Nezmyselné predsudky

Príspevok v téme: Nezmyselné predsudky
8saskia8

včera som sa dosť nepríjemne pochytila s priateľom. pozerali sme po dlhom čase video zo stužkovej na ktorej bol aj on. a príliš často som spomínala môjho bývalo - terajšieho spolužiaka. on sa nahneval, a povedal, že toho ma už dosť, že ho neznáša,že je to totálny idiot a už ho s nim nenam otravovať. Ja so spolužiakom veľmi dobre vychádzam, smejeme sa , zabávame sa, robíme hluposti. on si zo seba dokáže spraviť srandu, nehanbí sa, je za každú srandu. zas naopak môj priateľ to nedokáže, nie je za všetko, stále všetko vymýšľam iba ja. ale ľúbi ma aj ja jeho. Môj spolužiak je taký , že každý deň iná žena. ale ku mne sa správa super. proste ako slušný chalan.. vie mi poradiť a má v celku objektívne názory,..zas môj priateľ všetko ofrfle, protí všetkým niečo má, mojim spolužiakom , priateľom, ľudom mne blízkym, proti susedom. ľuďom čo zvidenia poznáme obaja..ale on ich vôbec nepozná, včera som mu povedala, že ma nevlastní, tak sa podľa toho aj správa. ale obliekol sa buchol s dverami a odišiel preč. už toho mám dosť ako mu to vysvetliť že jeho názory su proti mne? že s nimi nesuhlasim? vyjadrite názor prosím.

milli11

Toto je len moj nazor, ale mne sa zda, ze keby ten jej kamos nebol suknickar, ako spomenula, "ze kazdy den ina sukna", pravdepodobne by bola s nim. ;) A teba sice nechapem, ze nechapes svojho frajera, ale ja tvojho frajera dost dobre chapem. :(((

Agnes999

Milujes vobec svojho priatela? Ak hej, preco? Vymenovala si pozitiva svojho kamarata. Na priatela len negativa. Skus sa teraz zamysliet, vymenuj pozitiva tvojho partnera. Potom si to precitaj. A rozhodni sa, ci s nim vobec chces byt. Co na nom vlastne milujes.

Mimulus

Maoam s tými kamarátstvami nesúhlasím aj keď v tomto prípade to je veľmi rizikové pretože zakladateľka témy asi viac ľúbi kamaráta ako priateľa.
Tu by som chcel trošku vytknúť pojem priateľ!!! Ja viem, že tomu tak všetci hovoríte ale priateľ je viac ako kamarát ale trošku menej ako partner... Tak nejak.

xxy

tiez mi udrelo do oci: kamarat - same pozitiva, priatel - same negativa. ak ich takto vnimas, zrejme mas pri sebe nespravneho cloveka. a plnym pravom s tebou frajer nejde von, ked je tam niekto, koho neznasa, nie je to jeho povinnost. ja by som spravila to iste. a preco ho stale spominas pred nim, ked vies, ze ho nema rad? ved to napatie robis aj ty.

Maoam

moj ex mal taku kamosku, ako sa neskor ukazalo, bolo z toho viac :D, nechcem to aplikovat na tento pripad, ale...taketo uzasne kamaratstva medzi dvoma pohlaviami...:D vysoke riziko

Dadula56

Saskia, ja tiez neviem. Kusok empatie ti chyba. Co ti ma povedat priamo?Ze neznasa tvojho kamarata?Ma ti zakazat sa s nim stretavat?To by bol pravom oznaceny za psychopata. Zrejme to nechava tak, ale mozes si byt ista, ze sa mu to nepaci a nepacilo by sa to nikomu v jeho situacii.
Nechce ist s vami do baru,lebo ho nema rad. Nemozes ockavat, ze kvoli tebe sa bude premahat a bude trpiet v jeho pritomnosti. To by urobil,keby to bola tvoja rodina napr.
Podla mna to cele podavas tak, aby to zle padlo len a len nanho. Pricom podla tohto (sice skromneho opisu, cize sa tazko sudi, kde je pravda) sa on sprava uplne normalne. Jednoducho nema naladu pocuvat ako je tvoj kamarat uzasny. Ty sama mas vediet, ze sa o tom nemas vykecavat, je to ista forma diplomacie,ktora by mala ist sama od seba. A skutocne by ti nevadil podobny vztah, iba z jeho strany?Nejako ti to nechcem verit, prepac.