Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Platonicke zalubenie vo vztahu

Príspevok v téme: Platonicke zalubenie vo vztahu
trm

Priatelka sa po 4 rocnom vztahu platonicky zalubila a povedala mi to. Vyvolalo to v nej velky vnutorny boj a dost to pravdepodobne emotivne prezivala, povedala ze sa jej to stalo prvy krat a zamavalo to s nou. Co si o tom myslite? Ako take platonicke lasky vnimaju zeny? Ja som sa pocas vztahu platonicky zalubil niekolko krat, nikdy som tomu neprikladal ziadnu vahu. Je to zaciatok konca? Je mozne ze sa vztah posuva na inu kvalitativnu uroven? To ze mi to povedala je podlamna prejav ochoty dat to do poriadku a vola vztah udrziavat. Sam som sa ku svojim potom \"priznal\", a povedal co si o platonickom zamilovani myslim, ale donieslo to do vztahu neistotu.

amy321

Fuh no toto mi pripomina strasne moj sucasny stav. Mam priatela uz cez 5 rokov, ako obvykle som si myslela ze nikto mi nemoze vyhovovat viac ako on. Za 5 rokov sa mi nestalo ze by sa mi niekto pacil nejak extra. Pred par mesiacmi sa vsetko zmenilo. V skole sa mi zacal pacit jeden moj "spoluziak" a bolo to take dost divne, okamzite sa mi zapacil, co sa mi nikdy predtym v takejto miere nestalo. Som z toho strasne zufala...ono by to nebol problem, da sa zabudnut a vyhybat sa tomu cloveku, aj ked ma samozrejme pritahuje. Ale uplne na hlavu to postavilo moj vztah, moj priatel je skor ako moj dobry kamarat, chyba tam fyzicka pritazlivost, co je podla mna velky problem.

kasandra

Také hovadiny niektorí riešite. Však pokiaľ je to platonické a nie erotické :D
Ešte taká poznámka, načo ti to vravela? To si mohla nechať pre seba a nie vešať ti to na nos. Iba ak by tu platonickosť chcela rozvinúť na už niečo iné :D

innerworld

ahojte,to,co tu pisete je vsetko rozumne,no ked sa clovek zalubi platonicky a trva to uz viac ako rok,je sanca,ze to niekedy skonci? lebo takto sa pokracovat neda...

Magy

trm - mozes prosim napisat nieco blizsie, co to znamena platonicky, kto je ten objekt jej platonickej lasky? mozes prosim aj napisat nieco o vas, ako je to po tych 4 rokoch vo vasom vztahu, kam sa vas vztah posuva ci neposuva atd?
takto je to prilis vseobecne, to by sme len tipovali a strielali nejake rady a riesenia naslepo.

lea128

Tiez si myslim, ze rozchadzat sa kvoli to mu nema velky zmysel, akurat je fakt dolezite ujasnist si o aku platoniku islo...lebo ked sa jej len niekto pacil vyzorovo alebo obdivovala na nom nieco, tak to je nie je take vazne...no ked si s dotycnym pisala, volala bola v kontakte inak ako s kamaratom...moze to byt uz problem. Zas raz za cas sa nam niekto zapaci... zas je vela peknych a sympatickych ludi okolo nas... dolezite je urcit si hranice,napr ja by som sa takymto clovekom nikdy nesla nikde vonku osamote, ani by som s nim neflirtovala, nepisala si prilis casto, lebo toto je zaciatok konca. Plytke platonicke "zalubenie" ak sa to tak da nazvat netrva dlho a cloveka prejde ked bude mat ine starosti. Ja si myslim, ze je to aj vysledok nudy alebo nejakej krizy vo vztahu, zial krizy prichadzaju vzdy v kazdom vztahu... a ako agnes povedala, v novom vztahu by to neskor malo ten isty priebeh... Dolezite aky stabilny vztah medzi sebou mate a ci obaja ocakavate od vasho vztahu to iste...

Agnes999

Evidentne mate krizu ale ci ju prestojite, zalezi len na vas, ci vam ten vztah stoji za to aby ste on bojovali. Ja myslim, ze by bola skoda to ukoncovat bez nejakeho vazneho dovodu, z kazdeho vztahu raz vyprcha ta velka prvotna zamilovanost a treba na nom pracovat. V kazdom vztahu sa skor ci neskor stane, ze sa ti zapaci aj niekto iny. Ale opustat kvoli tomu hned partnera a vrhat sa do noveho vztahu nie je moc rozumne, lebo aj ten novy vztah bude mat taky isty priebeh - velka zamilovanost prejde a zas dojde niekto iny, kto sa nam zapaci. Priatelka by si mala upratat ten bordel v sebe a rozhodnut sa.

Agnes999

Co to znamena ze sa platonicky zalubila? Lubi teba alebo toho druheho? U teba ako prebiehali tie platonicke lasky? Opis to trochu. Ze sa ti len nejaka pacila fyzicky, ale nemal si k nej city, alebo...?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Platonicke zalubenie vo vztahu - Fórum - ZDRAVIE.sk