Co s muzskou pasivitou?

Príspevok v téme: Co s muzskou pasivitou?
Inner

Co s chlapom, ktory je malo iniciativny, pasivny, trochu hanblivy? Ako ho nakopnut a dat mu najavo, ze ak si chce priatelku udrzat, mal by davat tolko ako ona? Lebo ona ma pocit, ze on viac berie. Chcela by, aby jej castejsie dal najavo, ze chce s nou travit cas, davat jej aj komplimenty a nespoliehat sa na to, ze sa sama dovtipi. Ak sa mu ona neozve, on jej sice napise, no stretnutie iniciuje napokon ona. On vzdy suhlasi, vzdy je pocas stretnuti uzasny, pozorny, potom jej napise, ako prijemne sa citil. Ona vsak chce pocut, ze ju ma rad, ze sa tesi na dalsie stretko a caka, ze ho konkretne navrhne. Pritom on ma velmi dobre srdce, ma vela priatelov, je spolocensky, vtipny, pohodovy a ma vlastny rozum a nazor. Ako mu teda povedat, ze by mal byt k priatelke pozornejsi aj ked ona vie, ze on je skor pasivny? Da sa to vobec?

doubledog

agnes
a preco sa teda neprisposobi ona jemu?
nech jej to prestane vadit a bude klud.
ved ona ma problem, nie on.
on je podla vsetkeho s nou spokojny.

xxy

zaujimave o sebe rozpravat v tretej osobe.. inner, dufam, ze to neni ten isty, co si ho tu riesila naposledy. myslim, ze ludia sa menit nedaju, ale spravanie sa predsa len da trosku korigovat. V prvom rade by si to vsetko mala povedat jemu, mala by si si to s nim vykomunikovat.

Inner

doubledog, neurazi to chlapa, ked budem od neho cakat viac iniciativy? Nechcem, aby to znelo, ze si ho nevazim a ze si nevsimam to, co robi. Presne to sa tu pytam, ako s nim o tom hovorit. Zo zaciatku sa snazil, ale akonahle ma ziskal, uz to prestalo.

Agnes999

doubledog: je to nemozne. vztah je o kompromisoch, nie o tom, ze jeden sa vo vsetkom prisposobuje a pracuje na vztahu a druhy zahlasi: ber ma takeho aky som, ja sa neprisposobim ani minimalne! Taky vztah skor ci neskor krachne.

doubledog

odporucam sledovat toho druheho podla toho, co robi, nie podla toho, co nerobi.
pripadne je este jedna moznost.
porozpravaj sa o tom s nim :)

Inner

Mimulus, to druhe je jednoznacne krajsie. Lenze ja necakam, ze mi bude dennodenne vyznavat lasku. Staci raz za cas, ale on mi to nepovie. Ked som sa ho spytala, ci ma ma rad (aj to som si vravela, ze je hlupost sa pytat), tak mi povedal "to je snad jasne, nie".

Pritom mne to jasne nebolo, inak by som sa nepytala. Nepotrebujem kytice, ani pozyvania do restauracii. Mne staci, ze mi napr. zavola a povie, ze by ma rad videl, ci s nim nepojdem na prechadzku.

Pretoze mam pocit, ze davam ovela viac nez on. Teraz budem pasivnejsia aj ja, no ako pisem, mam pocit, ze on si to vobec neuvedomuje.

Mimulus

Toto je skôr otázka pre ženy :) Ale neviem či od každého muža môžeš očakávať že Ti bude nosiť kvety a každý deň Ti hovoriť aká si úžasná a ako veľmi Ťa ľúbi.
Dám Ti príklad - muž príde domov dá Ti kyticu kvetov, povie ako Ťa miluje a vzápätí Ťa zbije :(
Naopak muž príde domov, nepovie Ti nič, pobozká Ťa a pripraví romantický večer alebo sa krásne pomilujete.
Čo je lepšie?