Kolko stoji zubny strojcek?

wakawaka

alisar, niečo som si už pozisťovala a vychádza mi z toho, že štátni zubní lekári už nie sú, aspoň nie v Prešove, ani v Košiciach. Môžeš mi dať kontakt na toho tvojho, buď tu alebo na mail julia.havrilova@gmail.com, chcela by som mu zavolať a ak by ma to vyšlo u ňho lacnejšie, tak sa mi oplatí cestovať aj do Bratislavy. Ďakujem

dada222

mam 23, dala som si ho robit v cechach, nosim ho rok (este 2 mam pred sebou), jednorazovo som zaplatila okolo tych 1000eur a uz neplatim nic, jedine ak by sa mi odlepil zamok tak 50kc:)

Jana C

Prosím pekne, to máte aké ortodontistky??? Ja mám 25 rokov, strojček takmer 4 mesiace a platila som 123 € (materiál, práca, otlačky). RTG bol zadarmo a už mi 3 krát menila gumičky aj drôtik a ani raz som neplatila. A to som minule mala ružové gumičky, normálne mávam priesvitné. Za nalepenie odlepeného zámku som tiež neplatila.........

alisar

wakawaka: som z Bratislavy. 80 tisíc za strojček je strašne veľa! Nedávaj si ho robiť u súkromníčky. Radšej choď k štátnej zubárke /ak máš takú možnosť/. Po 18-ke si aj u nej hradíš všetko sama, ale určite to nebude taká hrozná suma.

wakawaka

alisar, chcem sa opýtať z akého mesta pochádzaš. ja som z prešova a fixný strojček na horné aj dolné zuby na dva roky ma výnde 80 000, ak by sa to dalo aspoň na polovicu skresať, tak by som bola veľmi rada.

alisar

monca, k akej zubárke to chodíš ??? Určite k nejakej súkromníčke, však? Tá na tebe poriadne zarobila, veď to je nehorázna suma. Ja som nosila fixný strojček horný aj dolný vyše 3 rokov, a stálo ma to (v korunách) 36 tisíc, a to aj s udržiavacím strojčekom na noc. A mám 30 rokov, takže som si platila všetko sama. Lenže nechodila som k súkromníčke, ale k štátnej zubárke.

sestrička

Ja pracujem v ambulancii čeľustnej ortopédie a viem presne koľko sa platí resp. dopláca za zubný aparát či už fixný(nalepený) alebo snímateľný(nočný).Do 18 roku je to spolu a s doplatkami cca pri Všeobecnej poiťovni-320eur a pri poisťovni Dôvere-210eur za jednu čeľusť(to je kompletná liečba od vstupnej konzultácie až po sňatie aparátu a odovzdanie retenčnej platne).Pri liečbe dospelého pacienta je to bez ohľadu na to,v ktorej je poisťovni,nakoľko si platí všetko sám,vyjde to cca 685eur-komletná liečba jednej čeľuste fixným aparátom.Dúfam,že som vám trošku pomohla a dala vám aktuálne informácie.S pozdravom...

monca33212

Cawte vsetcii....noo ja mam strojcek uz rok a pol.....ale boloo to neskutočnee draaheee......zaplatilaaa som okolo 1 500 eur, síce mám len 13 a zewraj poistovna dačo aj ,,preplatila! " Ja tomu neveríim....ved to nebolo zo zlata, ze som musela toloo platiit !!no muselaa som (tedaa rodiciaa )hlbsiee siahnuut do vreeckaa.....a naajlepsiee na tom jee, ze za kazdyy odlomenýy zámok musíiim platit okolo 20 eur.......a ani sa mi záhryz nenapraavil......no neva :(

rew

eliotdavid> beh je ok, pokial sa nepotknes a nespadnes rovno na hubu :) aj potom je strojcek vyhoda, aspon nebudes musiet zbierat zubky po chodniku ale zostanu pekne prilepene na drote :) ale vazne, neboj, ja som prve dni tiez mala strach sa toho aj poriadne dotknut zubnou kefkou, teraz uz viem ze to znesie celkom dost :)