Vyrazky v ochlpeni nad penisom

Príspevok v téme: Vyrazky v ochlpeni nad penisom
Dusan Zazriv

Dobry den!
Uvodom... som totalne zufaly a preto sa obraciam na vas. Dufam, ze mi niekto pomoze, poradi, navsetve lekara sa ale v konecnom dosledku asi nevyhnem.
Mam 27 rokov a predvcerom som si vsimol, ze sa mi v ochlpeni nad penisom vytvorili nejake vyrazky. Ochlpenie som si zostrihal a vyrazky sa ukazali od korena penisu az po brucho. Su cervene, niektore v strede svetlejsie (nemam ale pocit, ze by boli vytlacacie). Zatial su v podstate bezbolestive, ked sa ich dotknem, tak citim, ze ich tam mam. Je ich asi 15-20, su jednotlivo rozmiestnene, na jednom mieste vsak aj v zhluku.
Velmi sa bojim, ze je to nejaka pohlavna choroba. Sex som mal naposledy este v auguste, v podstate som skor zdrzanlivy. Rozisiel som sa ale na jar po rokoch s priatelkou a v lete som mal parkrat sex s jednou babou (vzdy som pouzil kondom). Teraz sa mi rysuje novy vztah, ona by uz aj chcela sex, no ja okrem toho, ze sa do tychto veci nehrniem, tak sa teraz bojim, ze ju niecim nakazim. Co to podla vas moze byt? Prosim, poradte! Dakujem

AdamKrt

Dostat to clovek moze z uteraka, ak pouziva spolocny. Chytit to niekde zo zachodovej dosky, alebo z plavarne. Opakujem, ze pokial je imunita v poriadku, tak sa osoba nemusi nifikovat vobec alebo nema ziadny prejav. Prenasa sa to tym vytrusom, urobi sa taka biela bodka v strede, ktora vychadza von a a je infekcna. Vychadza to von uz ako nejaka gulicka, alebo tekutina, ak to praskne. Vtedy sa to da nachytat na saty, alebo tam, kde sa clovek priamo telom na to otrie.

Ta vodicka na potieranie je miesana, dostat to v lekarnach, aj na predpis - SOLUTIO CASTELLANI. Vid napr. www.samoleceni.cz

Ak chces, per oddelene. Ja som oddelene nepral. Predsa len, ide do pracky saponat, ci prasok na pranie a to su dost aktivne chemikalie. Kedze to mas v okoli penisu, tak jediny problem s infekciu bude asi len so spodnym pradlom - tenky, slipy, boxerky. Ak mas pochybnosti, oper si ich v rukach, alebo per samostatne v pracke so svojim pradlom.

Nebud z toho vystresovany tak. Ide o lahky typ ochorenia, normalne bradavice su horsie. V niektorych krajinach v zahranici to ani neliecia, vraj pretoze to odznie samo za 9-12 mesiacov.
----
U mna to prebiehalo tak, ze som to objavil a prvy tyzden som to potieral pripravkom Lesana do ktoreho som dal asi 20 kvapiek z cajovnika australskeho. Lesana je 70 percentny alkohol, ktory dezinfikuje uz a extremne vysusuje. Cajovnikovy olej je zas antisepticky a tiez vysusuje. Tato kombinacia je tak extremne vysusujuca, ze ked som si to daval na dlan a odtial aplikoval a umyl som si aj ruky, zacala sa mi na dlani z toho supat koza - medzi prstami a aj na dlani. Ako som to objavil a potieral, nerozsirovalo sa to. Myslel som si najskor, ze su to vyrazky. Po 1-2 tyznoch sporadickeho potierania, ked sa to nelepsilo som siel k dermatologicke.

Ta aplikovala vypalovanie, ale slabsie nez je u klasickych bradavic. Ani to nebolelo, len chladilo. Hovorila, ze sa mi maju urobit mozno z toho pluzgieriky, ale ziaden nebol. Dostal som roztok Kastelanky a potieral som si to 2x denne - rano a vecer. O dva tyzdne som siel na kontrolu. Z 20tich mi ostalo len 5-10 a povedala, ze sa mi to neuveritelne rychlo hoji. Objednala ma o 3 tyzdne. Stale som to potieral roztokom Kastelanky. Po 3 tyzdnoch som mal uz iba jednu, ale pokozka uz bola hladka, len ju bolo vidiet pod kozou este trosku. Tu vypalila a objednala ma po tyzden. Potieral som stale. Po tyzdni na kontrole mi uz povedala, ze je to prec. Zatial sa mi to neobjavilo a ani sa mi to nerozsirovalo dalej. Asi pre tu Lesanu s cajovnikom, co som si v zaciatkoch potieral a extremne to vtedy susilo.

