Chorá korela

Deria

Moja, musim ta sklamat, ta klietka nie je obrovska ale velmi mala.:( O tej, co mas teraz ani nehovorim. Ja viem, ze na Slovensku nie je lahke zohnat velku klietku za slusnu cenu ale pri tak malom priestore nemoze ani poriadne roztiahnut kridla, ci nimi zamavat. Lietat nemoze preto, ze ak dlhsiu dobu nelietal, ma zakrpatene svaly. Ja som mala tiez take andulky, ktore nelietali, lebo boli u prveho majitela len v klietke. V takom pripade sa natiahnu v izbe hrube povrazy, postavia rebricky a pod., aby sa mohli splhat ale ten pocit slobody je dolezity. Niektore papuchy zacnu po case aj znova lietat, ked sa vytrenuju. Treba zacat pomaly a pod dozorom.
Urcite si to neuvedomujes ale mala klietka, cely den sam, ziadne lietanie a strata partnera, to je naprogramovane na vytrhanie pier. Tvoj korelacik jednoznacne trpi. Ale tesi ma, ze to chces zmenit.:)
Ja som uz pisala na parrot a nielenze sa hlada starsia partnerka pre korelku v okoli Ziliny ale aj pripadne väcsia klietka, vhodna pre 2 korelky.
Skoda, ze sa mi neda pridat fotka, aj som ju zmensila ale nejde to. Chcela som tu dat klietku, v ktorej su miji dvaja a pritom su cely den pusteni navolno.

Missik

ja sa o neho staram, krmim ho, upratujem mu, ale na mna nie je nejak extra naviazany. ale napr. na mamu a a otca (kt. sa mu vôbec nevenuje, skor mu ide na nervy jeho skriekanie),tak na tych je uplne, len ich pocuje ist po chodbe a uz skrieka, mama sa priblizi a uz na nu vypiskuje take mile melodie,rad sa nechava skrabkat.a ked mama odchadza alebo segra ( na tu bol hrozne zvyknuty, ho pustavala a skrabkala) tak to robi ine divadlo v klietke, aj teraz ked ju len vidi ze pride na navstevu,tak sa az trasie, beha hore dole.len zo mna nejak nesalie a to som jedina, kto sa o neho stara :) jaho nepustam von. boli o to pokusy, ale on uz nevie dobre lietat, ked nema pierka a naposledy ked letel spadol a smykol sa tak ze naburad do dvier a ja som sa vtedy strasne zlakla a som povedala, ze nikdy viac. klietka je siroka asi 60cm x 30 a je vysoka. ale uz som objednala toto: www.zoohouse.sk

bude obrovska po odstraneni prepazky,len mam strach ci si na seba zvyknu.

ak niekoho zozenies mi povies, ja sa potom ak nie, popytam tu. len aby bola korela zdrava, lebo ja keby mam doma maroda zviera, tak to zle znasam.aj tu korelku zle znasam,ze si trha pierka, stale ju sledujem :( a psa mam tiez takého dochodcu, takze som z toho na nervy :(

Deria

Este ma napadlo, ze keby si zohnala korelku, mozno budes mat stastie, ze ju dostanes aj s klietkou. Moze byt, ze je niekto alergicky na perie, ci umrtie pana, rozvod, a pod. Ja sa popytam na fore. Mozes sa poinformovat aj u chovatelov, ak tam nejakych mas, mozno oni vedia o niekom. Zatial mladu korelku nekupuj.

Deria

Vela otazok naraz ale pokusam sa zistit, ci je dovod vytrhavania pierok len ta samota alebo aj nieco ine. Este mi povedz, ako velka je ta klietka, v ktorej je?

Deria

Je na teba moc upäty? Myslim, je ochoceny? Krici pripadne za tebou, ked ides prec z izby? Vecer si ho beries na ruku , das ho polietat?

Missik

no to som si nevšimla, ale povedala by som že ho zje. ale vela ma aj na zemi napadane. stale sa cisti. asi objednam inu, vacsiu. no je cely den sam, akurát rano co mu dam jest a vecer sa vraciame domov az okolo 17-18 hod. a vtedy si ho beriem do izby alebo do kuchyne ku sebe

Deria

Tak to je do jedu s tou klietkou, to ti verim. Akoze zje to pierko? Zacne ho len hryzt, zje kusok alebo ho zje celkom, ci ako? popis to presne.
Na parrote sa uz trochu pozname, tak by som sa tam opytala tych v okoli Ziliny, ok? V kazdom pripade treba nieco podniknut, lebo chudak uplne zblazni. Je teraz cely den uplne sam a v klietke?

Missik

Ahoj. tak mam dalsi problem. tu klietku nemaju,dnes mi pisali,ze mi stornuju obj. lebo ju nemaju skladom,hlavne ze ju tam maju vycapenu na stranke. inak prave kukam na korelku,ze ked vytrhne pierko, tak ho zozerie..?! co to moze znamenat? a s tym kamosom to bude tazko,jasom uz kukala aj bazary,ale tam vsetci predavaju mlade. este sa mozem skusit popytat tu u nas chovatelov. som zo ZA (okolie)

Deria

...aha, este potrebujem vediet aspon z ktorej casti SR si, kde zijes, lebo ak byvas napr. v Bratislave, tazko sa da sprostredkovat papuch napr. z Kosic, rozumies, asi tazko by pre neho niekto isiel.

Deria

Chudacik. Viem si ale predstavit, co pre neho znamenala ta strata andulky, musel velmi smutit. Dufajme, ze sa to ustali, ked bude mat kamosku. Tak ja sa pokusim, aj ked na parote je akosi mrtvo ale skusim. Len sem castejsie mrkni, keby bolo treba nejaku info, pripadne mi daj mail.