Chorá korela

Deria

Missikk, nejako si sa odmlcala....mam to hladanie korelky na Parrote zrusit alebo mas este stale zaujem? Nieze sa mi niekto ozve a ja budem ten blbec, lebo nemam ani kontakt na teba.

Deria

Tiez tie vselijake sladke tycinky, vraj s medom! Je v tom vela cukru, medu len nepatrne, co je velmi nezdrave. Ked das papuchovi mrkvu, uhorku, roznu travu, pupavu a pod. urobis pre neho to najlepsie.:) ked si na to papuch zvykne, je to prenho najlepsia pochutka. Ja dam tiez obcas mojim vtacie keksy ako pochutku ale tie peciem sama a viem, co v tom je.

Deria

Zrkadielko nie je preto dobre, lebo vela vtacikov v nom vidi partnera a snazi sa ho krmit. Pri takych neuspesnych pokusoch putuje potrava hore a naspät, kedy dochadza k podrazdeniu hrdla(hrvola?), hlavne ak sa to casto opakuje a to sposobuje zapal. Toto krmenie partnera je znak toho, ako velmi si ho zela. Kopu veci by sa nemalo v ZOO obchodoch predavat no zial predava sa.:(

poldecak

Deria co je zle na zrkadielku? :)) nas andulak sa v zrkadle vedel obzerat cele dni, lietal kvoli tomu aj do kupelne a tam si brblal :) aj v klietke mal dve a ked bol doma sam tak sa vedel takto zabavit a presiel mu rychlejsie cas.

Deria

Skoda.:( Samozrejme pre korelku. Ja len dufam, ze ked uz nemas kam tu klietku dat, ze urobis vsetko pre to, aby si tvojmu korelacikovi ulahcila zivot. Lenze to treba aj nieco obetovat zo svojho volneho casu. Suhlas s poldecakom, (az na to zrkadielko:))mala by si sa mu denne venovat a pustat ho von, lebo ti fakt vazne ochorie. Vytrhanie pierok je tzv.sebanicenie,(ak nie je za tym ina choroba) vlastne zufalstvo. K tomu sa ale mozu po case pridruzit dalsie choroby, je uz dost stary. Imunitny system moze zlyhat, zapaly koze, infekcia, atd. Cize partnerka a moznost lietat by mohli problem z vytrhanim pierok vyriesit a tym padom by si sa im nemusela nejako intenzivne venovat.
Ja mam dokopy 11 vtacikov. Zeby som mala nejako moc miesta tiez nemozem povedat ale vtaci dostali k dispozicii obyvacku, cize ked sa hostom nepaci, musia sa uskromnit s kuchynou:) Nehovorim o tom, kolko roboty je s pucovanim, lebo v obyvaku chcem mat cisto. Idealne je urobit vtakom z velkeho konara strom, prip. na strop nejaku hupacku a mas po probleme. Vlastne nespinia po celej izbe, len na tom strome, kde sa radi zdrzuju alebo pod hupackou, mozu sa vytesovat a niet tolko spiny po izbe. Maju cely den volnost, do klietky idu len spat ale do inych miestnosti ich nepustam. Nie je mi to bezpecne. Viem, ze na voliery, ci stromy nie je vzdy miesto, v Blave v byte by som si to tiez nebola mohla dovolit. Ale ked sa popremysla, da sa. Moj bratranec ma tiez maly byt a urobil andulkam taky sikovny stromcek z prir.konarov a ma ho na takej vyssej skrinke. Co mam tu velku volieru, takisto som ju nemala kam dat, tak som vyradila jednu skrinku a jedno kreslo do pivnice, hotovo. Voliera mi bola prednejsia.:)
Ozaj a pozerala si aj tu korelku na bazosi, ci len klietku?

poldecak

A tak keď si budú môcť polietať tak tá menšia klietka nevadí, myslím si. Moja babička zatvárala anduláka len keď to bolo nevyhnutné, inak bol celé dni pri nej :) strašne to bolo pekné. Prežil u nej 13 rokov. Tak skús sa mu viac venovať, rozprávať mu, brávať ho na ruku z klietky kým mu nenarastú nové pierka, daj do klietky zrkadielka, nechávaj ho posedieť na klietke, myslím že keď bude mať dostatok pozornosti že sa mu určite polepší. A skús mu dávať z ruky zeleninu, alebo nejaké vtáčie pamlsky z ruky, nech má ten kontakt.

missik

Ahoj. Bohuzial klietka je uz na ceste.mne sa na tej klietke paci najma to predelenie kym si na seba zvyknu. Lrbo ked si na seba zvykali s andulkou boli to riadne boje :/

Deria

Missikk, kde si, nieze ti tu klietku niekto vyfukne. Je super, tu velkost a za tu cenu nedostanes len tak. Dufam, ze sa ti podarilo tu objednavku zrusit, za take male prditko by som 60.-€ ja nedala.