Kupujute činské parfumy ?

xxy

no tak jasne, ze parfum sa predava drahsie, ako je jeho realna cena. ako vsetky ostatne vyrobky, inac by to nemalo zmysel vyrabat. lenze ja si asi sotva pojdem nakupit chemikalie, ktore budem miesat a potom si to nalejem do nejakej flasky a budem sa s tym striekat. vyroba parfumu sameho pre seba nie je velmi realna. o to ide. a veda spociva v tom spravnom namiesani chemikalii, co az take velmi jednoduche nie je, cize ked si firma vytvori nejaku lakavu vonu, ktora vo vacsine ludi vyvolava prijemne pocity, tak na tom pekne zarobi, cim lepsia znacka, tym zaujimavejsia cena. a ano plati sa flakon, znacka, meno, doprava, bla bla. parfumy sa daju ziskat aj lacnejsie, len nie su zastresene pod mega slavnou znackou.

natalia123

Tak to suhlasim, ze naklady na vyrobu parfumov, su fakt velmi nizke, ale tak to da logiku,ked trosku porozmyslate predsa... a este ked ich vyrabaju v takomto mnozstve. V cene, napr. 50 € ktory zaplatime za malicky parfum je predsa vsetko- vyrobna, cena, prepravne + colne zatazenie, dph a este natom vsetkom musi zarobit vyrobca a spol. + musi zaplatit licenciu za znacku pod ktorou poredava a este urcite zopar drobnosti musi vyplatit... Ale to, ze parfum vo vyrobe stoji par centov neznamena, ze je nekvalitny, proste mezinarodny vyrobca vie vyrobit dobry produkt za nizku cenu a predat ho za 20 alebo 30, 40x :) o tom to predsa je...

lost

staci poznat recept (a postup) a hned je to mozne ;)

ono potom klesne resp ubudne z ceny ihned niekolko nakladov, ako je
1. flasa
2. obal
3. marketing
4. odmena+naklady pre predajcu
5. licencie
6. odmena+naklady pre vyrobcu
7. profit pre znacku

logicky, takto sa da znizit naklad o vela vela.. (rozhodne viac ako polovicu, a niekedy aj 90%)... ;)

cize ano, cim viac sa ludia osamostatnia, tym lepsie pre nich, no tym horsie pre system :D lebo uzernici co nakupia a ihned predaju pojdu pod most..

Lulu2011

yves je fajn...ten volume sampon je dobry, ale ta pidi flasa mi vystaci tak na
3 x :( ale mali akciu nedavno tak som si kupila a paci sa mi parfem ten kavovo kakaovy, taka hneda flasticka okruhla ako kamen, mam kupon na 30% dole...tak mozno si ho dam ako darcek :p

Maoam

tiez som premyslala o samovyrobe

ked vidim, co ma stoji kozmetika v Yves Rocher (rastlinna bez pokusov na zvieratach), tak ma ide slahnut a to vzdy davaju kopu darcekov k tomu

lost

jj to mydlo si tiez raz chcem vyrobit, ale "Aleppo" :) malo by byt jedno z najlepsich.. a v domacej vyrobe to stoji zlomok toho co v obchodoch.. a cim starsie, tym vzacnejsie..