Mozem byt tucna z kuracieho masa?

Príspevok v téme: Mozem byt tucna z kuracieho masa?
obezna

Tak najskor tolko ze mam 19 rokov 168 centimetrov a mam 136 kilogramov. Ja viem ze je to dost ved aj preto chodim po lekaroch a vselijakich lieciteloch. Lekary mi povedali ze mi nic neni ani stitnu zlazu nemam ani nejake poruchi co sa tyka jedla. Vobec nejedavam velke davky a snazim sa jest len tri razi za den aj ked som hladna stale. Ale vydrzim to. Napriklad moj otec jedava castejsie a neni vobec tucni. Uz som si vsimla ze napriklad v nedelu na obed nikdi nezjem viac ako on a aj tak mam stale horsiu vahu.
Pred mesiacom som bola v cechach u jedneho liecitela ten mi nanutil kopu liekov aj som ich kupila lebo bola so mnou sesternica co ma viezla autom a aj ta ma nahovorila ze nech si to veznem ze mi to mozno pomoze. Aj som to zacala uzivat ale napriklad do dnesneho dna som neschudla ani deko. Minuli tyzden som mala objednane vysetrenie u tej liecitelky Albertovej co robi v Bratislave. Tu som tiez o nej citala ze k nej ludia odtialto chodia.
Neviem co si mam o tom sudit ked mi povedala ze som neni chora ale ze sa nehybem a jem zle jedla. Teda aby som to vysvetlila konkretne. No za prve ako sa mam hybat ked nevladzem a bolia ma strasne nohi a klbi. Ked idem len tu k nam do obchodu tak sa priserne zadicham a cela som spotena. Musim si hned oddychnut. Ved aj preto som uz po strednej neisla na visoku lebo by som to nevladala tam chodit. Aj preto chcem schudnut aby som mohla konecne ist do skoli alebo do roboti.
Ta Albertova mi este povedala ze to jedlo co jedavam nie je pre mna dobre. Ja som jej podrobne vymenovala co jedavam. Napriklad maso robi mamina iba kuracie hlavne kvoli mne lebo je chude. Jedavam ho kazdi den lebo z ostatnich veci sa pribera. Ale Albertova povedala ze kuracina ma v sebe hormoni a ze preto z nej priberam. Bola som fakt dost nastvana a aj mamina ktora tam bola so mnou. Ked sme potom odisli tak vo vlaku sme to preberali a mamina sama povedala, ze to co povedala Albertova je dobra blbost. Ved sa vsade pise ze je kuracina dietna a ma sa jest pri chudnuti.
Uz neviem co si mam teraz myslet. Co mam vlasne jest?
Vcera mi sesternica hovorila ze abi som to teda vyskusala aspon tizden tu kuracinu nejest ze mozno naozaj su v nej hormoni co mi skodia. Ja by som to aj vyskusala len ake maso mam potom jest ked napriklad bravcove je tucne? Ovocie je zase sladke a zelenina mi nechuti. Ved volaco predsa jest musim stale mi je zle od hladu. Odkedi som skoncila strednu som stale doma a len placem. Neviem uz za kym mam ist a co mam robit. Nepoznam nikoho takeho nestastneho ako som ja. Najradsej by som umrela.

GoFruit

Ludia myslim ze takto jej nepomozete. Vzite sa trochu do nej. cely zivot zila podla matky, ona rozhoduje co je spravne a co nie. Teraz ste je vlastne rozbili jej svet, zrazu zistuje ze vsetko co robi, robi zle. Ze jej matka jej ci uz zamerne alebo nechtiac ublizuje. Cely svet sa jej zrazu obratil na ruby. Treba ju nechat nech sa zamysli, nad svojim zivotom, nad vztahom k matke ktory je prilis submisivny, je tu vela strachu, a hlavne nad tym jedalnickom.
Obezna, ty vazne porozmyslaj, kasli na posmesky, ludia proste nepochopili, ze mas vazny problem so svojou osobnostou, vztahy v rodine...
Najprv by si si mala uvedomit svoju situaciu, je vidiet ze chces nieco robit, uz to je super, no ale tak nezostan pri tom chceni ale rob a HNED. nic neodkladaj, rob male zmeny, ja neviem asi by nebolo prave najlepsie hned sa vzopriet mame, kvoli tvojej povahe, tvojmu strachu, tak na tom pracuj postupne, zavadzaj male nepovsimnutelne zmeny, ved ti tu tak dobre radia, bez tych posmeskov si tu dostala velmi dobre rady, navyse mas internet, tak citaj, vzdelavaj sa, informacii je vela, je tazke si vybrat ale cesta kurciat 3krat denne to urcite nie je.
Jedz vela ovocia, to je len fama, ze sa z neho pribera, z umeleho cukru co mas v babovke priberies, ale z ovocia nie, to by si musela zjest pri tvojej vahe 20kg bananov aby si pribrala za den, aj to som si nie ista. Proste naozaj kura, privarky, babovky mucne jedla sladke a COLA NIEEEEEE, zabudni ze schudnes ak budes tak jest ako doteraz.
Hlavne popremyslaj, neurazaj sa hned, neplac, mas na to aby si sa zmenila, ak to chces, dosiahnes to. A ver ze Albertova ti urcite dobre radila a tvoju matku uz radsej nepocuvaj, o tej ani neviem co si mysliet, riadne psycho...
Ale tak zase vezmite si to tak, ze moja matka tiez chora, tucna stravuje sa hrozne, same maso, sladke mucne veci a mne hovori ze ja aby som neochorela z tej mojej vitarianskej stravy, pritom ja som stale zdrava plna energie a ona ma ide poucovat ona co jej strava zjavne nie je naporiadku. Ta

