Granule - ano ci nie

lost

Kde? :-)
Hned v utorok (ci najblisi mozny den) by som to skusil :D
Ale take maso (svalovina) musi splnat aj ine podmienky, napr ziadne ATB a geneticky modifikovana kukurica ako krmivo pre samotne maso/zviera, lebo aj to moze byt nebezpecne (reps rozhodne nerirodzene)..
A naklady na taketo BIO (povodne neBIO - povodne to bolo prirozdene normalne, ale standart sa posunul :D skor by som namiesto BIO dal nalepku na GMO potraviny, ze GMO, alebo CHEM, tj. TOXICKE, alebo nieco take.. :D lebo takto je to diskriminovane, neGMO tu boli skor, takze kto komu ukradol patent/nazov je jasneee)

Veronika_27

Dajú sa dostať aj granule z čerstvého mäsa, teda svalovina nie múčka, len treba vedieť rozlišovať zloženie granul.

lost

no nemam psa cipovaneho, takze ho so sebou brat nemozem :)
teda teoreticky, mozno by som si trufol na obidenie toho globalneho nezmyselneho zakonu o cipe a riskol to (nebudem pisat ako, aby ma nechytili potom :D )
alebo pockam na cip, ktory je mensi ako tie terajsie na trhu (alebo si ho necham vyrobit na pockanie?)
11,5mm je proste nehorazne vela a nechcem ho :)
do europy (autom) nemam strach ho zobrat, aj bez pasu, tam by som ho mozno ukecal :D ale lietadlo nie, plus, 8hodinovy let, je dost (nie je dost ak by mohol byt na kolenach, ale to by som ho musel dat von atd.. no narocne :) )
preto ho dat varovat radsej, ako niest cez 1/2 sveta (plus ktovie aky psychopati by si na nom zgustli niekde v cudzine a potom tie naklady na pomstu by mohli byt astronomicke :D )

inac aj ja som bol na KFC (mekac nie, nechutil mi) takmer kazdy den :d extremne lacne jedlo (teda vo svojej podstate nie, ale 5 eurovku som nelutoval na 1 meal, teraz davam 2-3 nasobok toho v rakusku ale za vacsiu porciu OMNOHO a kvalitu :) ) ale uz som vytriezvel :D

uz tam nejdem, radsej hladujem nez pridem domov :) proste som na to stary :D preferujem pomalu kvalitnu stravu :) pomenoval by som to decentna restauracia..

a hej, ono to susene maso vlastne vela vody strati :D takze 50eur za kg je asi dobra cena? :D asi hej, ked si vezmem ze z rakuska (relativne kvalitny zdroj, komercny) mam 10eur/kg, cize 200g z toho, to je presne 50eur aj ked to urobim doma, hmm..

teoreticky by sa to maso mohlo nafuknut, ak to namocim, ci nie? :) aspon s ovocim to tak funguje..

ale domaca vyroba z dovodu, ze by som mal dobry pocit :D za vynalozenu namahu a mam garanciu, ze to nebol chov v 20x20cm klietke pod zemou niekde v pivnici a teda maso je nekvalitne..

ono v tomto systeme uz fakt stracam vieru aj vo vzduchu ktory klimatizacia vypusta a "filtruje" :D (neee, az tak daleko este nie som, ale maso je citliva tema, zdravie mame len jedno :) )

na youtube casto vidim, ako ludia susia maso, tusim ze morcacie napr, lebo je chude, ten pork, teda ako t oprelozim, osipane/prasiatko neni dobre, lebo ma tuk :) atd..

teoreticky to ide aj pre psa, ale presne toho pomeru, co si pisala, sa obavam, lebo to je fakt dolezita vec :) hold, musim sa este vela ucit, vela ucit :D

cize najst idealny pomer surovin, najst zdroj surovin, pomixovat ich a postudovat ako ich uchovat, ak vobec :)

Deria

lost ale zakonzervovat pripravene mäso na zle casy, sa mi vidi velmi dobry napad! ved ti, co budu psa opatrovat, mu lahko mozu k tomu pridat ryzu, ci cestovinu alebo zemiaky. to, co budu mat sami na obed.

