Zbáznim sa.. mam strach z ALS!

Príspevok v téme: Zbáznim sa.. mam strach z ALS!
Prestrasena

Dobry den potrebujem suuurne radu....Uz od septembra beham po roznych vysetreniach. Mam svalove zasklby na celom tele, som unavena, mam pocit ze stracam silu, casto i piska v uchu, bolia ma klby..... Bola som uz na roznych vyetreniach MR mozgu a miechy(vsetko ok), EMG test (potvrdena tetania), ORL (vsetko OK), Stitna zlaza OK, vysetrenie u neurologa ktory ma poslal k psychiatrovi....takze diagnoza TETANIA a panicka porucha....Lieky ziadne, rady ziadne....Priznavam ze som hypochonder a moc sa sledujem ale bojim sa ze nieco prehliadli a ja mam ALS....Moentalne väcsina priznakov presla, zostalo len to sklbanie a nesikovnost ruk, tuhnutie, bolest klbov....Co je zvlastne sklbe mi v prstoch napriklad ked si prelozim nohu cez nohu tak po chvili i zacne sklbat palcom na nohe, strale mi trpne chodidlo. Mam obrovsky strach a neviem co s tym...Mam ist znova na vyetrenia?inemu neurologovi?vsetci a mi uz smeju a mne je tak hrozne....bojim sa....niekedy chcem radsej umriet

mima678

Dobrý deň,
neviem či mi niekto odpovie kedže to je stará téma, ale posledné dni mám aj ja hrozný strach z diagnózy ALS. Mám 23 rokov a je pravda že trpím už viac rokov panickou a úzkostnou poruchou takže by sa mohlo zdať, že moje problémy spadajú do tejto kolonky, ale posledný týždeň som začala mávať ťažkosti aké sa u mna nikdy predtým neobjavili. Začalo to slabosťou a čudným tuhnutím celého tela, hlavne rúk a nôh,pridali sa zášklby svalov po celom tele, únava aj po malej námahe, čo ma aj psyhicky absolútne odrovnalo. Momentálne mi je dobre len keď ležím v posteli a akonáhle sa postavím dostanem tú slabosť do nôh a do rúk, a ked musím ísť na nákup alebo nieco vybaviť pridávajú sa k tomu aj závraty a pocity na odpadnutie. Proste za ten týždeň sa zo mňa stala úplná troska. Budúci týždeň som objednaná k neurologičke ale dovtedy by som uvítala vaše názory, či to nemôže byť ALS.

mauglimiro

ja iba ako brat z 3 bratov zatial relatívne v poriadku na ALS.Prvý po objavení prvých príznakov,necitlivosť svalstva na končekoch prstov,postupne nemožnosť písať,zamknúť pretočením kľúča,písanie končí po roku a vysychanie svalstva v mojej reči cca.3 roky a uplny koniec,smrť.Druhý,začiatok zakopávanie a slabosť nôh ,po roku na lôžku trvale nehybný po2 rokoch ešte 60perc.pľúcna ventilácia a momentálne už iba komunikácia očnými buľvami a......Ja mám za sebou zatiaľ EMG,likvor a MR šedej a bielej hmoty a chrbtice,onedlho do Bratislavy,som z Prešova,na vyšetrenie na nukleárnej úrovni,potom napíšem.Inak iba fascikulácie cca.na ploche 3 cm svalstva rôzne po tele spravidla pri blízkosti kľbov, pod rebrami,na krku trvajúce cca5 sekúnd.

Martina30

Ahoj. Problemy ako mas ty , mam asi pol roka. Fascikulacie po celom tele , trpnutie ruk ,noh... Bola som u 2 neurologov, mmg,mri,vsetko ok. Aj endokrinologia a cievne. Mam 2 rocnu dceru. Nekojila som ju ,ale je velmi ziva,chvilu neposedi, mam dost kazdy den.. Muz tak isto robi od rana do vecera. Uz aj ja sa obavam ,ci nemam als. Zajtra idem k tretiemu neurologovi. Byvam v ke a najst tu dobreho neurologa je velmi tazke. Som takisto prestrasena ,ako ty. Otazku si dala davno , snad mi napises,ako si dopadla. Inak ,mam 30 rokov. Takze ked som to tu citala ,ako by som to pisala ja. .

