Vysadenie psychiatrickych liekov - svojvolne

[zruseny22]

Amanda.... Hm.. poslala som dlhý článok, ale vidím, že mi to neposlalo.... tak neviem, či to písať ešte raz:(...

kv

nie ja som zhrozena z toho kolko mladych ludi sa utapa v ,,depresiach,,. to je jak mor. hlavne ked nemaju k tomu realny dovod ...
uplne mam najradsej take zjavy co sedia cely den doma, penazi ze by ich vidlami prehadzovali , o dom sa im staraju upratovacky, o deti opatrovalky , nakupy si nechaju posielat ani prstom nemusia pohnut a 6 krat do dna sa psyychicky zrutia ze nezdvladaju zit.

[zruseny22]

dpk,
ďakujem. Dnes sa "snažím" nejako lepšie zmobilizovať.. na obed sme boli s mamou nakupovať (po pár dňoch som vyliezla z bytu) a potom som si dala ešte 2hod prechádzku, rýchle tempo, teraz som prišla. Len keď si predstavím, že sa musím ísť za chvíľu učiť na skúšku... nie je mi z toho najlepšie... ale musím sa dnes vážne nejako dať "dokopy"... byť aktívnejšia...

Neviem čo mi to zasa je... zasa cítim takú strašnú bezmoc:(... musím sa dnes už vážne začať učiť na skúšku... keď si na to len spomeniem, zasa sa mi chce z toho skôr plakať.... cítim sa strašne neschopná...

amanda,
najhorší je pocit, keď mi každý hovoril, že mám skvelú lekárku a pod. Možno taká je, možno je to všetko len moja vina, že sa ku mne správa tak ako sa správa... že na mňa už kašle... Snažila som sa byť k nej otvorená, hovoriť úprimne.. keď som napr. nejakú dobu vysadila lieky, vždy som jej o tom povedala... stále som jej teraz aj hovorila, že mám pocit, že mi tie lieky nepomáhajú... že sa cítim zle... ale ona mi na to vždy len povedala, že zasa si meliem len to svoje.. že žiadna novinka... zobrala diár a dala mi ďalší termín.... (A to nehovorím o tom, že si pri mne vždy zapáli cigaretu.. )...

amanda23

KV tie tvoje blbe prispevky si strc vies kde .., nik na ne nie je zvedavy, aj my tu sme kedysi ani len netusili , co je to za chorobu a zili si spokojny normalny zivot, nikdy nevies, co ta postretne v zivote a aby si tu potom zufalo nevypisoval aj ty rady ako sa z toho dostat, nekric hop, kym nepreskocis ty "chytrak"...

amanda23

Cry, dobre si urobila, ze si zmenila lekarku aj vysadila lieky od starej psychiarticky, mozno ta ta kombinacia liekov nicila viac, ako keby si ich nebrala a plus ten pristup "na salame" akoze dalsi cvok v poradi, pozname... Nikto si povie "mam dobreho psychiatra" , staci ked mu utrafi liek po ktorom sa mu ulavi a nic viac ten clovek nepotrebuje od lekara, ale ked je pristup lekara blby a dlhodoba liecba , ktora nepomaha,tak to nie je liecenie. Ja som tiez zmenila psychiatra, aj ked som nasla naozaj dobreho cloveka co so mnou vsetko preberal aj hodinu pri kazdej kontrole, lieky uz tretie mi znova nesadli, ba este horsie mi z nich byvalo a to som drzala cele tyzdne. Tak som si to tiez vysadila ako ty. Lieky uz nechcem ani za svet, som v stadiu, ze sa liecim alternativne, byva mi dost blbo niekedy uz nevladzem, zda sa mi, ze to trva uz nekonecne dlho, u mna uz rok a pol, potom zasa lepsie, je to na dlhsie liecba, ale snad to pomoze. Je mi luto, ze mne lieky nepomohli, lebo poznam ludi z okolia, ktorym lieky sadli a ziju v pohode chodia do prace, normalne funguju a su lekarom vdacni ze im "nasiel" dobry liek. Tak nezufaj, vzdy sa najde pomoc, aj ked to trva dlhsie niekedy, ako je clovek schopny uniest.

dpk1

Cry: To je super, že si to nevzdala a ideš ďalej. Som rád aj ja :).

A mimochodom malinko si zdvihla náladu aj mne, tiež som v riadnych ritiach, no keď vidím u druhého že kua vždy sa dá nejak ďalej, tak ma to motivuje. Ďakujem :).

Jane_3sto18

Mimulus - ja som večná! A to, že nekomentujem neznamená, že nečítam ;-)
cry - ja si tiež myslím, že sa nič nestane, pokiaľ to nie sú nejaké návykové svinstvo-lieky na neviem aké ťažké psychické choroby.