Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Da sa rakovina zistit z vysetrenia onkomarkerov?

Lulita

mojej znamej tak zistili rakovinu, nic jej nebolo, ani netusila, ze nador ma, vzali jej onkomarkery a mala zvysene, zial nador sa potvrdil a nedavno zomrela :((( ale mala to podchytene uplne v prvom stadiu, roky po diagnoze zila, ja by som to v ramci preventivky navrhla...

llek

Onkomarkery sa nemaju davat stanovovat ludom v ramci preventivnych prehliadok. Hovori to o uplnom nepochopeni toho, co vlastne onkomarker je, znanema a co jeho hodnota odraza. Nie je to v ziadnych odporucaniach. Onkomarkery ma zmysel stanovit cielene po zisteni konkretneho nadoroveho ochorenia, ked uz vieme co pacientovi je, vramci vstupnych vysetreni, ked chceme presne vediet aky je rozsah ochorenia, ale aj to nie u vsetkych pacientov. Take, ze pride clovek na preventivku a daju sa stanovit onkomarkery systemom, ze sa zakruzkuju postupne tak ako su na ziadanke vylistovane, tak to sa vobec nema robit a nikde take odporucania ani niesu. Lebo to nie je tak, ze kuknem do krvi a zistim rakovinu a este aj to, ze aku

betonarka

ja som mala zvyseny onkomarker CA125, kvoli endometrickej cyste. Nie vzdy musi ist o rakovinu ako pisu baby predo mnou.

kasandra

Tak ako napísala Agnes999- nedá sa nato spoľahnúť. Pri zvýšenej hladine onkomarkérov v krvi sa môže jednať o rakovinu, ale nemusí. Tiež som raz mala pri zvýšenej hodnote jedného druhu onkomarkéra podozrenie na rakovinu, ktorá sa nakoniec nepotvrdila. Môžu byť zvýšené aj pri iných procesoch v tele, ako napr. pri zápale, oslabenej imunite a pod. Skús si o nich niečo vygúgliť na nete.

Agnes999

Nie neda. Ako ak ti zistia zvysene onkomarkery a zaroven nejaky utvar na vajecnikoch, je tam podozrenie na rakovinu a hlavne ak su tie onkomarkery velmi vysoke, zrejme pojdes pod noz. Toto sa stalo mne na zaciatku roka, bola som na operacii ale rakovina sa nepotvrdila, bola to neskodna cysta.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Da sa rakovina zistit z vysetrenia onkomarkerov? - Fórum - ZDRAVIE.sk