Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Slzenie oci, zmurenie, zyvanie pri citani

Príspevok v téme: Slzenie oci, zmurenie, zyvanie pri citani
Nbass

Ahojte, viete mi poradit o aky problem s videnim a zrakom sa moze jednat v mojom pripade? Syptomy su napriklad tieto:
-v obchodnych centrach musim stale zmurit, oci mi slzia z osvetlenia
-v lete zmurim stale
-pri pozerani filmu na starej televizii (nie LCD) vidim blikanie obrazu a oci mi slzia
-pri citani casto zyvam
-3D filmy v kinach nevidim 3D poial velmi nezmurim

Okuliare nenosim. Ale mam -0,5 a -0,75. Dakujem.

Simi7464

Ja vzdy citam alebo pozeram telku s okulíarmi. Lebo ked
ich pri tom nemam, za chvilu ma zacne bolet hlava alebo. sa citim unaveny

Viktória

Dobrý deň prajem.
Chcela by som Vás poprosiť o radu.
Keď sa usmievam, jedno oko viac prižmurujem. Je to dosť viditeľné a v minulosti (v detstve) som už kvôli tomu dlhšiu dobu nosila okuliare (nepomohlo to). Dosť mi to vadí, preto by som sa chcela opýtať, či by sa s tým dalo niečo robiť, ak áno, čo, kde a v akej cene. Bolo mi povedané, že to moje žmúrenie až takmer zatváranie jedného oka viac ako druhého, je vyvolané tým, že očný sval na jednej strane viac pracuje. Ak sa neusmievam, oči mám rovnaké.
Bola by som Vám vďačná za pomoc.
S pozdravom,
Viktória.

Magy

zrejme sa jedna o nejaku formu fotofobie kombinovanu s citlivostou na urcite frekvencie.
najlepsou liecbou je zamerat sa na pricinu (je nutne podrobne neurologicko-psychologicke vysetrenie) a po jej detekcii eliminovat spustaci faktor.
moznych pricin moze byt niekolko:
- privela svetla vstupujuceho do oka.
- hypersenzitivita fotoreceptorov na sietnici
- nadmerne vzrusenie optickeho nervu
- nadmerna odpoved CNS (podla popisu asi najpravdepodobnejsia pricina)
- migrena, meningitida, malaria, rozne ine mechanicke ochorenia oka ako uveitida, sedy zakal (katarakt)pripadne ine (en.wikipedia.org)...
- uzivanie liekov zvysujucich citlivost na svetlo. (riesenie: poradit sa s lekarom, co ich naordinoval o ich vymene za ine.)
- uraz mozgu, pripadne urcita anomalia, sposobujuca problemy s vnimanim urcitych svetelnych intenzit/frekvencii. (nedoslo v minulosti k urazu hlavy, otrasu mozgu a pod?)

pokial nebude s definitivnou platnostou stanovena presna pricina, doporucujem vyhybat sa silnym svetelnym zdrojom, pouzivat rozne pokryvky hlavy so sirokou strieskou/siltom, pouzivat slnecne alebo stmavujuce okuliare s dobrym UV faktorom, pripadne samostmavujucimi sosovkami. pri zvlast intenzivnom slnecnom svetle zvazit a vyskusat pouzivanie polarizovanych sosoviek okuliarov.
V extremnom pripade mozete zvazit proteticke kontaktne sosovky, ktore su specialne farebne prisposobene a znizuju mnozstvo svetla, ktore vstupuje do oka, vnimanie svetla je pohodlnejsie a prijemnejsie.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Slzenie oci, zmurenie, zyvanie pri citani - Fórum - ZDRAVIE.sk