Kupujute činské parfumy ?

lost

preco asi tie lacne parfumy necitit po par minutach a tie drahe citit aj po 24 hodinach?

rozdielna velkost molekul.. vacsia molekula drzi dlhsie..

lost

flegma

a vies kolko % z tej zbrndy je destilovana voda? a vies kolko stoji destilovana voda?
to ze tam dju 2% nejakych listockov :D
prosim ta, ako to ovplyvni cenu?

moja stavka je stale otvorena, 20 tisic, ak chces, mozem este raz zdvojnasobit.. potom sa mozeme bavit, kolko stoji parfum ;)

jeden priemerny parfum ma 50ml asi, k by to davali podla cenniku, tj 50ml: $US 600.00 tak kolko by stal 1 parfum, nechces hadam naznacit ze parfum-makers nas dotuju :D

ak tam je 1ml z danej zlozky, tak tato "vzacna" tekutina stoji a teraz sa podrž až šesť slovom "6" dolarov.. ale preda sa za 100$, zvysok je co? destilovana voda.. cena? no pocitame 10centovl na liter, cize 50ml neni ani 1 cent :D

a uz vidim ako si armani klikne na google a pohlada henten eshop a potom kupuje na tony :) oni maju ine privilegia na vyjednavanie ceny, pri takych odberoch..

ono teoreticky to moze byt tak, ze 5% z celej ceny stoji parfum, viac nie je mozne.. resp. ojedinele, to mas tak ze mas znacku, 10 pachov, 1 super, 1 nadpriemer, 8 priemernych. tych 8 priemernych dotuje nadpriemerny a ten dotuje ten super parfum.. tak to funguje takmer vsade, kde by si normalny clovek nemohol kupit dany produkt. ale vysledok je rovnaky, cista tekutina stoji pod 5%, ine naklady su profity a dovoz a ine srandy.. (ved preboha len ta posrana DPH tam odkusne 16.67% u nas.. cize 20/120, ak je dph 20 na 100e produkt)

alebo kolko je to podla teba? 20% ? 50% ?

lost

no neviem neviem, mne napr limetka sama o sebe voni lepsie ako 90% parfemov :D
cize to miesanie nebude az taka "Veda" :P
tak isto ako vyroba Mnohych veci..
lenze dnes sa v skole ucia teoreticke poucky a tak nikto nic nevie :)
jasne ze mat doma labak a vyrabat si 'from scratch' vsetko je velmi nerealne, no su ludia co si miesaju kozmetiku (aj parfem) doma atd.. :)

napr pre psa mozem kupit granule, ze ?
ale tak isto mu mozem uvarit kuracie, bravcove, hodit tam olej, a mam co? domace granule :P
:D a ktore chutia lepsie..

chemia je pekna veda, lenze dost komplikovana :D nemam ale problem kupit si nieco, ak je to za rozumnu cenu, ale aby som daval za nieco 10-100-1000x viac ako by to malo hodnotu, tak to je blbost :)
(vid kartel na kazdom rohu)
aj chamtivost musi mat iste hranice.. inak nedostanu nic :D (pozdravujem fica)

ale to ze si ludia daju vymyvat hlavu a musia mat kazdy ajfon a idealne kazdy polrok novu ediciu a tym padom vyslovene kurvjjjhhgg krivia trh, tak s tym uz nic nikto nenarobi :)

ak si myslite ze trepem, tak sa pozrite do tesca, ako sa da skurit trh a potom clovek aby cestoval pre kazdu jednu polozku do inej krajiny..

flegma

potom ziskanie inych zloziek... napr luhovanie... netrva to den, dva, mesiac, ale niekedy aj cele roky
na vyrobu parfumov treba v prvom rade cloveka, co ma dobry cuch a vie analyzovat jednotlive vone... takych je vo svete velmi malo
a to som stale len pri zakladoch, je to veda, ale nech sa paci, ked tvrdite, ze je to take lacne a jednoduche, vyskusajte si to...

flegma

heh, ze vyroba stoji par centov...
ak chcem o niecom diskutovat, aspon si zistim zakladne fakty a kuknem nejaky dokument...
preco asi tie lacne parfumy necitit po par minutach a tie drahe citit aj po 24 hodinach?
len pre ilustraciu, jednou zo zakladnych zloziek je ruzovy olej, original sa vyraba pokial viem, len v bulharsku... na KILO ruzoveho oleja treba niekolko TON okvetnych lupenov... takze ta cena, napr. tu www.bulgarianroseotto.com nie je prekvapujuca...

Maoam

Lulita, mam viacero make-upov od Yves Rocher, vyskusala som celkovo asi 6 druhov, najviac mne osobne sadol Pure Light rosé, na svetlu plet s nadychom do ruzova, dobry kryje, nesposobuje upchatie porov, ani vyrazky, nesvrbi ma to, viacere make-upy boli pre mna bud mastne alebo pokozka vecer svrbela, po Pure Light nic, je perfektny, dobry je ale Make-up Fluid Lifting effect, rose`, ten je tiez OK, tekuty ani matny mi nesadli vobec

no a objednala som novy typ mascary, limited edition, zlaty obal to ma, vianocna :D a So Elixir Deep Purple mam odskusany, mne sa ten parfem velmi paci, sadol mi

Lulita

Maoam - pekne, ten parfem viem ako vonia, je velmi prijemny, ale ja som na tazsie sladke, ale asi tiez bude moj darcek od YR ;) a make upy maju dobre? este som neskusala, frcim na korejskych bb kremoch momentalne, inak tiez potrebujem odtien do ruzova, teda ak spravne chapem to oznacenie Rose, mam taky nadych pleti