Aby som nezabudol dostal som na kupanie aj Daliborov roztok. Ide o zelenu tekutinu, ktora sa ma pridavat asi 5 lyzic do kupela. Je to vraj zinkovy roztok, ktory je ucinnejsi, ako zinkova mast. Par krat som to dal do kupela, ale potom som urobil lepsie, ze som si to dal napr. na tampon a natrel tym obcas postihnutu oblast.

Co sa tyka mozneho prenosu - infekcne je to vtedy, ked sa otvori ten stred a vytrus sa dostane von. Tazko povedat z 20tich bradaviciek, ktora je v akom stadiu. Ak nechces riskovat, vyhybaj sa sexu. Ak chces riskovat, upozorni priatelku. Po par tyzdnoch liecenia uz to moze byt relativne dobre, ale to nikto nezaruci....

No, ak nemozes vydrzat, tak sexuj tak, ze si das trenky, alebo boxerky a z nich si cez stredovy otvor /ktory musia mat, alebo si ho vyrez/ vytiahni penis, na ktory si das kondom. Pripadne mozes zobral este flajster a bradavicky si prelepit. Riziko prenosu pri takomto osetreni je minimalne, len frajerke bude asi divne, ze preco si nedas dole boxerky... Ale ked sa neda vydrzat, clovek si musi pomoct :)

Dusan Zazriv

A ako je to s prenosom? Myslim mimo priamy dotyk cez pokozku? Treba davat nejaky pozor na oblecenie? Prat oddelene? Prezije virus na vzduchu?
A prosim ta, este mi presnejsie napis, ako to prebiehalo medzi tymi jednotlivymi navstevami dermatologa. Ako dlho po pouziti dusika vyrazky zmizli a za kolko sa znovu objavili? Prenasali sa aj inde? Ci iba tam, kde boli aj predtym? Na co vsetko si mam davat pozor?
Prepac, ak som otravny... No ja som fakt zufaly. Neviem si predstavit, ze budem teraz pol roka, alebo aj viac vysvetlovat frajerke, ze s nou nemozem spat, lebo mam pohlavnu chorobu. Prenasa sa to aj v obdobi, ked nie je viditelny vysyp? Drbne ma :(

Dusan Zazriv

A ako je to s prenosom? Myslim mimo priamy dotyk cez pokozku? Treba davat nejaky pozor na oblecenie? Prat oddelene? Prezije virus na vzduchu? Resp ako dlho?
A ta vodicka - ako sa to presne vola?

AdamKrt

Pokial je dostatocna imunita, clovek to chytit nemusi vobec...

Po vypalovani to nepreslo. Bola nutna seria asi 3x, vzdy po par tyzdnoch, plus potieranie roztokom kastelanky. Celkova doba liecenia bola cca 6-7 tyzdnov. Uzivam vsak rozne vitaminy a potravinove doplnky. Vraj sa to na pocudovanie liecilo hodne rychlo, rychlejsie nez dermatolog predpokladal. Takze doba liecenia moze byt kludne aj dlhsia.

Vypalovat to treba niekolkokrat /to iste po niekolkych tyzdnoch/, aby sa to zlikvidovalo poriadne, inak sa to moze vratit.

Ked dermatolog povie hotovo, koniec - ked bude pokozka hladka, bez viditelnych pozostatkoch.

Dusan Zazriv

Hej, je to ono. Teda aj podla dermatologa - nakoniec som vybavil. Zmratil mi ich dusikom, ale zevraj sa to urcite vrati... Za kolko to tebe uplne odislo? A za kolko ti odpadli po zmrazeni? Ostali ti aj nejake stopy po tom? A este jedna vecmi napadla - ale to uz neviem, ci budes vediet. Sex som s novou priatelkou este nemal, no cca dvakrat sme sa o seba "treli" v tej oblasti. Aka je sanca, ze to chytila?A po akom case mozem mat sex bez obavy, ze ju nakazim? Dakujem pekne este raz

AdamKrt

Presne tak to vypadalo - detske bradavicky - molusky. Bud si priplat u dermatologa, alebo si kup trebars ten Infectodell.

Dusan Zazriv

Tak, dermatologicka ma dovolenku... Ma drbne :( Skusim najst inu... Opakovane prosim, ak to niekto pozna, napiste. Dakujem pekne

Dusan Zazriv

Prosim, poradte... co to je? Ja som fakt na dne. Citam na nete, pozeram obrazky... Mohol by to byt aj HPV virus? Kriste... Vsak to sa neda vyliecit. Citim sa jak posledna spina... Poradte. Urcite pojdem aj za doktorom, ale podla fotiek to nikto nespozna?

AdamKrt

Tie fotky na molusky.cz su iba ilustracne.U mna to bolo ine a presne take iste prejavy. Chod na dermatologiu a ked budu mat podozrenie, povedia Ti, ci zoberu krv...