Ktory med je zdravy?

Rudino

ano, ja mam skvele skusenosti s Manuka UMF medom. Hrdlo vyliecim v pribehu dna- dvoch, chripku som nemal uz ani nepamatam. A med je skvely aj na akne. Chod do toho.

medulienkaba

Dakujem za vase komenty. Akurat som nasla ten manuka med faktorovy aj na slovenskom eshope, vyzera to velmi dobre, je certifikovany. Ze oficialny nazov ma manuka med UMF a ma bladodarne ucinky na zapal hrdla a dasluch x veci. Este mate niekto s tym skusenost?

sunny169

ani priamo od vcelara nemusi byt kvalitny.. tiez sme takto kupovali ale zakazdym scukornatel a bol takmer ako kamen cize kvalita hm teda nic moc

doubledog

myslim, ze kazdy kvalitny med je zdravy.
najlepsie z tunajsich druhov na tom asi bude medovicovy, urcite sa oplati ho pozhanat.
okrem toho, co spominala agnes nizsie, ma medovicovy med najvyhodnejsi pomer sacharidov.

Pracant

Jednoznacne Manuka med, ktory je ovela zdravsi ako tie klasicke medy. Ja sa v zime bez neho nezaobidem, najma ak citim, ze ma boli hrdlo. Supnem par lyziciek (4 asi) toho medu a na druhy den ani naznak bolesti ani zacervennia. Je drahsi, ale rad si pripratim za nieco vazne kvalitne, najma ak uz potom celu zimu nedokupujem ine blbosti na hrdlo. A pozor, usi to byt ten, ktory ma aj faktor, nielen ten aktivny! Na hrdlo staci kludne faktor 15-tka.

Agnes999

Medy su vsetky zdrave, ale musis si davat pozor aby si si nekupila napodobeninu medu v nejakom supermarkete. Oznacuje sa to tiez ako med, ale casto krat len ako "vceli med", kym prave medy sa oznacuju konkretne, ako napr. "agatovy med", "lesny med", "lipovy med" atd. A potom, tie neprave su lacnejsie a nikdy neskrystalizuju. Takato napodobenina medu nie je o moc zdravsia ako obycajny cukor. No a z medov je najzdravsi medovicovy, ten ale nezozenies tak lahko, nepredavaju ho v ziadnych obchodoch a aj vcelari ho maju len niektori. Ma najlepsie antibakterialne ucinky, 2x tak silne ako ostatny med. A je zaroven aj najdrahsi (ale aj najchutnejsi, aspon mne chuti najviac).

RNG

Medov je hromada, kvality velmi zavisia, nakolko je oblast zamorena a z akych rastlin vcely zbieraju nektar a pel.
Kvalitne su napr lucne medy z horskych oblasti Colorada, ale najznamejsi liecivy je med z Noveho Zealandu a severnej Australie, pod menom Manuka, kde vcely zbieraju material nan zo stromu manuka alebo cajovnika(tea tree) Oba stromy su znacne liecive, takze produkt, med z nich je tak isto velmi liecivy.
Samozrejme najhorsie su medy z priemyselnych oblasti a priemyselne spravovane/rafinovane.