspevok v téme: Streptokok
martuska278

Dobrý deň prajem.
Moja 18 ročná dcéra sa sťažovala na bolesti hlavy, neprechádzali ani po spánku a užití tabletky proti bolesti hlavy, tak 25. októbra navštívila všeobecného lekára pre deti a dorast, kde jej pani doktorka povedala, že má zápal dýchacích ciest. Brala antibiotika (augmentin) týždeň a kvapky sinupret. Potom tá bolesť hlavy ustúpila, ale hlien v hrdle mala stále. Po dvoch týždňoch sa opäť bolesť hlavy vrátila, hlien v hrdle stále a začala mať sople v nose. Zašli sme opäť ku lekárke, kde jej brali krv a výter z hrdla. Výter z hrdla bol v poriadku, lenže v krvi zistili ASLO 924. Poslali ju na snímok hlavy, kde zistili niečo v dýchacích cestách (v nose). Boli sme poslané ku krčnému, ktorý jej prepichol nos a dal jej do nosa na 10 minút nejaký obväz, ktorý namočil do nejakej vodičky, ospravedlňujem sa, ale neviem ako sa to volá, pretože ani on sám nám to nepovedal. Výter z nosa bol v poriadku a povedal, že moja dcéra prekonala streptokoka. Dal jej antibiotika (dalacin C), aerinaze tabltky, celaskon, avamys (nosný sprej), stérimar (mikrosprej s morskou vodou) a solmucol, ktorý si dáva do vody. Nosom už normálne dýcha, lenže hlien v hrdle sa akoby drží a nevykašle ho, raz ho vykašľala. Liečba prebieha práve 5. deň. Neviete mi poradiť ako sa zbavíme tých hlienov v hrdle a či sa z toho dostane? Liečba má prebiehať 10 dní. Veľmi Vás prosím o skorú odpoveď, pretože sa bojím o svoju dcéru, prípadne Vás prosím o Vaše rady či skúsenosti s takou situáciou. Ďakujem veľmi pekne.

RNG

Este raz, nepoznam obsah fytoestrogenov v roznych sojovycy lecitinoch, ale tam mozu byt. A chlapom nie je dobre si zvysovat hladiny estrogenom podobnych latok.
Aj tak maju uz mnohi, hlavne starsi chlapi problem s privysokymi estrogenickymi hladinami a znizenymi testosteronovymi.

RNG

Sojovy lecitin moze a nemusi obsahovat vacsie mnozstva fytoestrogenov, zalezi od cistoty a vyrobcu. Vajecny lecitin ani slnecnicovy lecitin fytoestrogeny neobsahuju. Takze ked niekto chce brat viac, ako 2 lyzice tyzdenne, a nepozna obsah fytoestrogenov vo vyrobku, co chce brat v takych davkach, tak pre istotu chlapom odporucam mozno brat slnecnicovy ci vajecny.
Teda nie je to kvoli lecitinu samotnemu, ale primesiam , ktore tam zostali zo zdrojov(sojovy olej, kukuricny olej, slnecnicovy olej, vajecny zltok atd).

aadriaanka

Spomínal si, že lecitín obsahuje fytoestrogény, hoci málo a preto mužom neradíš brať viac ako 1-2 lyžice týždenne.

Aký to bude mať vplyv na mňa ak by som brala každý deň lyžicu alebo 2, budem mať väčšie prsia? :) A čo to urobí mužom?

RNG

O skodlivosti lecitinu neviem nic, necital som ziadnu literaturu, kde by spominali nejake skodlive davky, hoci su ludia, ktori beru aj viac ako lyzicu denne mnoho rokov. Takze ja som nic take nemohol nikde tvrdit.
Mikrovlakniny my sice nevieme stravit, ale nevychadzaju z tela nezmenene, ale vychadzaju nasytene roznymi latkami, ktore do seba absorbovali a ciastocne aj natravene a spotrebovane su aj nasimi probiotikami.
Probiotik je hromada roznych a tie potreebuju tak isto pestru potravu, preto tu odporucam pestru zmes mikrovlaknin, nie len jeden druh.

aadriaanka

A môžu lecitín užívať aj môj otec a brat? Na nazoroch si spomínal niečo také, že pre mužov sú veľké dávky lecitínu škodlivé?

Aký je rozdiel medzi psylium, inulin, ovsenou vlákninou a inými? Oni vlastne idú von z tela v nezmenenej forme, záleží teda na tom či používam len jeden druh alebo viaceré?

RNG

adreianka urob si znes s tych troch mikrovlaknin, pripadne aj ine, ako arabinogalaktan, glucomanan a pektiny, ked sa ku nim v buducnosti niekedy dostanes a z tej zmesi, ako pestreej stravy pre probiotika a silneho absorbentu v crevach beries denne 15 gramov , s 3/4 litrom vody, mozes si to rozdelit na viac davok alebo zamiesat do roznych jediel, varit s tym, piect, pouzibvat ako zahustovadlo a podobne.
Na lecitin odporucam masivne davky, nie rozdelovat, lebo je to emulzifikator a malicko z neho nema ziadne velke ucinky.
Predstav si, ze mas krabicu tvrdej farby a chces ju rozriedit, Staci do nej pridat za naprstok riedidla kazdy den, alebo naraz deci a rozmiesat to. Tak isto pracuje lecitin, potrebujes ho naraz dost na ucinok, ale nemusi to byt kazdy den. Tj lyzicu kopcom raz za tyzden, v pripade velmi zapchatych ciev 2-3 krat do tyzdna. Tiez sa da zamiesat do roznych jediel, ale nesmu obsahovat tuk.
Moja zena rozvari 2-3 lyzice v hrnci zeleninovej polievky, za 15-20 minut sa to uplne rozpusti a nezmeni nijak chut . Lecitin v tele je potrebny na cistenie ciev, emulzifikaciu tukov(odtucnovanie) a mozgovu cinnost, kde az 30% suchej vahy mozgu je vlastne lecitin.
Prebytok telo bez problemov spali alebo vyluci. Takze predavkovat je prakticky nemozne a mnohi vyrobcovia davaju na pouzitie lyzicu denne, co podla mna netreba.

aadriaanka

RNG tie mikrovlákniny čo už si viac krát spomínal psylium, inulin, ovsená vláknina sa má užívať denne z každej minimálne 15g? a lecitín 2 lyžice týždenne je jedno ktoré dni alebo to majú byť 2 lyžice rozdelené po malých porciách na každý deň?

RNG

Roztok Citricidalu/GSE, carvacrol z oreganoveho oleja, NAC na odmaskovanie roznych zamaskovanych infekcii, najma biofilmov a adresovat nakazu v prinosnych dutinach.
Viac pozri cez google.sk pod rng, infekcie, kde som dal clanky od viacerych lekarov/vyskumnikov ktore vysvetluju , preco su bezne atb casto na toto neucinne.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Streptokok - Fórum - ZDRAVIE.sk