Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Žiť v takom vzťahu?

Príspevok v téme: Žiť v takom vzťahu?
cherry

Bývam spolu s partnerom a deťmi v jednej domácnosti, ale o vzťahu sa už dávno hovoriť nedá. Nemáme spoločné koníčky, nikam nechodíme, len z roboty do roboty, keď sme spolu doma, ani netrávime čas v jednej miestnosti. Niečo také ako aspoň naobedovať sa spolu, vôbec nepoznam. My jeme v kuchyni, on pravidelne pri televizore. Vlastne televizor a postel je jeho jediný svet doma. V domacnosti mi sice pomáha, ale...
Nemáme o čom komunikovať. Lepšie povedané ON nemá o čom. Za najväčší problém ja považujem to, že on NECHCE nič riešiť, o ničom diskutovať.
Už asi rok spolu spíme možno tak raz za 3 týždne. Ja som dosť sexuálne založená a považujem za niečo ozaj hrozné že on absolutne nedokáže dopriať mi ani takú základnú potrebu akou je sex.
Náš vzťah, teda toto spolubývanie, ja už nemám chuť zlepšovať ani obnoviť niečo medzi nami. Neviem, dokedy budeme spolu, domácnosť aj medzi deťmi je to celkom v pohode. Len to, že medzi nami je dávno koniec.
Mrzí ma, že on nechce o nicom so mnou rozpravat. Ale ak aj sa zmierim s tým, ze spolu len kvôli deťom bývame, neviem, ako sa mám zmieriť s tým, že spolu nespíme. Vyhýba sa akejkoľvek debate, ktorou by sme mohli niečo vyriešiť. Rozhodla som sa teda, že si nájdem milenca. /Len si na to musim najst aj čas./ Stále na to myslim. Ale zas.... asi nie som na to pripravená, asi ho stale milujem. Ale dokedy vydržim takto? Už som z toho dosť psychicky hotová, neviem sa vysporiadať s týmto jeho nezáujmom o všetko, čo sa mna týka.

Vlastne ani neviem, čo chcem poradiť. Možno odpoveď na otázku, či sa mám zmieriť so životom, ktorý prežijem s osobou, ktorá o mňa nemá absolutny záujem. K rozhovoru ho neprinutim, a ja som typ, ktorý mlčaním strašne trpí. Nechcem takto žiť. A rozísť sa bez vydiskutovania si všetkého sa mi zdá... no neviem, celý život myslieť na to, že ani jeden z nas nepovedal, co ho trápi, a že sme sa ani nepokusili o nejaké riešenie... to tiez asi neni výhra.

cherry

este chcem podotknut, ze ja uz nemam zaujem ozivovat tento vztah, pretoze uz to je uplne mrtve skratka. takze ak sa aj zamestna, zostaneme byvat v spolocnej domacnosti, ale ja si aj tak budem musiet zariadit zivot po svojom. a praveze vôbec neviem, ci má takýto zivot vôbec zmysel. jedine kvôli tym deťom, ale nic viac.

cherry

dakujem vam vsetkym za rady. verte, stale rozmyslam nad tym, co mam urobit.

zostat s nim znamena nezit, len prezivat.
rozist sa s nim znamena nejaka doba bolesti, a potom... to, ze mi pribudne doma viac prace a starostí s detmi. ale verim, ze by sme si to dokazali zorganizovat.

v podstate ci s nim alebo bez neho - aj tak som stale sama.

ja uz nemam chut nieco s nim riesit, ked on zaujem vôbec nema, uz som rezignovala. a myslim si, ze aj keby sa nieco zmenilo, potrva to len par dni a zas sa to bude opakovat odznova.

zajtra má nastupit do novej prace. myslim, ze ak sa zamestna, pockam este, ci sa nieco nezmeni (ale neverim tomu). ale ak z tej prace nic nebude, pobalim mu veci a bude to tiez bez slov. zivit ho urcite nebudem. v podstate mi uz o tu jeho robotu ale ani nejde, ale uznajte... zvieratko mate pre radost, aby ste sa s nim potesili, pomojkali a tak...
a toto??? toto je mnou platená opatarovatelka a tú ja nepotrebujem...
svojim spravanim docielil jedine to, ze je uz pre mna uplne cudzí clovek. aj som mu to povedala, ale naco? ani k tomu sa predsa nevyjadril...

