Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Je to odo mna plytke, ked sa za neho hanbim?

Príspevok v téme: Je to odo mna plytke, ked sa za neho hanbim?
xxxxxx

5 mesiacov sa stretavam s ITckarom, je velmi inteligentny, rozhovory s nim ma obohacuju a po vela strankach si rozumieme, avsak ked prideme do spolocnosti, tak sa podla mna nevie spravat. Napr. boli sme na vikende v hoteli, recepcna nebola na recepcii a on tam pobehoval, krical na cely hotel: Halo, je tu niekto?, otvaral rozne dvere a hladal ju, miesto toho, aby 5 minut pockal, kym pride z toalety:) Potom, ked sme pred jeho kamaratmi, tak ma hrozne utiera, aby bol vtipny, co mi az tak nevadi, lebo nie som urazliva, ale niekedy su tie poznamky az silene a vyznievaju trapne. Pripada mi, ze sa v spolocnosti inych ludi citi neisto a tak sa hra na nieco, cim nie je a ta pozicia mu nesedi.. Dalsi problem je v tom, ze nie je moc pekny, uputal ma skor svojou charizmou. Vsetci mi utocia na jeho vzhlad, ze ako s nim taka baba ako ja, moze byt, aj on mi to prilis casto hovori.. az sa mi z toho spravil komplex, ze sa ho hanbim vodit medzi svojich priatelov. Vobec neviem, co mam robit, mam ho mentorovat? Ma 33 rokov, ale niekedy mam pocit, ze sa sprava na 15:(

ivana45

xxxxx, zlatko, ajtaci su zvlasni ludia. Mnohi. Nech nie som uplne nespravodliva.
Ja ta chapem, tiez by som sa hanbila.
Nechala by som si cas, zabezpecila si antikoncepciu a nechala vyzriet.

Ak ked - ak ta zhadzuje, to je hruba, hruba chyba osobnosti. Signalizuje to nejaku vadu, mozno komplex, mozno skryte nepriatelstvo, ziarlivost .. ty to vytusis lepsie. Normalny clovek nepotrebuje zhadzovat druhych, je to druh dusevneho mrzactva.
Povedz mu o tom, ze ti vadi, ked sa do teba navaza a tiez, ze sa zle vedla neho citis, ked vyzera ako hastros. Mozno sa bude snazit, mozno nie, mozno to bude nad jeho sily. Uvidis. Trpezlivost, antikoncepciu.

Ak sa to nezlepsi, rozchod z kratsej cesty. To vydrzis. Lepsie, nez keby kazil zivot tebe aj tvojim detom nejaky podivin. Drz sa.

lost

no hej, ale aj rodina sa moze mylit ;)
nikto nie je neomylny.. (myslene v dobrom)
a v istom veku som si zase ja uvedomil, ze mame ine priority :D
celkovo pocuvam uz len seba, a potom nesiem nasledky, kolkokrat mi ludia hovorili, ze co za blbosti robim, riskujem atd. (jasne ze sa niekedy popalim, ale tak to patri k zivotu, o com je zivot, ked mi donekonecna niekto drzi ruky, co si bez nich potom pocnem, ak sa nahle musim osamostastnit?) ale kto neriskuje, nezije ;) :D

mas to tazke, ale najslabsi oko retaze je asi to, ze ste spolu len 5 mesiacov :)

Mimulus

xxxxxx - tu je veľmi ťažké Ti poradiť, pretože by sme Vás oboch najprv museli poznať ale...
VŠ vzdelaní neznamená vždy na rovnakej inteligenčnej úrovni!
Každý človek, ktorý tu písal má pravdu len ty ju nejako nevidíš. Daj nejaký iný príklad - alebo aj viac príkladov, pretože z tohto čo si napísala budú odpovede vždy len takéto aké sú.

xxxxxx

anjelik o tom VS vzdelanom okoliu bolo na margo poznamky ITckara01, ze ho mozno vodim do spolocnosti ludi, s ktorymi by si nemal co povedat, co nie je pravda, lebo som ho vodila do spolocnosti, ktora je na jeho inteligencnej urovni
AdamKrt, dakujem za pohlad dalsieho ITckara, ked som bola v spolocnosti jeho kolegov ITckarov, tak som si s nimi vyborne rozumela a velmi dobre som sa s nimi porozpravala(myslim si, ze mam dost siroky rozhlad a este aj zenske kuzlo;D) a bolo to vzajomne. Lebo som ho potom viezla domov a len mu pipali sms, ktore mi ukazoval, kde mu pisali, ze som uplne super, nech sa ma drzi ako kliest, co bolo velmi mile od nich a velmi ma to potesilo a keby si to nemysleli, tak by mu podla mna nic nepisali:) Bojim sa mu nieco hovorit, lebo je az velmi citlivy a dost urazlivy:)tych prikladov nevhodneho spravania su stovky, ale nechcem ich tu konkretizovat, to uz s tym hotelom bolo vela na to, aby sa podla toho spoznal..
lost tym okolim som aj myslela svoju rodinu, hlavne maminu a sestry. Ako rodina sme velmi zomknuti a v urcitom veku som pochopila, ze maju vo vela veciach pravdu, preto mi je tazke nad ich poznamkami len mavnut rukou a nebrat si ich k srdcu...

AdamKrt

xxxxxx Dnes 11:32 - ako tiez ITckar sa k tomu vyjadrim asi takto. Vidim, ze chlapec ma komplex. Ked mu stale niekto omiela, aky je skaredy a aku ma krasnu partnerku, ze je to obrovsky nepomer, tak sa snazi byt v spolocnosti vtipny za kazdu cenu, pretoze, to uz je snad klise, ze zenam sa paci, ked muz vie byt vtipny.

