Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tetania alebo SM?

Príspevok v téme: Tetania alebo SM?
Peter080

Chodím asi rok na neurológiu kvôli silnému mykaniu svalov. Za ten čas sa mi to zhoršilo a mám väčšinu ak nie všetky príznaky na SM. Dostal som hodne liekov aj na SM, ale žiadne mi nepomohli. Bol som dvakrát na vyšetnení EMG kde mi nezistili nervovo svalové ochorenie len teraz po druhý krát mi zistili tetaniu. Tak sa chcem spýtať či niekto nevie keď mi zistili tetaniu či to znamená, že viac menej nemám SM ? ? Myslim tym že keď mám SM tak mi pri EMG vyšetrení môžu zistiť že mám tetaniu, ale bude to len príznak ktorí súvisí z SM ? ? Pretože doktorka si stále nemyslí že som nejako vážnejšie chorý.

Peter080

Neviem či doktorka preháňa. Možno spíš preháňam ja, ale vážne nie je moj zdravotný stav najlepší. Len si myslím že na tom EMG by niečo nebolo v poriadku keby som bol vážnejšíe chorý.

Kaja11

Ahoj. Ja mám taktiež tetániu a neurologička mi nikdy nespomenula, že by to niečo malo so SM. Aj keď je pravda, že moja mama touto chorobou trpí už 15 rokov, takže pravdepodobne nejaká spojitosť tam s tetániou môže byť, ale mňa nikdy na SM nevyšetrovala, ani som na to nebrala nijaké lieky. Nepreháňa to tá tvoja doktorka trocha? Skús inú. Na SM lieky nie sú, keby boli moja mama chodí. Sú možno len nejaké také, keď sa to podchytí v začiatku, ale na väčšinu pacientov neúčinkujú. A myslím, že ich predpíšu iba mladším ako 40rokov. Aspoň, keď sme to mi riešili pred pár rokmi, tak to tak bolo. Je ešte nejaký liek, ktorý stojí cca 200eur mesačne, ale liek nie je riadne overený, ale niektorí, ktorí ho brali im vraj pomáhal a niektorým vôbec. A keď ho prestali brať, stav sa im zhoršil.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Tetania alebo SM? - Fórum - ZDRAVIE.sk