Mimi1991

Z popisu to nevyzerá na ALS, syndróm benígnych fascikulácií pravdepodobne tu na SVK to hádžu do škatuľky tetánia:) zvýšená nervovosvalová dráždivosť to spôsobuje tie zášklby pri ALS fascikulácie spôsobujú denervácie a inervácie svalových snopcov, čo by si pociťovala ako slabosť v rukách a nohách ale nie takú slabosť že mám ťažké ruky, ale že si nedokážem zapnúť gombičky, otočiť kľúč v zámke alebo otvoriť flašu s vodou, myslím, že tvojim najväčším problémom je úzkosť tá to celé len a len zhoršuje

ivana45

Este, aby som to nezlahcovala. Naozaj mozes mat aj niektore nervosvalove ochorenie. Tie sa v zaciatkoch spoznavaju tazko, nemaju vyvinuty klinicky a laborat. obraz. Neurolog ti po nejakom casovom odstupe (3? mesiace) od predchadzajucich vysetreni moze doporucit spec. vysetrenia.
Trpezlivost. Ani zblaznenim sa ani opakovanim vysetrení sa choroba odvratit neda. Schudni, tym si prospejes. A este kojis, tak chudnutie odloz. Ale nepriberaj ! Plati prisny zakaz kupit vacsie oblecenie !!

ivana45

"Co je zvlastne sklbe mi v prstoch napriklad ked si prelozim nohu cez nohu tak po chvili i zacne sklbat palcom na nohe, strale mi trpne chodidlo"

Vies, ze aj mne sa to uz parkrat stalo? Zlozila som nohu a bolo ok.

Mozno mas zilovy problem, vonkajsie alebo vnutorne varixy. To by si mohla zlepsit schudnutim, mineralmi (Mg,K) a napr. Detralexom. Dostatok tekutin, cvicenia,.. Vygugli si.

rezignovana

ahoj,trpim podobnym problemem,od konce zari se to se mnou tahne,jen s tim rozdilem, ze u me pri klinickem vysetreni behem tech dvou mesicu probihaji zmeny(typu brisni areflexie, hypereflexie nohy)jinak mr mozku cista,LP (pasy v seru a likvoru), a nikdo se nad tim nepozastavuje a posilaji me take na psychiatrii,kde jsem i byla..nabizena antidepresiva zatim odmitam,protoze to neresi muj problem.zaclo to od zavrati, pady ze schodu, zaskuby po celem tele,nespavost,spatne dychani,hubnuti..prochazim si takovym malym peklem a uz nevim kudy kam,nikdy jsem v zivote nemela podobny problem, vsichni me maji za blazna, ja uz jim to ani neberu. uz se mi ani nechce nikam jit, doktori me neposlouchaji, vidi mladou holku a hned usuzuji na psychicky problem,no a nejhorsi je ze mi snad vsechno sedi na ALS, des:)

Prestrasena

Dakujem za odpovede

Magnezium beriem ale nepomaha (zatial)

Neurol mam ale bojim sa ho zobrat, lebo neviem ako na mna bude posobit a mam doma 1 a pol rocnu slecnu. Inak co sa tyka imunity tak na tu sa liecim lebo mam vraj nulovu bunkovu imunitu. Mimochodom mam 31 rokov, 158cm a 72kg!!!!! Po porode sa mi nedari schudnut. Okrem toho mam hrcky v stehne ktore vypadaju (podla chirurga a neurologa) neskodne ale aj tak som objednana na MR nohy aby sa to potvrdilo.

Este mi stale nikto neodpovedal co znamena ze mi klbe palcom na nohe....Trpne mi aj cele chodidlo...Uz neviem kam by som tu nohu strcila....Mam strach lebo vsade citam ze je to priznak ALS. Ja viem ze si kopec chorob namylam ale toto je normalne vidno a bez prestavky.

A co sa tyka tej hypochondrie. ANO priznavam, tale sa sledujem a hladam co zas kde sklbne a zaboli. A strasne ma to unavuje. Ako sa toho zbavit? Zijem v zahranici. Neovladam ich rec, nemam tu znamych ani rodinu...Muz robi od rana do vecera...Asi mi z toho preplo...

michael

prispevok patrí niekomu inému. S konca sveta, by som s vôbec nevysmieval, pretože, tento raz o možných problémoch hovoria vedci astronomovia nie astrologovia. Veľmi ľudovo povedané ,- naša Zem sa dostáva v týchto dňoch do stredu galaxie, tak že nám hrozí hrozba zo samého slnka , a to nie je ani z daleka všetko.Takúto situáciu zrejme naša Zem dlho - dlho nezažila, tak že vôbec nevieme ako to môže snami dopadnúť.Záverom len toľko Nostradamus známi , a uznavaný astrolog povedal , že Gronsko sa zazelená- tak že usmievať sa môžeme tak ked niekomu praskne zips v rozporku. michel