Zadné dvierka - rady od rodičov

Príspevok v téme: Zadné dvierka - rady od rodičov
Fero M.

Ahojte, chcem sa spýtať aký máte názor a ako by ste sa zachovali v mojom prípade.

Kúpil som si byt na úver a zdieľam ho spoločne s priateľkou s ktorou sme spolu niekoľko mesiacov.
Moja rodina ju má veľmi rada a bolo mi to aj pred radami aj po radách prizvukované opätovne.

Jedná sa o to, že rodičia sa ma už 2 krát pýtali, či som si financie poriešil tak aby som neplatil iba ja hypotéku a nájom a aby mi ostávali aj peniaze navyše, viac menej mi naznačili aby sme všetko platili na polovicu.
Ja platím hypotéku aj nájom a ona rieši ostatné + stravu. Ja chápem že to rodičia myslia dobre a že živote je ****a ako povedal otec a že to nie je nič proti nej, ale takéto katastrofické scenáre sa mi zle počúvajú.
Mne ostavájú peniaze a už keby aj, tak mám na papieroch že platím nájom tak už ked, tak by ani nemohla....

Aký máte na toto názor, ďakujem

PS: ja osobne v tom mám jasno, len ma týmto znervoznili.

Fero M.

agness ja nič neriešim, len vravím, že rozhovor s rodičmi o zadných dvierkach mi bol nepríjemný a cítil som sa trápne pri tom.

Platím hypoteku + nájom
Ona platí stravu

Ja neriešim čo a ako, len sa pýtam ako to máte poriešené vy a či to beriete viac realisticky alebo ...
To je všetko

Agnes999

A coho sa ako bojis? Ze ti ten byt raz vezme ci sa bude chciet delit na polovicu? To predsa nemoze, to nevies? Mala by narok na polovicu bytu len vtedy, keby ste boli manzelia a zaroven ty by si ten byt kupil v case trvania manzelstva, nie pred tym! Takto si len ty vlastnik bytu a aj keby ste sa neskor vzali a potom rozviedli, byt ostane tebe, ona by nan nemala narok! Tak nechapem, preco by ti mala prispievat polovicou na hypoteku. Na najom je ine, tam by ste sa spravne mali delit na polovicu, ale ked to mate podelene tak, ze ty platis najomne a ona stravu a ostatne a vychadza to +- rovnako, tak neni o com ci? Z toho co pises mi to vychadza, ze mozno ona do vasho vztahu prispieva dokonca viac ako ty. No neviem ake mate ucty a co vsetko ona plati.

watcher

hggssg ty máš úžasné názory. takže podľa teba je úplne v poriadku keď sa ňou nechá živiť a potom ju po rozchode vyhodí na ulicu? tak to som zvedavý ako by sa to páčilo tebe. výdavky a strava v dnešnej dobe tiež nie sú malé položky!!!!

bekiinka

neviem co tu riesite, ved plati najom to je teda voda ktoru minu, elektrinu ci?? tak preco by ona nemohla stravu

hggssg

ale to nieje ziadna vypocitavost fero, to su ln uvahy co ak.. jasne ze tvoji rodicia chcu pre teba to najlepsie a chcu ti poradit, neber to zle.. ak ste vy dvaja dohodnuti a nevidite v tom problem, tak potom je vsetko ok. vysvetli to rodicom a hovotovo. je nam jasne ze to nerobis z vypocitavosti, ale treba mysliet aj dopredu, co ak by ste sa neskor rozisli atd. to su len uvahy

Fero M.

ved jasné, ale tak ja to neplatím takto z vypočítavosti. OMg, dnes je strašná doba, každý je vypočítavý, každý niečo rieši. Zadné dvierka kadečo.
Neviem, milujem ju a nikdy som to takto neriešil. Len ma to dneska zo strany mojich rodičov nasralo, aj ked ju maju radi a chápem ich neistotu, ale neviem, mne to príde proti srsti také debaty

watcher

hggssg a žijú spolu a ona platí ostatné. tak potom nech dáva polovicu aj na ostatné výdavky a nech jej po rozchode nedá nič. takto keď sa ňou necháva živiť tak rozhodne neni správne ju potom vykopnúť na ulicu!

hggssg

preco? ved on plati najom a hypoteku.
skor by si na ten byt mohla narokovat po rozchode, ak by onna prispievala na hypoteku a najomne. a teda za predpokladu, ze ty si sam najprv za byt zaplatil nejaku vacsiu cast, alebo ze ona by neplatila ten byt od zaciatku s tebou.. to by bolo tazke rozhodnut na kolko ma ona narok

watcher

potom zasa ale tiež neni správne ak by si sa s ňou rozišiel a nič jej nedal keď ona platí stravu a ostatné...