Nosím okuliare a strašne sa citím menejcenná koli tomu

Príspevok v téme: Nosím okuliare a strašne sa citím menejcenná koli tomu
klea3

Ahojte
mám 16 a začala som nosiť okuliare. Nie som nejaká fešanda a okuliare mi moje nízke sebavedomie iba zhoršilo..ja viem, nosiť okuliare je bežná vec, ale mňa strašne deprimuje keď nevidím a mám pocit, že ma nikto nebude mať rád, lebo som hnusná..a nehovorte mi, že najdoležitejšie je vnútro...v tomto svete nie :-(
čo mám robiť? :-(

tabletka555

klea3, okuliare nosí už pomaly každý druhý človek a už sú skôr doplnkom než zdravotníckou pomôckou. vyber si tvar a rám, ktorý sa ti hodí a po čase si určite zvykneš. a úprimne si myslím, že okuliare určite neuberajú na kráse! vnútro je dôležité :D, ale to s okuliarmi teraz nič nemá, chce to len zvyknúť si. a tí vysmievači raz dospejú...

Mimulus

Tak pravdou je, že ja som nosil okuliare od 2 rokov do 14tich. No potom sa mi upravil zrak a teraz ich vôbec nepotrebujem :) Ak máš 16 tak okuliare môžu byť problém pre predsudky, ktoré ľudstvo malo a má odjakživa. Aj ja som si s nimi čo to preskákal ale ver alebo nie ak by som ich mal nosiť teraz tak :)

cicc

ja tiez nosim okuliare, zatial len slabucke, tak nastastie ich nemusim nosit stale... ked budem mat silnejsie, tak jednoznacne sosovky a mozno aj opka... okuliarnati ludia ma nikdy nazaujali, ani muzi, podla mna to spati cloveka... u bab 2nasobne...

Marsmeloun

v dnešnej dobe sú okuliare jedným z modnych doplnkov ...tak pekne hlavku hore a usmev na tvaričku :-) a ked sme pri tom dosť mužov považuje ženy s okuliarmi za sexi :-)

ore

Nicoho sa neboj, ja som tiez nosil okuliare od 10. rokov a tiez som uz nosil ku koncu popolniky (nad 5 dioptrie) a tiez som nic bez nich nevidel. Najlepsie mozne riesenie je pockat par rokov a potom ist na operaciu. Ja som tak spravil ked som mal 19 rokov a bola to najlepsia investicia v mojom zivote :) A inac nosit okuliare dlhe roky je investicia ovela vacsia nez operacia. Mna operacia stala 1000€ aj so vsetkym a predtym som kupoval kazde dva roky nove okuliare za 200-300€ Takze investicia sa za 6-8 rokov vrati a ten pocit, ze nemusis nic nosit a nie si nicim obmedzovana je senzacny. Samozrejme niektori ludia su s okuliarmi fesi, ale ked tebe osobne sa to nepaci, tak chvilu este vydrz, tych par rokov ubehne ako voda :) Inac som uz takmer tri roky po operacii a vidim velmi dobre. Mensi problem mam len v sere, ale uz aj to dnesna technika vie odstranit. (treba si zvolit jednu z najnovsich metod operacie) :) hlavu hore!!! :)

flegma

okuliare su skvely modny doplnok, dokazu uplne zmenit vyraz tvare... ja sama mam jedny s vlozenymi obycajnymi sklami, kedze dioptrie nepotrebujem a sem tam ich nahodim, len tak :)
mozno o par rokov pochopis...

system

ja sa citim menejcenny bez okuliarov :D nemusel by som ich nosit mam len uplne slabucke no zvykol som si na ne a uz proste za ten rok ci dva uz patria ku mne. a myslim si ze v nich vyzeram lepsie :D (ale to si len myslim ) :D