Šumivy vapnik (calcium)

RNG

Kalcium/vapnik je prvok. Synteticke kalcium neexistuje, len synteticke vyrobky z neho.Niektore su nanic, ako napr mlete kamene(vapenec, dolomit koral), ktore su sice oprirodzene, ale kde sa vstrebava len asi 4%. Na druhej nstrane su to rozne soli kalcia, orbanicke, kde je vstrebavanie do tela 40 az 60% a pouzitie do kosti podstatne vyssie, nez nestravitelne kamene.
Vapnik v potravinach ma rozne formy, od anorganickych az po rozne organicke a samozrejme rozne z nich sa rozne absorbuju a zabuduju v tele
Dobre vovorozpustne formy nemozu sposobovat ladvinove kamene a spravidla ani ziadne kalcifikaty inde v tele.
Alergia na vapnik neexistuje, lebo ho clovek ma v kostiach v tele aspon niekolko kilogramov tj by musel mat neprestajne zapaly, od mala.

odpovedam

Prekyslenie organizmu neexistuje, uz to pochopte. Alebo ste si merali pH oragnizmu, ze viete, ci ste prekysleni?

Telo lepsie reaguje na kalcium prijimane zo stravy nez na to synteticke. Starsim ludom synteticke kalcium moze zvysit riziko vyskytu oblickovych kamenov. Takze netreba to doplnat z mlieka, dospelemu sa to aj tak nevstrebe, ale z inych zdrojov. Ako uz bolo spominane - jest orechy a olejnate semena, pripadne salatovu zeleninu. Super je brokolica, este aj sardinky, vajicka.

Ivka 1

Súhlasím s Vitavi . Ešte dodám,že dobrý zdrojom vápnika je mak. Pomletý zmiešať s lyžičkou medu dokáže pokryť dennú dávku vápnika.

vitavi

Najlepším zdrojom vápnika sú semienka, hlavne sezamové. Ďalším zdrojom organického vápnika sú prirodzene mineralizované potraviny ako zeleniny, obilniny s prirodzenými obalmi, morské riasy ...
Ak si prekyselená a ješ minerálny vápnik z tabletiek, zapríčiníš si tvorbu vápenatých solí daných kyselín - budeš mať kalcifikácie tam, kde to najmenej potrebuješ, na cievach, orgánoch, kostiach a i.

červotoč

ja som sa tiež pokušala užívať šumivý vápnik lebo mlieko nemám rada ale po vypití toho šumivého mi začalo byť nejako divne na žalúdku taký hnusný pocit akoby som ho chcela vyvrátiť a ťažobu som začala pociťovať. Čo to znamená? Pila som ho asi štyrikrát a za každým sa ten pocit objavil tak som ho prestala piť. Už len keď namočím jazyk tak ma napína na vracanie. Prečo?

petra354

Ahojte,

ja mam ten isty problem, nemozem mlieko a mliecne vyrobky, kazdopadne vapnik potrebujem, pretoze mam kysly organizmus a nestravujem sa tak ako by som mala, proste mi zelenina nechuti.
A v tom je problem, preto som vyskusala vapnik v tabletke, ktora obsahuje aj vitamin D, ktory premiena v tele na hormon, ktory potom vyvolava syntezu crevnych proteinov zodpovednych za absorciu vapnika.

A musim vam povedat, ze mi to pomaha a citim, ze mam viac energie a som silnijsia :-))
www.medicum.sk

- mira

Maly by si pochopiť, v ktorých prípadoch telu chýba vápnik. Predovšetkým je to vtedy, ak človek pojedá sladkosti a prekyseľujúce potraviny. Cukor odoberá z tela minerály, hlavne vápnik. Zároveň pri prekyselení nastáva pufrovacia reakcia, keď telo vyrovnáva kyslosť zásaditým vápnikom, je jeho spotreba vysoká. Ak ho nemá z potravy, berie si ho z kostí a zubov.
Z toho je jasné, že dostatok vápnika si zabezpečíš správnou výživou. Hlavne bez cukru a prekyseľujúcich potravín.
Výborné zdroje vápnika sú zeleniny a semienka hlavne sezamové a potraviny bohaté na minerály, pretože spektrum minerálov tele má byť pestré a vyvážené, nepotrebuješ len samotný vápnik. Napr. neobrusované obilniny.