Vyrazky v ochlpeni nad penisom

Príspevok v téme: Vyrazky v ochlpeni nad penisom
Dusan Zazriv

Dobry den!
Uvodom... som totalne zufaly a preto sa obraciam na vas. Dufam, ze mi niekto pomoze, poradi, navsetve lekara sa ale v konecnom dosledku asi nevyhnem.
Mam 27 rokov a predvcerom som si vsimol, ze sa mi v ochlpeni nad penisom vytvorili nejake vyrazky. Ochlpenie som si zostrihal a vyrazky sa ukazali od korena penisu az po brucho. Su cervene, niektore v strede svetlejsie (nemam ale pocit, ze by boli vytlacacie). Zatial su v podstate bezbolestive, ked sa ich dotknem, tak citim, ze ich tam mam. Je ich asi 15-20, su jednotlivo rozmiestnene, na jednom mieste vsak aj v zhluku.
Velmi sa bojim, ze je to nejaka pohlavna choroba. Sex som mal naposledy este v auguste, v podstate som skor zdrzanlivy. Rozisiel som sa ale na jar po rokoch s priatelkou a v lete som mal parkrat sex s jednou babou (vzdy som pouzil kondom). Teraz sa mi rysuje novy vztah, ona by uz aj chcela sex, no ja okrem toho, ze sa do tychto veci nehrniem, tak sa teraz bojim, ze ju niecim nakazim. Co to podla vas moze byt? Prosim, poradte! Dakujem

Dusan Zazriv

Ale ja nakvapkam na oblast len par kvapiek a dam cez to gazu. Cital som aj letak a nejake upozornenia typu "zlezie vam koza" tam nepisali. Skusal som zohnat aj tu kastelanku, no nikde to nemali, resp. nechceli namiesat. Mam pocit, ze je to stale rovnake... neviem, co s tym robit. Podla mna to dezinfekovat treba... lepsi je podla teba alkohol ako jod?

AdamKrt

Panenko skakava, co to vyvadzas ????

Pisal som snad o neustalej dezinfekcii Betadinom ? Iba vtedy, ak to chces dezinfikovat pred a po zakroku. To neni na pravidelne potieranie celej oblasti. Precitaj si pozorne letak, co je tam pisane. Takto sa Ti moze stat, ze Ti zlezie koza, otvori sa tie pluzgieriky a dojse k vysevu. Je to velmi silny roztok.

Naproti tomu Kastelanka je slabucka. Da sa pouzivat denne a nenici tak pokozku.

Nicomu nepomozes, ked si to budes natierat vsetko Betadinom. Ved tam aj pisu, ze sa to ma nanasat na zdravu pokozku a nie, ze si takymto sposobom vyleptas pokozku... Naviac na to treba cakas, pokozka sa musi regenerovat. Moc to chces urychlovat.

To si si mal radsej kupit ten InfectoDell a aplikovat iba na molusky.

S tym potieranim Betadinom moc neblbni, aby si sa nepredavkoval jodom...
----------------
U mna to bolo v oblasti brucha a trochu nizsie v oblasti lonovej kosti. Neviem, kde som to chytil - mozno ozaj ta plavaren, ale tam som bol vtedy pred 3-4 mesiacmi. U priatelky sa to objavilo tiez, ale v malom mnozstve. Nemal som sa ako pohlavne infikovat, priatelke som verny a je aj mozne, ze ak to nebola plavaren, tak som to mohol chytit od nej, ak to mala niekde nejake slabsie a u mna sa to prejavilo silno. Ale je to divne, preco sa to prejavilo az teraz a nie skor. Ona chodila tiez na plavaren, takze sme to tam mohli chytit obaja. Potvrdene to nemam, ci to ma aj ona, pretoze ma tam nejake bodky, ale nechce zatial ist na dermatologiu. Moze to mat vsak aj od holenia a mysli si, ze ona to nema. Tazko ju donutit, aby tam sla... :( Lenze z ducha svateho som to chytit nemohol, takze je vysoko pravepodobne, ze to ma ona. Ci uz ako povodca, alebo som to na nu preniesol. Je to vsak trochu ine, ako u mna, ale to musi urcit dermatolog. Uz som zdravy, takze ma stve, ze ak to ma, moze ma znovu infikovat. Ma vsak k tomu velmi laxny pristup :(

