Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Autoimunitna tyreotitída

Irén

Azuz, tak som pozrela ten hypokratin a poviem ti,že ma dosť zaujal. Napíš mi viac napr. ako si sa k nemu dostala a ako sa objednáva no proste niečo viac a tak ďalej

Irén

azuz a berieš aj hormon ?
RNG Tak poraď a hlavne čo s pocitom studených nôh bojím sa čo sa za nedrkvením skrýva,alebo to je tým,že som prerušila užívanie ryb.olej s organickým jodom, Cukor,anemia raynaldov syndrom , alebo to pochádza fakt len zo š.ž.

RNG

Iren, jod, selen Zinok a ine nie su lieky, ale doplnky potravy, tj ked ti chybaju v tele , musis si ich stale doplnovat. Podobne ako pijes kazdodenne vodu.
Tieto menovane sa podie;laju v tele na tisicoch roznych procesov, tj pri nizkej hladine sa mozu prejavit stocvkami roznych zdravotnych problemov.
Podbne to plati aj napr na vitaminy C, E a D-3, ktore kazdemu odporucujem doplnovat, ked sa chcu vyhnut mnozstvu roznych zdravotnych problemov.

Inac na cysty a ine nefunkcne utvary v tele treba enzymy, ktore ich rozbiju a odpracu, a prave jod a selen sa podielaju na vyrobe nasich vlastnych enzymov a pri ich nedostatku sa rozne nefunkcne utvary v tele vytvaraju.

azuz

Mám autoimunitnú poruchu štítnej žľazy s nálezom cýst a uzlov v šítnej. Na rodu priateľky už rok používam Hippokratin, úroveň protilátok mi za ten rok významne klesla a zmenšil sa tiež počet a veľkosť cýst aj uzlov, celkovo sa cítim výrazne lepšie.

Irén

RNG
Práve,že som brala aj selen,tak ja fakt tomu nerozumiem a po vysadeni ryb.oleja s jodom mi okrem zvýšenia TSH je ukrutánska zima brrr, Tak čo s tým ?

RNG

Ako zistili vo velkych vyskumnych programoch v Cine, velke davky jodu u niektorycyh zhorsili situaciu so stitnou zlazou, ale jod so selenom spolu ju zlepsili

Irén

weird,
Tak v hladaní endo. som aj ja. TSH máš dobré a podla čoho ti prišli na autoimunitu? mala si vysoké protilátky? Si vo výhode pokial si ešte nezačala brať žiadne hormony t.z. ,že máš šancu vyliečenia sa prírodnou cestou,čo u mna bude na dlhé lakte. Albertova ma zaujala ale mám to do Blavy ďaleko a cenník je dosť vysoký.No na rybí olej som počula dosť dobré ohlasy a preto som zvedavá ako to bude u teba hlavne protilatky. Snažím sa to riešiť okrem vitamínoch aj stravou, ja to už na mne poznám. Bohužial i ryb.olej som vyskúšala,ale u mna došlo k zhoršeniu a tak som ho vysadila,no myslím,že sa to ešte viac zhoršilo,asi si telo zvyklo na prísun jodu bez neho mi je zima a začala som priberať. A aké príznaky máš ty ?

.weird

a na vysledky som zvedava aj ja. hned ako sa bude dat, tak si necham spravit testy, ale som teraz v procese hladania novej endo.

.weird

ahoj iren,
no ja mam autoimunitne ochorenie podla najdenych protilatok, je to take cerstve. ale cela absurdita spociva v tom, ze este nemam natolko znicenu stitnu zlazu, ze by som potrebovala hormony a teda v tomto stadiu pre mna nic nemoze urobit :D mam cakat kym mi to rozhasi zlazu natolko, ze ich budem potrebovat. dakujem krasne za taky pristup.
tsh som mala 2.6726, cize "v norme".

ten rybi olej je ale len jedna z veci co sa snazim menit,cize co konkretne ma navacsi vplyv je tazko povedat. vnimam to tak celistvo, ze sa snazim na viacerych frontoch ;)

netusim ci sa mi lepsi stitna zlaza, mozno je to naivna predstava (mozno mi len chybali vit/mineraly), ale nieco sa k lepsiemu urcite posunulo, lebo ako som pisala, napr. uz mi nepadaju vlasy. za ostanych par mesiacov som stratila tak polovicu! normalne ze za plne priehrstia kazdy den, som sa aj bala cesat :D a teraz je to dobre.

ty to riesis ako? rozmyslala si nad tou albertouvou?

Irén

weird,
prosím daj mi vedieť po kontrole ako ten olej funguje, taktiež tebe endokrinolog liečbu hormonov nenavrhol,alebo ako to,že pri rovnakej diagnoze si bez hormonov a ešte ako sa prejavuje to,že máš š.ž.chorú a vieš svoju laborku TSH a protilátky ?

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Autoimunitna tyreotitída - Fórum - ZDRAVIE.sk