Nocne smeny v praci a kriza vztahu

Príspevok v téme: Nocne smeny v praci a kriza vztahu
veronicka2

zdravim s partnetom mame vaznejsi vztah sme spolu uz dlho hoci spolu nebyvame v jednom byte.
pracujeme obaja ja mam normalne od rana do poobedia. a oni maju smeny tak ako si nadiktuju. stale chce pracovat na nocnych lebo tam nie je sef a robi si svojim tempom. lenze nocna smena je od 10 vecer do 8 rano pride domov a spi do 4 poobede. chapem musi dospat, lenze problem je v tom ze nocne smeny ma 3/4 mesiaca a ma uplne prehodeny rezim ani sa nevidime lebo ked ja som hore tak on spi a ked ja idem spat on je hore...ked sa stane ze sme spolu stale hovori aky je unaveny a podobne a ked je vecer doma (a nejde do prace) tak pozera filmy a podobne lebo sa mu neda spat. aspon to tvrdi. co si o tom myslite? ako mu prehodit rezim? on tie nocne smeny robi dobrovolne....takze nema ich povinne. ja si myslim ze po nocnej sa da prehodit rezim za den dva kvalitnym spankom a potom clovk funguje uz normalne. ale co mam robit ked on ma uplne prehodeny rezim a nedokaze sa dat dokopy...diky

Blavák

A co vam brani stretavat sa medzi tou 16-tou a 22-druhou,ja tiez pracujem vela v noci a neskutocne neznasam ranne vstavanie ,najma teraz v zime som rano uplne nepouzitelny a moja priatelka to neriesi.
Vie ze som taky a vzdy si na nu najdem cas,pretoze ten spolocny cas realne existuje...tiez byvame kazdy vo vlastnom 25km od seba ,tak ale to je len 30minut autom....myslim,ze dovod preco sa malo vidite nebude v jeho praci.

Magy

veronicka2 - biorytmus cloveka je raz dany. co myslis, preco su niektori ludia prirodzene ranne vtacata a niektori "nocne sovy"? jemu zjavne vyhovuje tento sposob, lebo jeho metabolizmus je tak skonstruovany. plus ak som spravne pochopil, robi sa mu dobre v noci aj kvoli sefovi, ktory nebude z tych najlepsich. tak nechapem, preco sa mu snazis pokazit este aj chut chodit do prace. za to ta musi fakt "milovat", ked mu nanucujes toto!
z tvojich pismenok citim dost sebeckost. jemu nanucujes tvoj rezim, ktory povazujes za spravny a jediny mozny. preco si to neskusis prehodit ty? najst si pracu na nocne a prisposobit sa ty jeho rezimu! hm? nasilu menit jeho rezim dna, prace a spanku tak, ako tebe vyhovuje - to ti rovno poviem, ze nepovedie nikam. presne tak nepovedie nikam ani prehadzovat tvoj rezim, budes permanentne unavena, stale ta to bude tahat do rezimu, ktory je prirodzeny pre teba.
myslim ze teraz na seba mate este menej casu, lebo spolu nezijete a zrejme musite travit nejaky cas aj tym, ze jeden za druhym musite prist. ak budete spolu byvat, mozno este za tento rezim, na ktory dnes nadavas, budes rada.
-
takyto "opacny rezim" mam aj ja a ver mi, ze za tych par desiatok rokov som uz vyskusal vselico, ale zistil len jedno - bojovat proti prirodzenemu vnutornemu rytmu, ktory mame kazdy z nas, sa neoplati. zdravy, sviezi, spokojny a usmiaty som len ked pocuvam svoje telo a spim vtedy, ked si to ziada.
teraz robim normalne ranne smeny a nevies si predstavit, co by som dal za to robit nocne. hoci aj za menej penazi.

veronicka2

rozpravame sa o otm casto, hovori ze nevie ako si to prehodit ked je uz tak nastaveny...on vzdy ked je poobede unaveny ide spat ale nie na hodinku dve aby odchol ale aj na 5 hodin a potom jasne ze v noci sa mu spat uz neda...a sam tvrdi ze nema vela nocnych smien hoci to nie je pravda ma najviac z kolegov