Chorá korela

Deria

Ahoj Missik, to je dobre, ze si ho hned vylozila vyssie ale na taburetku?:( Ved to je tak akurat po kolena, nie? Hladaj dalej miesto, aby bol aspon vo vyske hlavy, ked stojis. Porad sa s mamou, iste ti pomoze. Dalej, on bol cely cas pri radiatore???! no bodaj by nemal supiny po tele, ved to ho totalne vysusuje, svrbi a sposobuje kozne problemy. Mozno si aj preto tie pierka vytrha. V izbe, kde su vtaci, by mala byt vlhkost vzduchu minimalne 50% cize vysoka. Ja viem, ze sa to neda len tak docielit, na to su specialne ovlazovace vzduchu ale daj zopar ovlazovacov na radiator alebo misku s vodou, kde sa voda bude odparovat. Ja zvyknem polozit na radiator aj mokry uterak a ked je suchy, ho vymenim. Klietka vsak cez to vsetko nesmie byt v ziadnom pripade moc blizko radiatora! V izbe by malo byt 20-21 stupnov, cize nie moc teplo, lebo cim teplejsie, tym suchsi vzduch. A samozrejme vetrat, o.i. kyslik je velmi dolezity aj pre zvierata.
Je to vytrhanie pierok v lete, ked sa nekuri lepsie?
S tym kupanim je to blbe...vodu potrebuje ale nemozes ho nasilu kupat. Tiez to moze trvat, kym si vtaci zvyknu na misu s vodou, treba mu ju davat castejsie, najlepsie kazdy den, kym sa odvazi. Skus ho postriekat vlaznou vodou tak, ze vyberies zradlo z klietky,(aby nezmoklo) korelku nechaj v nej, ticho sa mu prihovaraj a opatrne ho postriekaj len kratko a nie moc z blizka aby nechytil paniku. Ked zacne panikarcit, prestan. Aj pri kupani nesmie byt klietka samozrejme dolu ale hore! Ak lubis svoju korelku, tak jej zabezpecis optimalne podmienky. Chybou je, ze si to vsetko nevedela a mozno si este prilis mlada(?)ale je pekne od teba, ze sa informujes a chces to napravit.
Ak ma v klietke hladke bidla z obchodu, (nebodaj plastikove) vyhod ich a urob mu bidla z konarov stromu. Hrube aj tensie, prekrvuju nozky, obrusuju pazuriky a nerobia otlaky. Tie konare musis pravdaze predtym dobre v teplej vode kefkou vycistit a vysusit. Kazdy strom nie je dobry, su aj jedovate ale zo vsetkych ovocnych mozes, tiez z lieskovca, brezy...Ja to tak rada robim, vymienam im ich aspon raz za 2-3 mesiace, v lete aj castejsie, to im davam aj s listami a na jar s pukmi, maju z toho radost a puky stromov obhryzaju, su to vitaminy.
Takze: 1.klietka musi byt este vyssie, nez teraz. 2.nesmie byt pri radiatore. 3.dbaj na vlhkost vzduchu.

missikk

klietku som hned vylozila na taburetky. 1. vysiel sam, isiel po gauci a potom vzlietol - chcel si to skratit. 2. nie, do klietky sme ho polozili po om,co dostal ten "zachvat" 3. naposledy vtedy co pri tom robil tie soky, co s nim triaslo. od vtedy som mu dala vodu do vrchnaka velkeho ale nesiel do nej, par krat som ho sprejovala malym rozprasovacom, ale naposledy tiez z toho vyvadzal hrozne!kozu ma taku "vlaknitu" tie miesta co ma vytrhane, inak troska supiniek, ale to preto ze sa stale cisti asi. nozky raz mal cervene zo spodu volala som veterinara a ten povedal,ze to nic nie je,tusim mu dal aj mast,ale preslo to.lebo si ich sem tam hryzie, ale to ich asi cisti. sepiovku ma. a pod krídlami ma niekedy chraasticky, vtedy pisti ked ich vystrie, lenze to ma z toho, ze si to tam zobakom bud spravi,alebo ked vytrrhava tie pierka, si tam ublizi. tak tam ma suche miesta a vtedy pist,ale za par dni sa mu to zahoji

Deria

Missik, na zemi nemoze byt v ziadnom pripade, musis ho dat vyssie!! No bodaj by nekrical, chudak.:( Vtaci su vobec neradi nizko, necitia sa tam v bezpeci. V podstate by klietka mala stat aspon tak vysoko, aby bola zarovno s tvojou hlavou!! Cim vyssie, tym lepsie. Ale nesmie stat niekde, kde by mohol byt prievan! Prepac ale pises trosku nezrozumitelne, odpovedz mi prosim na vsetky otazky, lebo sa takto nikam nedopracujeme. 1.Vysiel teda z klietky sam, nikto ho z nej nevyberal? 2.Isiel potom sam do klietky? 3.Kedy si ho kupala naposledy? 4.Ako ho kupes a ako casto? 5.Nie je voda studena? 6.Prezreli ste ho, ci nema niekde nejake zmeny, bodky na kozi, ci peri a hlavne pod kridlami? Tiez treba pozriet, ci nema na nozkach zo spodu otlacene, cervene miesta. 7.Ake ma bidla, su to plastikove alebo drevene palicky? 8. Ma piesok a sepiu? Toto vsetko je dolezite, ak ma byt vtacik spokojny a zdravy.
A este...nasu nervozitu, ci strach prenasame na nase zvierata. Ked zacnes kricat, je aj on automaticky v strese. A stres vtaci velmi zle znasaju, takze pozor na to.
Najdolezitejsie teraz je, aby ste mu nasli miesto niekde hore. Prosim ta, urob to ako prve.

missikk

a ziadny pes a klietka bola pri okne, ale vysiel sam, isiel pekne po gauci a zrazu ho napadlo,ze si to skrati letom. potom som preniesla klietku ku mame a tam sa "umyval" na nej a potom sa stalo hento

missikk

je na zemi, pri okne, cize nizko. len ja a mama, bol pri nej a vysipoval si kridla, lebo mu padali.ona sa postavila ze ide do kuchyne a on chel ist za nou vzlietol a padal,chcel pristat na telke ,ale odrazil sa a padol na zem.moaj vina je asi to ze som hned zostresovala a zacala kricat na mamu (som hystaricka dost, ked sa take cosi deje). no a potom to bolo takto. tu klietku teda podlozim,lebo stale krici. a pri tom kupani neviem co take stavy chytala,si sa bal tej vody alebo co

Deria

Akoze klietka je nizsia, tak menej vidi? Ked je nizsia, mozes ju niecim podlozit, napr. nejakou bednou, ktoru mozes prikryt obrusom, tym padom bude vyssie. Vtaci sa necitia dobre, ak su nizko. Cim vyssie, tym lepsie. No a ak bol este zvyknuty byt vyssie, urcite je to pre neho zmena k horsiemu. Kde stoji ta klietka a ako je vysoko?