Candida?

Príspevok v téme: Candida?
Mike57

Dobry den.Pisem vam v pomerne velkom zufalstve.Na jazyku sa mi tvori biely povlak.Mal som s tym problem uz skor ale neriesil som to kym som si nenasiel priatelku.Umyjem si zuby,povlak zoskrabem,pouzijem ustnu vodu,dam si zuvacku no staci ze potom nieco zjem resp. vypijem a bez toho aby sa mi povlak nejako nehorazne vratil mi zacne zapachat z ust a citim zvlastnu chut.Moja doktorka mi najprv urobila ster na kt. sa samozrejme nic nezistilo a vraj som v poriadku.No ja v poriadku samozrejme nie som!Odniesol som im stolicu ci vraj nahodou nemam helikobakter pretoze moja mamca sa z toho liecila ze to vraj mozem mat aj ja ale myslim ze nejdeme spravnym smerom(vysledky som zatial nedostal).Co mam robit?Koho navstivit?Moze to byt ta povestna candida kt. koluje po forach s podobnymi problemami?Zistil som ze viacero z jej priznakov sa vyskytuje aj u mna (zapach z ust,neprijemna chut,biely povlak,studene koncatiny,dychavicnost,poruchy koncetracie).Prosim poradte!
Dakujem

Mike57

No prave som sa dozvedel ze helikobaktera mam pozitivneho.Doktorka mi nasadila nejake trojfazove lieky ci nieco take.Chem sa este spytat ci mozem toutou chorobou nakazit aj moju partnerku napr. bozkavanim? Vopred dakujem

spaceboy

ahoj, co sa tyka bieleho povlaku na jazyku, moze to byt dosledkom zlej cinnosti zaludka alebo ustnej dutiny. Moze ist aj o helikobaktera, a je to pravdepodobne, ak ho ma aj tvoja mama. Pri candide je tych symptomov viacero nez si opisal. Okrem navstevy lekara - obvodneho, aby ti poradil, ako dalej, alebo ti navrhol laboratorne vysetrenie na plesen, by si si mal upravit aj stravu na zdravsiu, rovnako ako spravit si prevenciu dostatocnej mikroflory v tvojich crevach uzivanim probiotik. Ak ta budu liecit na helikobaktera, candidu, alebo nieco podobne, pouziju silne antibiotika, zabijajuce skodlive organizmy v tvojom tele ale zaroven niciace aj mikroorganizmy, ktore pomahaju pri spravnom fungovani a imunite. Dobre video o probiotikach som nasiel tu www.sunpharma.sk
Plesne, ako napriklad candida, su dosledkom nadmerneho uzivania antibiotik.
Inak zaujimavy clanok o candide som nasiel tu, moze ti pomoct pri lepsej orientacii liek.beautywoman.sk