Dusan Zazriv

Dik moc za odpoved. Ja to mam teraz dost tmave, nemizne to zatial... Trochu to svrbi. Zacal som si to potierat Betadinom - prisiel mi ako dost silna dezinfekcia... najprv potriem, potom prelepim cez den gazou. Vyrazky teraz vyzeraju dost zle, je ich vela, 20 asi. Asi su to len tie, co mi potreli dusikom, nie som si iyst, ci su tam aj nove. Uz nie su take vystupene, mam dojem, ze splasli. V niektorych sa nachadza aj ta biela bodka - vraj je infekcna a treba sa jej zbavit... no nenabral som odvahu to prepichovat - aby sa to nesirilo... To strhavanie s leukoplastom si neviem predstavit - strhnut by sa to asi nedalo - mam v okoli chlpy a nemozem to uplne oholit - to mi nepride teraz ako dobry napad. Ty si ich vlastne mal kde? A ako si k nim prisiel?

AdamKrt

Po aplikacii dusika to trochu bolo cervensie par dni, potom sa to upokojilo a zacalo tmavnut. Nic neodpadavalo, proste sa to nejak vstrebalo, alebo to bolo potom uz tak tenucke, ze sa to odluplo a ani som to nevidel.

Kastelanka ma trochu susit, ale prakticky oproti kombinacii Lesana+Cajovnik, je to len slaby cajicek. Skor predpokladam, ze mi to dermatologicka predpisala na dezinfekciu preto, aby sa to pripadne nesirilo dalej na nepostihnute miesta. Potieral som si tym totiz celu oblast kde to bolo, nielen postihnute bodky. A nerozsirilo sa to.

Aky typ virusu to je, Ti nepoviem, lebo to neviem. Ci je to nejaky poddruh od HPV, neni to fuk ? Pokial viem, tak HPV ma v sebe cca 90 percent populacie, takze sa mu prakticky nevyhnes a nebezpecie vrasta len pri oslabenej imunite. Je problem sa ho zbavit a pokial viem, ani sa ho bezne zbavit nesnazia... a aj lekari potlacuju len priznaky.

Co sa tyka kojenia, zavolaj dermatologicke. Ak to priatelke vadi, nech ide ona tiez na prehliadku. Ale styku s virmi sa v dnesnej dobe ziadnym sposobom NEVYHNE NIKTO...
--------
To o leukoplaste som cital, ale neaplikoval som to. Pocita sa s tym, ze pokozka je mokra, zmaknuta a ono sa iba poskodena chybna cast prilepi na leukoplast a vsetko sa strhne. Pokial si si predtym dezinfikoval pokozku a dezinfikoval ju aj po strhnuti, je mala pravdepodobnost sirenia dalej. Ale neni vylucena. Hovorim, je to jedna z moznosti. Infekcia viru NENI VZDY. Je zavisla od roznych okolnosti. Pisalo sa len o tom, ze statisticky to pomaha cca 80-90 percentam pacientov.

Zvol si nejaku metodu a drz sa nej. Zbytocne stresujes. Tiez som takto stresoval, az som sa dozvedel o co ide.

Sam musis vediet, ci po aplikacii liecby to zacalo stagnovat, zlepsovat sa, alebo sa to rozsirilo dalej. Mne zabralo, co som popisoval, ale kazdy ma inu imunitu a inak mu moze prebiehat kazda choroba.

Inak, ked to nechces infikovat na priatelku, tak co si nedas leukoplast na danu oblast pred sexom a dotykat sa jej tak postihnutym miestom nebudes. Ale to je vhodne skor v neskorsom stadiu, ked uz to nebude infekcne. Dovtedy je lepsie sa sexu vyhnut, alebo oboznamit priatelku a nech sa ona rozhodne, ci to bude riskovat.

S dermatologickou sa porad, co to moze znamenat, keby to chytila matka co koji dieta. Podla mna by sa nestalo nic, jednoducho by matku neliecili. Ako som pisal, v zahranici to ani neliecia, nechaju to tak a ono to za 9-12 mesiacov samo zmizne.

Dusan Zazriv

A este posledna vec (nateraz...) - to s tym leukoplastom si ako myslel? (uz som to cital aj inde, no sa mi to nezda). To mam po kupeli na molusky nalepit leukoplast a strhnut dole? Ako depilaciu? Neposkodim ich tym a nebude sa to sirit viac? Dakujem a prosim, skus odpovedat na vsetko. Dik!

