Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Morbídna obezita a iné

Príspevok v téme: Morbídna obezita a iné
leopolda

Zdravím,
možno si za to môžem sama a možno nie. Mám chorú štítnu žľazu, liečili ma, do toho som otehotnela, išla som rodiť v 30 rokoch s váhou 150kg, na materskej som sa nestíhala venovať dieťaťu aj podnikaniu, partner nás opustil, neplatila som si zdravotné poistenie.
Aj keby som sa stala poistencom štátu, stále ma evidujú ako neplatiča, tj, nemôžem ísť k lekárovi, iba v prípadoch ohrozujúcich život.
Snažila som sa riešiť svoju situáciu, ale nemám finančné prostriedky na ďalšie vyšetrenia.
Čo je prípad ohrozujúci život? Mám 34 rokov, som morbídne obézna, 45 dní vkuse silno krvácam, a vôbec neviem, čo mám robiť.

RNG

Okrem riesenia jedenia odporucam brat jod a yam. Jod na stitnu zlazu, lebo ju mas zrejme velmi spomalenu, co sposobuje nizke spalovanie a obezitu, najma ked nekontrolovane jes a necvicis.
Yam na tie krvacania, lebo je to z hormonalnej poruchy, ktora je zialbohu ntiez zviazana aj s obezitou(estrogenova dominancia) ale aj so stitnou zlazou a nedostatkom jodu.

Magy

mila leopolda, napisem to maximalne strucne.
ano, mozes si za to sama, ale to zaroven znamena, ze len ty sama si povinna to riesit, nikto iny.
detialy neuvadzas, len si vypichla hlavne body situacie, preto to spravim podobne aj ja.
1. ist na socialku a zdravotnu poistovnu a dohodnut sa na splatkach resp. akomkolvek rieseni situacie. toto je NUTNE si poriesit cim skor, penale ti totiz naskakuju kazdym dnom.
2. na pohotovost ist musis, zivot ohrozujuce stavy su povinni riesit bezplatne. to je prakticky vo vsetkych rozvinutych krajinach bezne pravidlo.
3. nepises ake mas zdrav. problemy, ale zrejme vyplyvaju z tej morbidnej obezity, tak by bolo vhodne zacat riesit tu, nie? pohybom, cvicenim, jednoducho makat do umoru. zvladli ini, zvladnes aj ty. ziadne vyhovorky neexistuju.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Morbídna obezita a iné - Fórum - ZDRAVIE.sk