Menštruácia v 14..

paganstorm

v tomto veku ti ešte može kolisať, ja som mala od 12tich pravidelnu ako švajčiarske hodinky a potom zrazu po roku a pol začala chodiť ako sa jej zachcelo, lekarka tvrdila, že je to normalne
to že si 2 či 3 kila schudla može mať tiež vplyv až si priveľmi chuda
ďalej i prekonanen ochorenia (chripka) či antibiotika možu cyklus ovplyvniť
kup si v lekarni čaj z Alchemilky, keď ho budeš pravidlne piť, malo by sa ti to časom upraviť

mimi111

Izabelka_MT:
v pohodke :-) Mnoho zien to zacina zaujimat az neskor - ked sa pokusaju o babo. Ale ako antikoncepcnu metodu to rozhodne neodporucam. Kedze u kazdej zeny moze byt lutealna faza rozna. Toboz ak ma zena nepravidelnu menstruaciu. Cize to radsej vezmi len ako doplnujucu informaciu (kedy mas plodne dni). :)

Izabelka_MT

mimi
diky :) aspoň už konečne viem, kedy asi tak bývajú tie plodné dni.. lebo som nikdy nevedela..a to mám menštruáciu skoro 6 rokov

mimi111

Ako pisu ostatne.. este si sa len nedavno stala "zenou", takze sa moze u teba objavovat meskanie menstruacie. Pises, ze si schudla - aj to moze byt jeden z dovodou (i ked 3 kila nie je nejak extra vela, ale predsalen to je zmena v organizme). Mozes si znacit svoje dni napr. na www.zienky.com - pomoze napr ked pojdes k lekarovi, aby si mu mohla ukazat kedy si menstruacie mala. :)

Izabelka_MT

a inak ja ked som mala 15 rokov sa mi stala taká vec, že som mala menzes a do toho som dostala chrípku a doktorka mi dala antibiotika, menzes som mala 11 dní, a potom mi meškal asi 5 dní... vieš ak si brala voláke lieky, ak možno aj preto ti mešká

Izabelka_MT

Máš ju len rok, si ešte vo vývine, čo sa čuduješ ... To budeš mávať stále nepravidelné.. Ja som ju mávala pravidelnú až po 5 rokoch :) a bola si už u gynekologa ??