Dusan Zazriv

A dalsia vec... som zabudol - umyvam si to pocas kupania dezinfekcnym mydlom - je to v poriadku? Virus to nezabije, ale aspon bakterie sa mi tam nechytia, nie? Je to v poriadku? A mozem si to na ine casti preniest aj ked si poriadne poumyvam ruky? A uz poslenda vec - priatelka ma rocneho syna. A ja sa bojim, ci mu nemozem ublizit - keby uz bola nakazena, nemoze to prejst cez mlieko? Este ho koji. Neviem, ako jej to povedat. Bojim sa, ze mi neuveri, ze som nespal s inou uz teraz niekedy a vyrazi ma... Obaja sme mali v minulosti smolu na partnerov a ja som dufal, ze s nou to bude super :( Aj maleho mam velmi rad. Som v totalnej prdeli :(

Dusan Zazriv

Este som si nieco o moluskach hladal a zarazilo ma, ze niekde pisu, ze ich sposobuje jeden z podtypu HPV virusov... Ja som si myslel, ze je to uplne iny virus. Znamena to teda, ze mam HPV. O tom viem, ze moze byt nebezpecny pre zeny... Ty kokos, ja mam z toho neskutocny stres... Fakt sorry, ak sa pytam vela. Nechcem otravovat... A teda, piste aj ostatni, ak mate nejaku skusenost.

Dusan Zazriv

Dakujem pekne! Fakt! Este mi ale prosim napis, ako sa to presne spravalo po tej aplikaci dusika u dermatologicky. Mne to hned tam trochu scervenelo - kazda ktorej sa dotkla dusikom. No postupne to tmavne viac a viac, je to brutalne viac vidno ako predtym. Ma to tak byt? A potom to ma odpadnut? Netreba davat pozor, kam to padne? Po zmrazeni dusikom to este je infekcne, ci nie? Mne inak dermatologicka aj na opakovanu otazku povedala, ze to nemam potierat nicim... Ale dam na tvoju radu - skusim asi tu kastelanku. Teraz ma hlavne zaujima, ked odpadnu asi tie zmrazene... teda, ak vobec. Dik

AdamKrt

A co sa tyka frajerky, molusky su detska choroba, ale tak isto ju moze chytit dospely jedinec. Deti nesexuju a predsa ju dostanu.

Mohol si to chytit od byvalej partnerky, ktora mala jednu, alebo si nebol na plavarni, ci nesedel na verejnych toaletach ? Mne ani dermatologicka netvrdila, ze ide o pohlavnu chorobu, skor - ze som to chytil niekde na plavarni. Kopec deti si to odtial dovlecie.

Ked ides na plavaren, po plavarni sa umyjes, ale clovek sa casto sprchuje v plavkach a cez plavky sa to dobre neumyva a ostane tam voda z bazena, ktora moze byt infikovana.

Len niektore zdroje na internete to radia aj k pohlavne prenosnym chorobam, co je tiez jedna z moznosti. Ako aj spolocny uterak, atd. Vela ludi to dostane, myslia si, ze su to vyrazky, pripadne maju jednu, alebo par a kaslu na to. Nevedia, ze je to infekcne a nepriznaju sa okoliu.

AdamKrt

Ak som spravne pochopil dermatologicku, tym potieranim Kastelankou a kupelom s Daliborovym roztokom, sa to vysusuje. Po kupeli mozes aplikovat nalepit si tam flajster a strhnut a potom cele dezinfikovat. Pokozka je maksia vtedy. Flajster som vsak neaplikoval.

Potiera sa to na to, ze cele okolie je dezinfikovane. Dal som to vzdy na ocny tampon a potrel celu oblast. Ked je to dezinfikovane, aj to mierne susi a v tom strede je vraj infekcna vodicka, alebo ak je to vyschnute, tak ten vytrus. Ta vodicka a vytrus su infekcne a zrejme, ked je to uschnute, ak ten vytrus o trochu menej, lebo vodicka sa lahsie rozleje vsade.

Musis tomu dat cas, alebo pouzi postupy o ktorych som tu pisal. Len pozor, aby si si to nerozniesol.

Ak to chces mat superychlo, tak mozes skusit si to okrem vypalovania a potierania, este aplikovat na do InfectoDell. Ale niekedy je menej viac, lebo niektore latky mozu spolu reagovat a nemusi sa to hojit, ako sa ma.

Este prvy tyzden-dva v zaciatkoch, aj ked som pouzival to, co mi dala dermatologicka, tak som si to este cele obcas natrel Lesanou+cajovnik.