Zadné dvierka - rady od rodičov

Príspevok v téme: Zadné dvierka - rady od rodičov
Fero M.

Ahojte, chcem sa spýtať aký máte názor a ako by ste sa zachovali v mojom prípade.

Kúpil som si byt na úver a zdieľam ho spoločne s priateľkou s ktorou sme spolu niekoľko mesiacov.
Moja rodina ju má veľmi rada a bolo mi to aj pred radami aj po radách prizvukované opätovne.

Jedná sa o to, že rodičia sa ma už 2 krát pýtali, či som si financie poriešil tak aby som neplatil iba ja hypotéku a nájom a aby mi ostávali aj peniaze navyše, viac menej mi naznačili aby sme všetko platili na polovicu.
Ja platím hypotéku aj nájom a ona rieši ostatné + stravu. Ja chápem že to rodičia myslia dobre a že živote je ****a ako povedal otec a že to nie je nič proti nej, ale takéto katastrofické scenáre sa mi zle počúvajú.
Mne ostavájú peniaze a už keby aj, tak mám na papieroch že platím nájom tak už ked, tak by ani nemohla....

Aký máte na toto názor, ďakujem

PS: ja osobne v tom mám jasno, len ma týmto znervoznili.

hggssg

ak ti aj napriek tomu ostavaju peniaze a si schopny si setrit, pre pripad ak by sa nieco stalo, takt o je super. predpokladam, ze ten byt by si si kupil aj tak, ci by si mal priatelku, alebo nemal

Fero M.

ved presne to som povedal rodičom, že ja platim atd,, a keby tak .. Presne o tom o čom ty.
A mne to nevadí, ešte ked si zoberiete že rád jem a jedlo čo stojí tak ...

hggssg

no ved hej, ale strava a to ostatne urcite nieje v rovnakej sume ako najomne + hypoteka. ale ved ked sa tak dohodli nevidim v tom problem.

hggssg

ved byt je tvoj, platis si hypoteku ty, tak ak by ste sa rozisli tak byt ostava tebe. ak by ste to vsak platili na polovicu, tak po rozchode by si na byt narokovala aj ona. ved to su praveze tie "zadne dvierka".. ak to tebe nevadi ze davas na vas spolocny zivot viac penazi ako tvoja priatelka a jej to tiez nepride cudne, tak potom je vsetko v poriadku

Fero M.

Tak ja v ňu mám dôveru a neriešim to takto, len sa pýtam na názor na takéto veci. Ludia su dnes riadne opatrní, lebo je fakt čudná doba

watcher

v normálnom vzťahu tieto praktiky normálne nie sú. poznám vzťahy kde ich ľudia praktizovali, ale také vzťahy z pravidla dlho nevydržia. vzťah má byť o vzájomnej dôvere. pokiaľ tam dôvera nie je tak nemá zmysel v danom vzťahu pokračovať...

Fero M.

Nie takto až neskutočne, ale či to riešite nejako? Pre istotu. Mne to príde nejako čudné alebo ja neviem. Teda do istej miery je to normálne, ale aby som teraz každú kúpu riešil nejako, že keby niečo tak neviem...

Fero M.

že aký máte názor na takéto rady a ako to beriete. A či sa aj napriek tomu že milujete partnera, zamýšľate aj nad finančnou zadnou bránou...