Deria

to je celkom priliehave porovnanie, ten mc.donald. ja som bola kedysi besna za big mac s hranolkami a k tomu cokoladu. z toho som navzdy vyliecena:D uz mam podozrenie, ze aj tam davaju nejake prichute, od ktorych je clovek zavisly.

Deria

nezabudaj, ze potrebujes vela mäsa na napr. 200 g susenehoo, lebo sa to scvrkne a v susenom stave je to lahsie, cize preto je susene mäso, ak je ovsem kvalitne, aj drahe.
tie konzervy, to vyrobis samozrejme lahko. myslela som na granule, to je horsie. a nahradit vsetky potrebne zlozky a prvky, (ktore by sa neznicili a vydrzali) potrebne pre zdravie psa, to by bolo narocne. viem tolko, ze ak nesedi pomer kalcia s fosforom v krmive, moze to narobit sarapatu. cize, musel by si sa tym hlbsie zaoberat, aby si sa k takemu niecomu odhodlal.
ja ked idem na dovolenku, beriem so sebou kvalitne konzervy. no a keby bolo velmi zle,tak od par granul sa mu tiez nic nestane:) nasi by jedli konzervi stale, lebo tie obsahuju (tak ako granule a maskrty) posilovace chuti.

lost

inac mna to celkom aj bavi, hladat alternativne riesenia :D
clovek sa hocicomu priuci, je to ako napr jest v megdonalde stale alebo si doma pestovat microgreens..
dva extremy, ale nasytia oba, do 10 rokov rozdiel nespoznam (argument dutej masy ludi, ze ved jem mekac a nic mi nie je.. ved uvidime o 20 rokov :D), ale ked clovek pozna co je, tak pozna co je :D (je = konzumuje v prvej casti vety a je = existencia v druhom pripade)
v neposlednom rade to nuti cloveka rozmyslat ako kombinovat suroviny/potraviny a nuti rozmyslat ako kombinovat chute a potom natrafi na fakt dobre veci :)
a potom ten McShit (ano pod do mna McFamily) chuti ako humus.. (necudoval by som sa ked by sa vyrabal rovnako ako tie granule, z mucky :D :D :D ) a tomu nepomoze ani 1:1 pomer masa a korenia..
Uz je tomu 662 dni co ma nasralo KFC a tak som tam nebol :D

lost

hej, take susene maso som pokuoval, napr klokanie :D ale nechce velmi, i ked zuje sem tam, ked dostane chut, alebo take klasickejsie ako jelenie, bravcove, kacacie (a netusim ake este, rozne..)
ale to si mozem doma vyrobit aj sam.
50eur za kilo takeho suseneho masa je dost, z obchodu :)
i ked je pravda, ze to 150gramove balenie vydrzi na dost dlho, pokial to nezuve kazdy den (co moj ani nezuje..)
a toto je jeden z problemov, ze 100-200gramov jedla varit denne psovi je velmi "narocne" lebo logisticky je to obtiaznejsie ako varit 1kg pre seba napr :D

lost

hmm, preco myslis ze by to bolo nemozne, tie granule doma vyrobit? :)
teoreticky by mohol pomoct ten pristroj ktory uzavrie konzervu, neviem ale na aku dlhu dobu zakonzervuje bez konzervantov (napr uvarene maso)
ale otazne stale zostava, ci by to pes bol ochotny / schopny zjest z tej konzervy, napr po 1 mesiaci..
no pointa je "zakonzervovat" potravu (maso) tak, aby nestratili viac vyzivovej hodnoty ako je to nutne...

uplne laicky priklad: uvarim maso, pri nizkej teploto z neho vysusim vodu, uzavriem vo vakuovej folii..

lenze neviem, ci by to fungovalo aj v praxi, a do akej miery tam mozem dat prilohu do takehoto "receptu" :)

casom isto vyskusam :D ale ziadny navod/recept som na nete nenasiel, ale velmi rad ho zverejnim ked na taky pridem :D nech zlomim vazy vyrobcom granul :D (alebo nalomim minimalne :D) a mozno budem mat novy biznis potom :D :D :D

ale hlavne mi ide o to, aby som mohol dat psa niekam strazit, ak chcem ist na dovolenku, lebo skokovy prechod k inemu na aky je zvyknuty bude drsny a najst cloveka, co ma cas varit psovy bude narocne :)