Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo

Príspevok v téme: Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo
jancula90

Tak, v skratke vám opíšem môj "problém". Bývam na intráku prvý rok a mám fajn spolubývajúcu-teda,až na jeden detail. Očividne mi vyjedá všetky sladkosti,musli, nemá zábrany pred ničím. A nie štýlom,že si vezme po troškách..je to úplne viditeľné!! za 2 dni mi zmizol celý 500g balík čokomusli..celá 300g milka,čo som dostala na mikuláša..dalo by sa opisovať donekonečna. Je to ale pekné, distinguované dievča, chodí behať, je až príliš striedmo asketicky (žiadne pečivo, keď ju ponúknem sladkosťou povie, že ona nemôže, že z toho priberá)..učí sa na samé jedničky.. dve ďalšie baby na bunke majú s ňou tiež skúsenosť, aj ju pri tom pristihli..neviem,čo mám robiť :( nie je mi ľúto tých sladkostí, ale skôr toho, prečo to robí a kebyže jej to poviem asi pokazím naše vzťahy (viete, je ťažké nájsť "normálneho" človeka na bývanie..)

milli11

A inak, mne sa paci ten lostov napad s cokoladou a chili. Je to predsa moj majetok a ten si chcem chranit, logicky. Ak ja musim tazko pracovat, aby som si nieco mohla kupit, preco by som to potom mala nechat tak, nech si moje kupene veci berie niekto iny?

Ked dotycna kradne umyselne, musi mysliet aj na dosledky. V stredoveku, ci kedy, zlodejom vraj dokonca odsekavali ruku, ak nieco ukradli. Takze trochu chili je oprosti tomu nic.

Ak je kleptomanka, tak tu asi pomoze len liecba.

A toto je zaujimave, co pise autorka. "Je striedmo. Ked ju ponuknem sladostou, odmietne."

A pritom, ked tam autorka nie je, vyjeda sladkosti. Mozno je to pre nu adrenalin, kradnut a vyjedat sladkosti cudzim ludom, tak, aby ju nikto neprichytil.

arriva

Prd jej to pomôže ked schova sladkosti, akurát ušetrí, a zvýši sa napätie medzi nimi. To je taký problém v dnešnej dobe sa s niekým úprimne pozhovarat? Lost, Magy ma pravdu, to čo pises je detinske

milli11

lost,

s tymi zamknutymi vchodovymi dvermi mam skusenost aj ja. A nevelmi dobru. :(

Neviem, ktory sused to bol, ale zrazu niekoho napadlo zamykat vchod do bytovky. Bolo to to v case, ked som len zacala ucit svojho psa, vtedy este stena, aby sa vencil von.

Zisla som so psom dolu schodmi, natiahla som sa po klucke, ze ich otvorim, ale bolo zamknute. Kym som stihla vybrat kluce z tasky a odomknut, moj pes-stena sa uz stihol vymocit pod dverami. A stacila mozno len sekunda a bol by uz cikal von.

Co uz, zanadavala som na neznameho uzamykajuceho suseda a poupratovala po psovi. :(((

Magy

och boze, zase vypisujes romany prikladov...
nikde nepisem o tom, aby jancula donekonecna ustupovala. pisem o tom, aby jej pomohla odstranit povod toho konania, lebo z tej temy to aj citit, ze jej chce pomoct. ty citas co pisem, alebo si len hudies svoje donekonecna, lebo mam dojem, ze si ako zaseknuta platna.
a co sa tyka schovavania - to je rovnako kontraproduktivne. riesi to (mozno na chvilu) dosledky jej stavu, ale neriesi stav samotny. zakladatelke temy by uz mozno nic nezmizlo, ale jej spolubyvajuca by zrejme sla slohnut sladkost inde. a situaciu by to len zhorsilo, zvlast ak by ju niekto prichytil.

Agnes999

Co sa stazujes? Nechces jej to povedat lebo je tazke najst normalneho cloveka na byvanie. Tak mas normalneho cloveka na byvanie co ti kradne. Tak jej nic nehovor a zite si takto spokojne.

alibi

lost super napad :)

podla toho co autorka pise je to asi velmi mila a citliva osoba. myslim, ze po tomto co si tu precitala sa uz neuspokoji s takym jednoduchym riesenim ako jej vynadat alebo schovat sladkosti. asi by to aj bola skoda. urcite skus tej dievcinke pomoct :)

lost

Ale podla mna skovat sladkosti je relevantne, ci ani to?
Preco potom na alkoholo odvykacke nemaju k dispozicii alkohol.
Pokusenie sa musi odstranit, cize skovat..

lost

detinske mozno, ale preco to neberies skor nieco ako "nekonvencny postup" ? len preto, ze je tam chilli a je to ostre a ofenzivne ?

no tak jej prispejem 5 EUR na psychologa, moze byt ? dajte cislo uctu..

lost

Magy, to mas ako toto, dam ti priklad z realneho zivota.
Vzdy sa najde chytrak co ZAMKNE vchodove dvere a vies ake je to otravne, ked idem smeromv VON a musim vyberat kluce? (preferujem bezklucovy vstup a nie strkat kluc do kazdej diery co je predomnou)
preco to zamyka, ak sa vchod zvonku tak ci tak uzamkne?
je to sakramensky nezmyselny a nemoralny napriek, preco nie oznam na dvere ze LUDIA PROSIM VAS ZATVARAJTE DVERE?
ono ten clovek co to zamkne, na 90% nemusi odomknut (mozno na viac), lebo sa spolieha na to, ze odomkne sused, vzdy iny napr a bude pohoda.

A pytam sa, je moralne ked ja taktiez zamknem chod, aj ked som presvedceny ze je to umyselne nemoralny krok voci vsetkym obyvatelom ktori to neuzamykaju?

Len preto ze sa najde jeden magor co to zamyka a neda vediet niekomu preco?

Je to absolutne nelogicke, situacia ktora toho "dobreho" (mna a toho kto nezamyka) dava do ROHU a slepej ulice.

A su teorie, ked obcas sa lcovek co robi taketo haluze uvedomi, ak na vlasnu kozu zazije to, co robi inym.. preto som pisal to chilli. lebo ma male IQ na to aby pochopil, co sposobuje inemu, ak nestacia dobre slova. no je to tazke, nemyslim si ze by kazdy clovek disponoval s takou toleraniou, aby to riesil absolutne podla nejakej "mudrej knizky" a hned bezrozmyslenia pomahal, na vlasty ukor (ano svet by bol pekny, lenze obcas to nie je take lahke, lebo bezny clovek nema neobmedzeno zdrojov).

ale ano, v principe mas pravdu, ak zacne horiet, je primitivne do ohna davat co i len drievko, lebo "ved uz a jtak hori, tak prco nie" je absolutne najkorektnejsie ohen uhasit co najskor a zit dalej, bez naroku na cokolvek.

vela susedskych sporov (napr z lamparne) by boli malinou, ak by boo viac ludi, co vedia ustupit

LENZE to je podla mna kamen urazu, ze TY mozes ustupovat donekonecna a vzdy sa najde niekto, kto to nie ze vyuzije, ale ZNEUZIJE a co potom?

na to som este neprisiel, ale necham sa poucit :P :)