Maoam

Ninka: mas pravdu, suhlasim, z takej rodiny sa da jedine odist, co znamena vzburu, ale to chce predtym plan

dievca je plnolete, moze bez vedomia matky zajst za psychologom a takisto za lekarom, ked schudne, moze sa prihlasit na VS a odist na internat, moze si najst brigadu, atd., moznosti SU, ale musi ziskat sebaistotu a potrebuje odbornu pomoc, takze lekar + psycholog a byt nou, urobim to bez vedomia matky a vyuzijem na to cas, ked je sama doma, ked o tom matka nevie

viem, ako taketo rodiny funguju, poznam ten system dokonale, ona musi odist, postavit si svoj zivot sama, ale niekde musi zacat

zatial je totalne nesamostatna a je fixovana na matku, ale uz su prve zablesky vlastneho zmyslania a prve zablesky sebareflexie, sama vidi, ze takto jej zivot nikam nevedie, sama pise, ze chce ist do skoly, neskor mat pracu, ale potrebuje pomoc

ma hlboke depresie, ako dosledok vsetkeho, cim doma presla

Lulita

nahodou kiez by to malo taky stastny koniec aspon prveho dielu

ja navrhujem bod c. 1 ist za psychologom sama! ziadne tahanie matky do toho...aby ziskala nestranny nazor a pocitila, ze tiez jej slova a myslienky maju vahu a hodnotu, tak naberie aspon kusok sebavedomia, aby sa mohla vzopriet, je dcera nie otrok, to si prve musi uvedomit a potom tie dalsie kroky pojdu lahsie

Ninka03

Ono sa to ľahko hovorí, keď človek nie je v takej situácii. Pre mňa už predstava, že by som bola na jej mieste je desná. Ale ja som úplne iný človek. Nielenže by sa nikomu nepodarilo takto ma vykŕmiť, ale by som aj okamžite začala problém riešiť. Hneď v tomto momente.

doubledog

to nie su posmesky, to su obrazy, ktorymi sa da programovat podvedomie.

je to dalsia z metod, ako ludom poradit.

Ninka03

Takéto rodiny sú príliš uzavreté do seba, než aby si dali od niekoho poradiť. Zväčša jeden člen - tu je to napr. matka - riadi celý chod domácnosti a niekedy určuje aj to, čo si jednotliví členovia majú myslieť. Deti občas zaprotestujú, ale keď nemajú kam ísť, tak im neostane nič iba sa stiahnuť. Toto dievča fakt ľutujem. Ale nepokladám to za beznádejné, len nech sa vzchopí a začne na sebe pracovať.

doubledog

ale ten film bude mat stastny koniec :)

hlavna hrdinka sa po viacerych prikoriach s placom spyta na nemenovanom diskusnom fore na radu, co ma robit.
ludia sa jej vysmeju, ona sa nahneva a zacne svoj zivot menit.

strih o rok neskor:

hlavna hrdinka ma o 38 kilo menej, zacala chodit na vysoku skolu, rozbieha obciansku aktivitu na protest proti glukozovemu sirupu a hormonom v polskej kuracine.
a nakonci odchadza do zapadajuceho slnka, pricom sa drzi za ruku s nejakym fajn chlapom.

koniec prveho dielu

Lulita

ja mam normalne chut za nu napisat do Modreho z Neba! aby ju poslali na nejaky welness s odtucnovacou kurou a odbornikmi a matku nech vysetria tiez!

Lulita

Maoam - veru tak, to je zakladny problem, plus ta obezita je u nej ako psychicky obal pred svetom, kde sa citi chranena, to je uz jedno s druhym, narusena psychika, do toho problemy s jedenim, rodinna psychoterapia jedine, alebo odist z domu