Normalne sa s nim otvorene porozpravaj, ze sa nemusi takto spravat na verejnosti, ze ma Tvoju lasku a jedine co dosahuje, ze je pre srandu kralikom.

Tiez ho mozes taktne v spolocnosti upozornit, dohodnite si nejake znamenie, ked mu naznacis, aby bol ticho, ze je to uz trapne. Nenapadne dohodnute znamenie.

Tiez by si sa vsak mohla naucit, ze existuje v zivote aj nieco dolezitejsie, ako robit si tazku hlavu z primitivneho okolia pseudokamaratov, ktore pcha do vsetkeho nos a snazi sa riadit okruh ludi vo svojom okoli.

Pokial je niekto na tom inteligencne vyspelo a dostane sa do spolocnosti ludi, ktori sa spravaju ako na nejakej farme, tak sa niet co divit, ze nema s nimi spolocnu rec a maximalne sa moze snazit byt rovnako trapny, aby zapadol. Alebo si z nich robi srandu, ze ich paroduje.

Okrem incidentu s recepciu si neuviedla nic take konkretne, co robi az tak zle.

Chce to menej pocuvat tliachanice ludi a vyberat si vhodnu spolocnost. Ak je okruh ludi, kde nema problem komunikovat a neni trapny, tak evidentne sa s tykate s ludmi, s ktorymi si on nesadne celkom. Nie su na jeho urovni.

Nehnevaj sa na neho, ale on je mozno tak trochu ako slon v porcelane. Je pravda, ze ITckari uvazuju vacsinou inak a napr. aj Ty sama, keby si bola v kolektive ITckarov, by si si pripadala divne, alebo trapne pre svojho priatela :)

Chce to najst si medzi sebou porozumenie, menej dat na ludi, vedies sa otvorene a uprimne porozpravat a robit kompromisy.

anjelik*

Ak niekoho skutočne miluješ, skutočne, tak ho aj chápeš. Rozumieš jeho reakciám na okolie, a keď nie, snažíš sa prísť na to, prečo sa tak správa. To je taká mozaika, ktorú si v sebe o človeku vyskladáš. A potom možno zvážiš, či je pre teba ten pravý. Je mi ľúto, ale na tvoju otázku ti musím povedať, áno, je to plytké. Pretože ak ti viac záleží na názoroch cudzích ľudí ako na tvojej mienke..nuž, k tomu nie je čo dodať. Ak by si sa rozhodla s nim žiť, budeš to ty a nie tvoji úžasní vysokoškolsky vzdelaní kamaráti. Je naozaj plytké posudzovať kvalitu človeka podľa dosiahnutého vzdelania. A propo, ak ja niečo na IT milujem, tak je to ich osobitný spôsob nazerania na svet, to, že nie sú za každú cenu členmi stáda. Na to treba viac sebavedomia, ako stať sa poslušnou ovečkou, ktorá šlape v presne nalinkovaných cestách. Dobre vyzerajúci partner, kultivované správanie, detičky v prestížnych škôlkach..;o)))

lost

Tym som len chcel povedat, ze takym ludom co hodia taky koment, by som sa len vysmial :)
A nechal tak.. nema vyznam minat na to energiu..
Povazujem to ale za hyper extremnu drzost..

lost

No keby mne toto povedali priatelia, tak by som ich nabuduce navstivil v nemocnici alebo na pohotovosti minimalne.. Lebo by som to bral ako (sice nepriamu) ale urazku danej priatelky, ved nie ?

Povedz mi ale jedno :)

Len jedno..

CO KOHO ZAUJIMAVA A CO KOHO DO TOHO (ci ak osa to hovori) DO VASHO VZTAHU ?

Co uz len, ako to len vyjadrit, akym pravom TRETIA osoba strka nos do vztahu dvoch inych svojpravnych ludi ?

nazor vyjadrit jasne ze mozu, ale ustavicne ?

To je proste take psycho, nech sa pozru do zrkadla :) A potom snazia OVLADAT inych ludi naokolo..

Toto mi nikdy nejde do hlavy :) Ta neskutocna DRZOST istych individui, ktori sa USTAVICNE musia SPARAT v nose.. resp vo veciach inych..

Pozeraju farmu ?

xxxxxx

Mimulus, nevidim vyrazny dovod na rozchod, je so mnou strasne stastny... hovori mi to, vidim to na nom
lost, ale aj jeho priatelia maju take poznamky, ze by mal zacat chodit do posilovne, zarobit mil.eur,... aby si ma udrzal. Okolie mi hovori, ze je medzi nami taky vyrazny rozdiel, ze vyzeram, ako zlatokopka a ze som s nim pre peniaze, co nie je pravda, vsetko platime 50:50 a na darcekoch som na neho rozhodne minula viac, ako on na mna...Nechcem, aby ma takto okolie alebo aj nahodne okoloiduci brali!
ITckar01 vodim ho do spolocnosti VS vzdelanych ludi, ma si s nimi co povedat, aj hovoril, ze ked sa stretne s mojou rodinou, tak je to uzasne, nie ako rodicia jeho EX, ktori boli jednoduchi ludia.. 2 recepcne maju len velke hotely, my sme chceli nieco intimne, ale myslim, ze to je teraz bezpredmetne riesit
Sejla, zlataaa;)
Pan d a preco sa hraje na paka?
gofruit milovat sa da niekoho po rokoch, nie po par mesiacoch. Zalubenost tam je, len dost casto vie schladit moje city tym spravanim...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Je to odo mna plytke, ked sa za neho hanbim? - Fórum - ZDRAVIE.sk