Čo je lepsie - VŠ alebo robota

Príspevok v téme: Čo je lepsie - VŠ alebo robota
pan

AHojte mám pred skončením strednej školy a rozhodujem sa či ísť do roboty alebo radšej na vysokú školu.....penazí doma je málo a rodičia by ma tak nedotovali, preto sa viac priklánam k variante ísť niekde robiť či už to je na slovensku alebo v zahranici.....zarobiť a rozbehnuť nejaký biznis....pýtam sa vás ludia či ste uspešní aj bez vysokej, či je výška potrebná...keby mám ísť na výšku určite chcem ísť na bezpečnostný manažment....len je to daleko od domova, bol by som zase 3roky v podstate bez penazí....ani neviem prečo to tu píšem asi len chcem aby mi odpísali ludia názor, či je lepšie študovať alebo ísť hned robiť....najlepšie by boli osobne skúsenosti...ak niekto odpíše aj ked na dosť chaotický topic tak vám dakujem :)

Veronika_27

To je fakt zaujímavá otázka... teraz je strašne veľa absolventov bez práce, tak si myslím, že ak si vieš niečo zohnať vo svojom okolí, tak to by až taký problém nebol, hoci ak by si sa rozhodol ísť na VŠ neskôr, asi by si mal problém s prijímačkami, keď by si už všetko dobrovoľne pozabúdal ako väčšiná z nás :) Brat je teraz po mature a stále na úrade práce, žiadna robota, tak kebyže mal možnosť, asi by som bola tiež za VŠ. Popri nej sa dá totižto aspoň čo to brigádnicky zarobiť, a ked už nejdeš ďalej na VŠ, tak brigádnicky fungovať dlho nie je najvýhodnejšie, lepšie je mať nejakú stálu robotu... a zase ak by si po strednej ostal nezamestnaný a chcel by si aspoň brigádovať, lebo by si nemal inú možnosť ako si dačo zarobiť, nesmel by si podľa ÚPSVAR zarobiť viac ako 140e za mesiac...

natalia123

ja som za VS, dnes je to uz standard mat VS. a podla mna ked nepojdes teraz do skoly, tazko ti bude zacat o 2-3 roky. A ak chces aj to, aj to chod externe, urcite...

pan

mohol si ich kludne rozpísať, ja mám len informáciu od jedneho človeka že sa mu tam páči, trenuje nejake bojove umenie ....

karamba

ten bezpecnostny manazment, nehnevaj sa, to by si si mohol rozmysliet tu skolu, kedze o nej su zname mnohe fakty, nie velmi pozitivneho charakteru..

Maoam

ok, vzhladom k tvojej situacii byt tebou idem po SS rok-dva robit, kludne aj do zahranicia, rozkukas sa a uvidis, nic ti neujde, ked na VS pojdes o 2 alebo 3r po mature, studovat mozno nakoniec budes aj v zahranici, uvidis sam

hlanovozec

skus ist na rok robit a potom uvidis ci sa chytis alebo budes chciet skusit radsej skolu este, ja som robil dva roky po strednej a potom som siel na vysku a myslim ze som spravil dobre

xxy

vs sa da studovat aj externe, ale je to narocne. je to na tebe, aby si si urcil priority. poznam ludi ktori su bez vs uspesnejsi ako s vs, je to individualne, neda sa zovseobecnovat. ale s tym bezpecnostnym manazmentom dieru do sveta zrejme nespravis.