Cindy35

vy ste teda mudri, jasne ze mama bude v prvom rade mysliet na deti.

neviem si predstavit jednu mamu, co by bola stastna, ak by jej deti boli nestastne.

Slobodna

...som fakt rada že nemám manžela a deti...manželstvom ženy strácajú odvahu a vlastné právo na šťastie. Len skutočne nerozumiem zmyslu života v takomto vzťahu a za najlepší považujem argument "kvôli deťom" - tam kde trpia rodičia, trpia aj deti a raz sa ti fakt poďakujú, že si nemala odvahu niečo zmeniť.

paganstorm

rozchod, jednoznačne bude najlepšim riešenim
akože je mile ako sa tu všetci oháňaju, že kvoli deťom skusiť poradňu adť, ale ver mi, že deti su všimavajšie, než si mysliš, to aky vzťah mate vy dvaja ovplyvni aj ich buduce vzťahy, chceš snad, aby on dopadli v buducnosti rovnako? ak sa rozidete, može sa predsa s deťmi nadalej stykať a ak sa rozidete v dobrom rozhodne to bude na nich posobiť lepšie ako sučasna situacia

vermi, že ked som mala 12, naviac na svete som tužila len po tom, aby sa naši rozviedli, fakt nebolo nič, čo by som si priala viac, maželka poradna nepomože, ked je niekto od prirody drbnuty, mojej matke nepomohla, jedine čo prinieslo klud do rodiny bolo jej odsťahovanie sa

Marcelka001

Vies co...vykasli sa na neho. Ked nema absolutne ziadnu snahu komunikovat, tak ho kopni do toho sprosteho zadku a nech si ide kade lahsie! Ospravedlnujem sa, ze som taka ostra, ale cosi podobne som zazivala vo vztahu. Najprv mi partner tvrdil, ze vzdy ked bude cosi zle, budeme to spolu riesit, ze komunikacia bude najdolezitejsia a bla bla...Samozrejme, vydrzalo mu to cca rok. Potom zacal byt arogantny na kazdu moju snahu o komunikaciu v pripade, ze sme sa pohadali, alebo sme mali hoc aku nezhodu...Ked som sa mu snazila skutocne s kludom a pokojom vysvetlit, co ma trapi, bol nervozny a stale sa len pytal \"uz si skoncila?????\" Ked som bola z jeho spravania uz na nervy aj ja, bolo zle este aj na mna, ze som hnusna k nemu. Ale to, ze si to sposoboval on sa, to uz si nevedel uvedomit...Ked sme sa pochytili, nemal absolutne snahu o napravu...absolutne.
Preto pokial s tebou odmieta komunikovat, rovnako ho aj ty bez slov posli k vode...Komu niet rady, tomu niet pomoci...

Agnes999

admin preco si zmazal moj posledny prispevok ty darmozrac? nebol ani vulgarny ani nic neporusoval! mazes prispevky podla toho jak sa vyspis a ci si rano nevstal ritou rohe?

Cindy35

a vobec, ste sa o tom vlastne otvorene porozpravali?
co ked on je take teliatko, ze nechape ze naozaj moze dojst k rozchodu?
nemas co stratit, vyloz karty na stol, nech sa potom nevyhovara ze o niektorych skutocnostiach netusil

inak ten napad, ze nechat si ho ako domace zvieratko co sa stara o byt a o deti nie je uplne na zahodenie :-))
budes ako hviezda co ma osobneho komornika :-) lebo ked on je taky spomaleny, tak asi nehrozi ze by sa chcel sam odstahovat

cherry

... ze povedal.... povedala, tam malo byt :D

ale tak... zas rozchod tiez asi neni bohvieco, lenze ked inac sa to riesit asi nedá. ci???

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.