Žiť v takom vzťahu?

Príspevok v téme: Žiť v takom vzťahu?
cherry

Bývam spolu s partnerom a deťmi v jednej domácnosti, ale o vzťahu sa už dávno hovoriť nedá. Nemáme spoločné koníčky, nikam nechodíme, len z roboty do roboty, keď sme spolu doma, ani netrávime čas v jednej miestnosti. Niečo také ako aspoň naobedovať sa spolu, vôbec nepoznam. My jeme v kuchyni, on pravidelne pri televizore. Vlastne televizor a postel je jeho jediný svet doma. V domacnosti mi sice pomáha, ale...
Nemáme o čom komunikovať. Lepšie povedané ON nemá o čom. Za najväčší problém ja považujem to, že on NECHCE nič riešiť, o ničom diskutovať.
Už asi rok spolu spíme možno tak raz za 3 týždne. Ja som dosť sexuálne založená a považujem za niečo ozaj hrozné že on absolutne nedokáže dopriať mi ani takú základnú potrebu akou je sex.
Náš vzťah, teda toto spolubývanie, ja už nemám chuť zlepšovať ani obnoviť niečo medzi nami. Neviem, dokedy budeme spolu, domácnosť aj medzi deťmi je to celkom v pohode. Len to, že medzi nami je dávno koniec.
Mrzí ma, že on nechce o nicom so mnou rozpravat. Ale ak aj sa zmierim s tým, ze spolu len kvôli deťom bývame, neviem, ako sa mám zmieriť s tým, že spolu nespíme. Vyhýba sa akejkoľvek debate, ktorou by sme mohli niečo vyriešiť. Rozhodla som sa teda, že si nájdem milenca. /Len si na to musim najst aj čas./ Stále na to myslim. Ale zas.... asi nie som na to pripravená, asi ho stale milujem. Ale dokedy vydržim takto? Už som z toho dosť psychicky hotová, neviem sa vysporiadať s týmto jeho nezáujmom o všetko, čo sa mna týka.

Vlastne ani neviem, čo chcem poradiť. Možno odpoveď na otázku, či sa mám zmieriť so životom, ktorý prežijem s osobou, ktorá o mňa nemá absolutny záujem. K rozhovoru ho neprinutim, a ja som typ, ktorý mlčaním strašne trpí. Nechcem takto žiť. A rozísť sa bez vydiskutovania si všetkého sa mi zdá... no neviem, celý život myslieť na to, že ani jeden z nas nepovedal, co ho trápi, a že sme sa ani nepokusili o nejaké riešenie... to tiez asi neni výhra.

Maoam

zisti si o nom fakty ohladne pripadnej milenky, neverim, ze nejestvuje moznost

byt v takej hroznej situacii, najmem si sukromneho detektiva :DD (pokus o vtip)

nie, detom by som Vianoce a narodeniny nepokazila, urcite nie, ale po nich to treba riesit, za ten cas sa pokus emocne ist od neho na odstup

sustred sa iba na seba samu, nie na neho, za ziadnych okolnosti

bodol by ti rozhovor s psychologom

kafe

cherry, ak sa s chlapom nedá porozprávať a zmeniť niečo s jeho pričinením, je načase si zariadiť plnohodnotný život bez chlapa. Pozbieraj sa trochu, naplánuj si výlet s deťmi, choďte von, bláznite sa a začnite byť šťastní aj bez neho. Sebavedomá, spokojná, usmiata žena VRAJ vzbudí záujem aj u manžela, ktorý má milenku. A určite existuje kopa vecí, ktoré ti ten úsmev na perách vyčarí (nie len sex a spoločnosť chlapa), takže hor sa do toho.. na kecanie si nájdi kámošky, program si rob s deťmi a jednoducho ži si svoj šťastný život. Nemusíš sa hneď rozvádzať, proste uvidíš, ako sa to vyvŕbi. A buď sa chlap preberie alebo aj nie.

cherry

fero11111: všetko to nasvedčuje tomu, čo píšeš, len ozaj nemám tušenie či to tak naozaj je v jeho prípade
Maoam:
vo všetkom máš pravdu. Asi je to ozaj mŕtve a nemá význam nahovarať si niečo iné. ale ak je to tak, preco mi to nepovie? prečo moju snahu začať rozhovor ihneď ukončí slovami: "ja s tebou nemám čo riešiť"? všetko su to vraj moje výmysly a bludy a to ho nezaujíma, vraj to sú MOJE problémy. asi pred dvomi týždňami som mu navrhla rozchod, ale až po sviatkoch. že deťom urobíme vianoce a potom niekedy vo februári-marci sa odsťahuje. napísal mi sms, že nechce od nás, že nas miluje a chce žit s nami a že dufa, ze to vsetko ináč dopadne dovtedy. slubila som si, ze dovtedy pri nom vydrzim kvôli tym deťom, ale ja to asi nevydržím, to sa jednoducho nedá stále sa takto trýzniť. najradsej by som ho vykopla hned, ale to ozaj mam pokazit deckam sviatky? a este aj narodeniny maju obidve v decembri.
a ozaj, on so mnou komunikuje max tak cez sms ale nikdy sa k nicomu nevyjadrí, akurat ze chce byť s nami

fero11111

a co pocitac fc pokec smsky nic pride domv sadne pred telku a nic ? skus preto a mate financ. problemy alebo dovod preco mate problemy alebo problemy akeho druhu fin. ci len tie intimne a to ze nekomunikuje a co rodicia chodia kvam

