Mať frajerku enuretičku je katastrófa

Príspevok v téme: Mať frajerku enuretičku je katastrófa
MarTinaBA

S týmito slovami ma včera nechal frajer. Už ma nebaví taký život. Je to už tretí chalan ktorý ma kvôli tomu nechal. Naštvalo ho to, že nechcem ísť na 11 dní do Tatier lyžovať. Nechcel pochopiť, že pobyt v hoteli je pre mňa horor. Vraj si mám zobrať plienky a nie je problém. Dobre vie, že je, lebo keď používam plienky, mám silné zápaly. Zažil to na našej spoločnej dovolenke, musela som navštíviť lekára. Zobrala by som si svoju plachtu, ale to si mám zobrať aj vankúš, paplón, obliečky a urobiť si v izbe práčovňu? Veď to by bol hrozný trapas, hanbila by som sa pred celým personálom hotela. Je to štvorhviezdičkový hotel a pochybujem, že tam takého hosťa niekedy zažili. Už 13 mesiacov beriem tie najúžasnejšie hormonálne lieky na enurézu (pomočovanie), ktoré vraj skoro každému pomáhajú, no mne nepomohli ani kúsok. Kvôli tým liekom už večer vôbec nemôžem piť, ale pocikám sa tak či tak. Vyskúšala som už všetko možné. To som odsúdená žiť celý život bez lásky? Potrebovala som sa len anonymne vyrozprávať, ale ak mi niečo poradíte, budem rada. Ahoj

masaz

ahojky - opat som to ja. Zistila som od tej kolegynky nasledovne:

"je to bowenova masaz a bola som na nej v AltMedicu na Banselovej ulici. (Bratislava)
Tu je link, na ktorom si o tom mozes precitat.
www.altmedic.sk
V tom centre je doktorka Machackova, ale ja chodim k Deniske Novosadova.

Uzi si to.
Je to genialne.
papa"

Tolko z jej emailu, poslala mi aj cislo priamo na tu Denisku, ale podla mna isto maju kontakty aj na stranke.

Dufam, ze pomoze, ak sa rozhodnes vyskusat a daj potom vediet, ako to dopadlo.

spaceboy

ahoj, nie som velmi zbehly v pocetnych zdravotnych problemoch, aj o tom tvojom som teraz pocul prvykrat. Je mi luto, ze mlade dievca ma take problemy. Nemyslim si vsak, ze by si mala byt vo svojom zivote ukratena o lasku, pisala si, ze si uz mala partnerov. Zial, zatial si nenasla toho praveho, ale verim, ze taki su a hladanim ho najdes. Mozno budes pritom viackrat zrazena na kolena, ale svoj ciel mozes casom dosiahnut.
Viem pochopit, preco si nechcela ist na lyzovacku. Vidis to ako problem, ale niekedy si "velkost" problemu vytvarame sami. Mozno by ti pomohlo, keby si o svojom probleme viac otvorene rozpravala, dobrym kamaratom, rodine, aby si to cele brala lahsie a bola s tym vyrovnanejsia. Tiez som sa niekedy liecil na jednu chorobu, o ktorej som sa hanbil rozpravat, ale ked som ju viac zverejnil a medzi viacerymi ludmi, a videl som, ze to neberu az tak zle a maju pre mna pochopenie, posilnilo ma to a teraz nemam problem o tom povedat komukolvek, ak chcem. Samozrejme, neinformujem kazdeho o svojom zdravotnom stave, ale uz to pre mna neposobi ako tazkost. Hladaj a najdes.

2bodka

Tu nejde asi o to, ci 11 dni alebo 4, tu ide o pocit pohodlia... Doma je doma a najma pri takomto zdravotnom probleme. Vela ludi si tu povie, ze su aj horsie veci v zivote, ano su, ale skuste si predstavit, ze sa budite v kaluzi mocu a navyse nemate moznost potom vymenit ciste plachty, obliecky.
Je to ale 4* hotel a teda si myslim, ze by mohli byt pripraveni na takyto problem. Ked uz to nejde nijako ovplyvnit (nepit po 17.00 hod. alebo inak), asi by som sa vopred dohodla s personalom o vymene obliecok kazdy den. Myslim ze takej chyznej sa sikne 50 € do vacku... Vsetko sa da riesit a ked bol priatel s tebou doteraz a vedel sa s tym vyrovnat, nebude asi problem v tom, ze sa to deje, ale skor v tom, ze s nim nechces ist. Pises, ze sa vam dari, tak pre vas ani nebude problem dat 50-100 € chyznej a povedat jej, ze mas zdravotny problem a prosis, aby vymienala postelnu bielizen denne. Na tom vobec nic nie... Treba to len skusit. Mozno sa budes cudovat a stretnes sa s pochopenim a nakoniec to pre teba spravia aj zadarmo :) Ludia nie su az take svine (aspon nie vsade) :) Drzim palce.

alibi

inak neexistuju nejake jednorazove plachty alebo tie podlozky take velke co sa davaju babatkam to nestaci? asi chces skor aby sme ta povzbuduli ale vela ludi sa tu snazi riesit tvoj problem prakticka tak dufam, ze ti to nevadi :) ja si myslim, ze aj keby si nasla sposob ako to zvladnut po technickej stranke tak by si nesla. proste mas to uz v sebe zakorenene.
a je pravda ze lyzovacka na 11 dni je blbost. keby to bolo povedzme na 4 dni citila by si sa inak?

MarTinaBA

RNG
Pri inkontinencii je to tak, ale ja nemám ani najmenší problém s inkontinenciou. Som enuretička bez organickej príčiny. Buď mi to spôsobuje jeden chromozóm, alebo mám porušený nerv. Liečili ma všetkým možným a teraz už dlhodobo beriem Minirin, ale nepomáha mi, takže asi nemám šancu sa vyliečiť. Plienky sú u mňa zvláštna kapitola. Maximálne po troch dňoch, mám veľké problémy, inak zápaly nemávam.

RNG

Nuz v USA inkontinenciu u starsich a takych je kopa riesia plienkami pre dospelych, takze ziadne pranie plachiet sa nekona. Ale tam uz operacie neprichadzaju casto do uvahy, a na ochabnute svalstvo kegelcizery uz nepracuju. Mladym ale mozno upevnit "drziaky" kegelcizermi pomerne dost rychlo, so znacnym uspechom.
Samozrejme , ale najprv teba odstranit nakazy a zapaly.

lost

Neviem ci ti to nejak pomoze, ale urychlit susenie plachty (ale len z nie umeliny) sa da pomerne fajn s fenom :) I ked stale je to neprakticke, no cim silnejsi prud vzduchu, tym rychlejsie.. V takych krizovych situaciach..