Da sa to dostat pohlavnym stykom?

Príspevok v téme: Da sa to dostat pohlavnym stykom?
Paulinka2222

Prosim vas o radu. Priatel pracuje v zahranici. Asi pred dvomi mesiacmi prisiel domov s tym, ze ma po tele nejake vyrazky. Lekar mu na to dal tabletky proti alergii. Asi tyzden nato som to dostala aj ja.Dlho som sa tiez liecila na alergiu, ale ked to uz bolo neznesitelne, navstivila som ineho lekara a ten mi diagnostikoval svrab. Zaujimave je, ze nikto z mojej rodiny to nedostal, pritom v mojej posteli spala asi tri dni moja sesternica, ked bola u nas na navsteve, denne prichadzam do styku s kopu ludmi a nikto zatial9su to uz tri mesiace, nic nema.Hned, ako som sa to dozvedela som volala priatelovi, ale on mi nato povedal, ze on uz nic nema a ze to, co mal on bola len alergia, ze som to musela dostat niekde inde. Neverim mu, lebo mal rovnake vyrazky a rozskriabane telo, ako mam ja, svrbelo ho to tiez najma v noci, ked si lahol pod perinu, nezaberali mu lieky na alergiu a naraz mi tvrdi, ze jemu uz nic nie je. Chapem, ze je ubytovany na nejakej ubytovni, ktora, podla neho nie je velmi cista, ze to tam dostal, aj mal zo zaciatku podozrenie, ked ho to zacalo svrbiet,ci to nie je z tej ich postele na ubytovni, dokonca sa vtedy bol pytat recepcnej, ci nikto nema nijake take iste priznaky.Je zaujimave, ze nie a ze ani odo mna to nikto nedostal, preto sa chcem spytat, da sa svrab chytit aj cisto len pohlavne, je nejaka taka forma svrabu? Znamenalo by to teda, ze ma podviedol, lebo ja s nikym inym pohlavny styk nemam a ani som nemala. Tiez sa mi nepaci, ako mi tvrdi, ze jemu uz nic nie je, ked to mal fakt v hroznom stave, neexistuje, aby sa toho len tak z nicoho nic zbavil, ked ja som sa musela mastit sirovou mastou. Dakujem za odpoved.

RNG

Svrab/scabies jemikroskopicky kozny parazit, ktory sa prenasa nielen dotykom, ale aj bieliznou a podobne
en.wikipedia.org
Ucinny nan je napr permethrin, aj na bielizen , pripadne aj na telo.
Este donedavna na to pouzivali len masti obsahujuce siru, cim sa to dalo vynicit tak asi do tyzdna.
en.wikipedia.org
Inac kedze permetrin je ciastocne toxicky, pouziva sa najma na odpudzovanie komarov a kliestov na vrchne satstvo, kde ma ucinnost az 2 tyzdne.
5% permetrhriniovy krem sa natiera na telo a necha posobit medzi 8 az 16 hodin, za ten cas vybije svrab. Ale treba ho znicit aj v bielizni, inac sa vrati spat.
www.dickssportinggoods.com
www.shop.biteandstings.com

Paulinka2222

Kasandra, ty si sa uz vyjadrila, ja sa pytam vseobecne vsetkych, nie len teba, ak uz viac nevies, tak uz viac nepis, dakujem ti za nazor.

kasandra

Ja neviem koľko druhov svrabu je, ale ak si niesi niečim istá, tak sa pýtaj kožnej lekárky a nie nás, čo sme nejaký svraboši? Kožný lekár je väčšinou aj lekár zameraný na liečbu pohl. prenosných chorôb, teda ona je tá, ktorej máš klásť tieto otázky.

kv

lenze ja sudim podla toho ze to tak zatlka ! ved keby to schytal na ubytovni tak povie vies co zuza/ kata/misa / eva stalo sa to a to na ubytovni sme mali to a to , chod ku koznej. a ne ze bude zatlkat alergiou !

Magy

paulinka - a kto este z vasej rodiny spal v rovnakej posteli, ked bol priatel doma zo zahranicia? tu nejde len o prenos pohl. stykom.

Paulinka2222

Pozri sa Kasandra mne dochadza, ja viem, ze svrab je zaradeny aj do pohlavne prenosnych chorob, ale viem aj, ze je viac druhov svrabu, ci nie je nahodou nejaky, co sa prenasa len pohl, stykom, pytam sa to preto, ze nechapem proste preco to odo mna nikto nechytil a je to iste svrab, ja uz som sa vyliecila a liecila som sa na svrab.

Magy

pokial zije na ubytovni s kadejakymi priselcami, je to bezne. najme ak tam byvaju turci, rumuni, albanci a pod. robosi.
sesternicu informuj o stave a nech si vykona generalne preliecenie u seba doma.
pre ostatnych - ano, tak treba, hned ako prve podozrievat a "byt si isty, ze ju musel podviest". ubohee...

kasandra

Tak ono to je prenosné aj dotykom ako takým, isto je to svrab? Ale pohl. stykom je jedno z foriem prenosu, ti nedochádza či čo?

Paulinka2222

Nechcem ho krivo obvinit, lebo naozaj neviem, ci to nedostal na ubytovni, len mi nejde do hlavy, ze nikto to nedostal okrem mna, ani rodicia, ani surodenci, ani sesternica, len ja, lebo som s nim mala pohl. styk.