Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Má nejaký zmysel také priateľstvo?

Príspevok v téme: Má nejaký zmysel také priateľstvo?
Karolina222

Ahojte, mám taký problém...Chodím na VŠ,rada spoznávam nových ľudí v kolektíve som celkom obľúbená, mám tam veľa známych a kamarátov, s niektorými sa stretávam aj mimo školy...Lenže mmedzi nimi zrejme žiadne bližšie priateľstvo, a to ma trápi najviac...
Na strednej som bola dosť utiahnutá, mala som síce pár povrchných kamarátstiev, ale iba jednu dobrú kamarátku, keď som mala pocit, že ju už môžem označiť za tú skutočne pravú a najlepšiu, odišla študovať do zahraničia, vidíme sa raz za pár mesiacov...Momentálne som bez partnera, aj preto som dúfala som, že na VŠ si nájdem nejakú blízku dušu ( kamarátku), ale zatiaľ s mi to veľmi nedarí...
Už od tri roky z tadiaľ poznám jedno dievča, stretneme sa tak 2-3x do týždňa, nehovorím, že sme úplne rovnaké povahy a vo všetkom sa zhodneme, ale máme podobné životné priority a rovnaké názory, veľmi sa snažím vybudovať si s ňou bližšie kamarátstvo, zaujímam sa o ňu... problém je v tom, že väčšina záujmu ide z mojej strany,je na mňa síse vždy milá a prívetivá, ale som to ja kto pozýva von, vymýšľa program, ona síce väčšinou rada ide, sama potom povie ako je rada, že som ju pozvala, ale sama ma nikam nepozýva, druhá vec je, mám stále pocit, že mi nedôveruje, ja pred ňou nemám problém hovoriť o svojom súkromí viaceré veci, ona mi toho moc nechce povedať, len niekedy, keď má nna to náladu..,začala som sa jej viac zdôverovať, myslela som, že potom začne aj ona... naš vzťah už dlhší čas balancuje medzi kamaratstvom a priateľstvom.. som z toho zúfalá, neviem, či má zmysel investovať čas do takéhoto kamarátstva... skutočne potrebujem niekoho, pred kým si môžem otvoriť dušu,vyrozprávať, čo ma trápi, rozoberať vzťahy, lenže takého človeka teraz vo svojom okolí nemám..na VŠ je už ťažké budovať si dobré kamarátsvo, keď sa vidíme pár hodín týždenne s tými ľudmi... momentálne nemám partnera, ale my ženy vieme, aká je skutočná priateľka dôležitá, s ktorou môžete preberať všetky svoje problémy, vzťahy, a ona je tu vždy pre Vás a vždy Vás podporí...Lenže kde ju hľadať ?

leonka1234

Ahoj Karolina222
Ja mam tiez taky podobny problem s priatelstvom s mojou kamaratkou. Tiez je tam iniciativa len z mojej strany, co predtym to tak nebolo.. Zaujem a aj iniciativa bola obojstranna a tesili sme sa z nasho priatelstva, pretoze sme si navzajom pomahali, smiali a rozpravali sme sa o vsetkom, proste priatlestvo.. Ale pred niekolkymi mesiacmi sa to zmenilo, nova skola, novy priatel, praca, co na jednej strane chapem, pretoze aj ja mam take "povinosti" ale teraz je iniciativa len z mojej strany.. cca dva tyzdne som sa jej neozvala a z jej strany nic.. velmi ma to mrzi, pretoze predtym to tak nebolo. Aj sme sa o tom rozpravali, ze to uz nie je take ako predtym a ona mi na to povedala, ze nema tolko casu a nevie si ten cas spravne rozdelit medzi ludi..
Tiez som stala pri nej ked mala take problemi so svojou tiez dobrou kamaratkou a velmi sa trapila kvoli nej a snazila sa to akoby napravit to co sa medzi nimi stalo, ale potom ako sa to nejako urovnalo tak som mala z toho taky pocit akoby to bol taky trojuholnik, tak ako sa ona snazila "ozivit" priatelstvo s tou kamaratkou, tak ja som sa tiez snazila o to iste o nase priatelstvo aby to bolo take ako predtym:) :/ ale mam taky pocit, ze sa nic nezmenilo a stale som ten iniciator ja a uz zacinam byt z toho aj taka znechutena, ked sa clovek snazi a nic z toho ale na druhej strane sa bojim, ze ked prestanem tak sa ta to akoby skonci a ja nechcem prist o nase priatelstvo..Neviem tiez, co mam dalej urobit..

Agnes999

Ty ju poznas, ty musis vediet ci ju tie spolocne akcie unavuju alebo bavia, my to fakt nezistime. Ak sa ti nieco nepozdava, povedz jej to narovinu a porozpravaj sa s nou o tom otvorene.

Karolina222

no zatial nepresiel mesiac ze by sme sa spolu aspon v skole nevideli, nezasli spolu cez prednasky na kavu, na obed,... takze neviem..

Karolina222

pomaranc 99 viem ze sa dnes uz muzi dnes vyznaju v tychto veciach,...je ale to skor o zenskom rozmyslani preco hladam priatelku ,nic proti, ale asi ziadny muz doteraz nevymyslel patent ako rozmysla zena :)

pomaranc99

to ze mas nejake velmi intimne veci o ktorych sa mozes bavit len s babami si namyslas...myslim, ze vascina z nas uz vsetky tie vase "intimne" veci velmi dobre pozna...

Karolina222

Sejla, stretávanie sa som skôr myslela, že sa vidíme spolu v škole..., najviac ma trápi, že keď sa s ňou chcem stretnúť aj v súkromí, musím sa ozvať ja...dlho som nad tým premýšľala, možno je to tým, že má vážny vzťah a chce sa venovať len priateľovi..Ale zas nemať iné kamarátske vzťahy??

Karolina222

Sejla, stretávanie sa som skôr myslela, že sa vidíme spolu v škole..., najviac ma trápi, že keď sa s ňou chcem stretnúť aj v súkromí, musím sa ozvať ja...dlho som nad tým premýšľala, možno je to tým, že má vážny vzťah a chce sa venovať len priateľovi..Ale zas nemať iné kamarátske vzťahy??

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Má nejaký zmysel také priateľstvo? - Fórum - ZDRAVIE.sk