Maoam

nechcem ta poucovat, ani posudzovat, nemam na to najmensie pravo, pretoze nikto iny okrem teba samej do tvojho zivota nevidi

mozem ti akurat povedat, co si o tom, co si sem dala, myslim, ako to vidim

ak to doslo do stadia, ze mas dlhodobe psychicke problemy a ze sa zacinas dokonca vybijat na detoch, je to zle, velmi zle a je najvyssi cas zatiahnut zachrannu brzdu

ty nie si povinna s nim zit a ani mu robit raz za mesiac robit podlozku, toto si musis uvedomit, takisto nie si povinna robit mu servis, kedze z jeho strany nefunguje absolutne nic voci tebe ako partnerke

vas vztah je podla mna davno mrtvy, len ty sa ho snazis nasilne udrziavat pri zivote,ale to nejde....

pozri, kam ta to dohnalo a uz zacinaju trpiet aj deti

byt tebou, zistim si fakty ohladne jeho, prestanem s nim spavat, prestanem mu robit servis a prestanem sa s nim bavit

voci detom bud vludna a o tie sa staraj, lebo ony za nic nemozu, je to len MEDZI VAMI DVOMA

ohladne psych. stavu by som na tvojom mieste zasla k lekarovi, mozno ti da nieco na preklenutie tejto tazkej fazy, mozno by ti bodol rozhovor s psychologom

je to tvoj zivot, len ty mozes rozhodnut co dalej, ale byt tebou, tak sa prestanem snazit jeho smerom, zistim si fakty a radsej zit bez neho a casom si najst noveho partnera, ako takto sa za ziva umarat k smrti a tyrat tym aj svoje deti

fero11111

no nic vzlom ale ked ja mam doma zenu a mam chut tak to proste inak vyzera ked sa odstahujes mimo vasej spalne to uz je total zle a nic stym nerobi tak to je mimo mojho chapania a tak ako moam povedala miluje sa stebou asi ked ona ma silne dni ... podla mna vtom bude milenka alebo ak sa niekto nerobi tak proste niekto ho robit musi a verim tomu ze to bude ta jeho milenka

cherry

Maomam:
veľmi jasne napísané, až ma z toho mrazí...
nemyslím, že aj cieľavedomým snorením na niečo prídem, skôr to bude uplná nahoda, ak sa to niekedy prevalí.
a ako to vydržím? ani sama neviem, je to vyčerpavajuce, ponižujúce, mám nechuť k životu, celkovo začínam pocitovať nenávisť k životu... stále rozmýšlam, pytam sa sama seba, dávam si otazky na ktoré nikdy nedostanem odpoved (lebo on nechce)... zacinam byt zatrpknutá, som stale smutná... a zdá sa mi, že si začínam svoju zlosť a beznádejnosť vybíjať na deťoch. jednoducho máme problémy a ja uz nevladzem dalej sa tvarit, ze je vsetko v poriadku.
ale s ním to ani nepohne.
ja už v poslednej dobe nechcem ani toto zblizovanie sa raz za mesiac, len mi to chute narobí a pritom viem, že na dlho máme zas pauzu. rozhodla som sa, že prestaneme spolu sexovať úplne, lebo toto ma zbytočne len dráždi.

Maoam

osobne nie som za snorenie, v tomto pripade by to ale pre teba bolo dolezite vediet - aby si sa rozhybala k rozhodnutiu, co dalej

Maoam

pozri, ak jeho emocie prudia inam, tak ano, moze byt ku vsetkemu doma uplne lahostajny, samozrejme

neviem preco s vami zijem, kvoli detom, zazemiu, domacemu servisu?

ako dokazes zit s muzom, ktory ta raz za mesiac 3 dni po sebe pomiluje a zvysok mesiaca ti neda ani bozk ani ta nepohladi?

uprimne - ako to dokazes?

poznam pary, ktori funguju na baze 'spolubyvajuci', ale to je ine, tam su s tym uzrozumeni obaja, bez sexu a je to do casu a z inych dovodov

ale toto je ine, navyse este spolu sexualne zijete, aj ked len zriedka, ale je to tam

ja neviem, ci ten tvoj milenku ma, mas moznost to zistit?