Moja situacia a ako z nej von

Príspevok v téme: Moja situacia a ako z nej von
smutokk

Ahojte, keby mi chcel niekto poradit alebo povedat svoj nazor bola by som rada.
V 25 rokoch mi zistili schizofreniu, najprv som liecbu odmietala neskor som ju prijala, som kompenzovana, niekedy sa mi stav kolise ale vzdy sa to da do poriadku neskor. nasla som si dobru psychiatricku, s ktorou som spokojna. V 25 rokoch rok pred zistenim tejto choroby som sa vydala manzel ma vsak podviedol s nasledkami ja som mala problemy s chorobou a tak sme sa rozviedli. Ked som mala 31 rokov zistili mi rakovinu lymfatickych uzlin, lekar hovori ze sa mi choroba po chemoterapii a radioterapii zastavila. vydala som sa druhykrat dva roky pred zistenim druhej choroby s manzelom si rozumieme. nemame deti ani by som ich velmi nezvladala kedze mam preukaz ztp. popritom aj pracujem moja praca je psychicky narocna takze mam v nej prestavky kedy ma prakticky zivi moj manzel.
problem je ze nemame spolocny byt byvame po prenajmoch, manzel vystriedal uz niekolko zamestani ale nikde mu nechcu dat zmluvu na neurcito, vsade len na dobu urcitu. mame dlhy nie su velmi vysoke,
ale pred 6 mesiacmi mal manzel pracovny uraz bol na dohode nechodila mu ziadna pn-ka, takze bol 6 mesiacov bez prijmu. Zivila som ho ja.Zamiesala sa do toho nasa a jeho rodina najradsej by nas odtrhli, jeho tahaju na svoju stranu a mna na svoju. ja byvam v sucasnosti u mojej mamy ta je velmi na peniaze stale ich odo mna pyta je uz na dochodku ale dochodok ma dost velky. zobrali mi kluce od bytu ked sme sa pohadali takze niekedy ked su oni prec chodim po vonku v tej zime a cakam na nich pred domom ako bezdomovec.rodicia velmi uprednostnuju mojho brata ktoremu sa velmi dari po financnej stranke, ma dve male deti a ja moju svagrinu neznasam je to polka ktora sa pcha nasim do zadku. takze keby ste mi vedeli poradit alebo povedat nezaujaty nazor bola by som rada, jaj a este som zabudla povedat ze moj manzel ma sklerozu multiplex alenema preukaz ztp.

smutokk

Magy, vsimla som si prispevky, ktore pisete, predpokladam ze ste vzdelana a mudra osoba, dakujem za rady, na socialny byt sme mysleli uz skor, aj na skolenia. V sucasnosti mam pracu takze by som nestihala chodit aj na skolenia z UP,manzela chcu zamestnat, len ma smolu na dobu urcitu skoro vzdy, pracuje v oblasti logistiky.
Davam dokopy financie, chcela by som ist na intenzivny kurz anglictiny, nejake zaklady mam ale to je este zo strednej. popri mojich chorobach som si urobila VS, takze to nie je so mnou take hrozne.Este raz dakujem za nazor:D

[zruseny22]

kv, ja stále nechápem o čo ti ide! Odsudzuješ psych. chorých a sama ňou si! Prepáč, ale už som musela..

Magy

smutokk - vase problemy a najme situacia su dost komplexne a obavam sa, ze sa to neda riesit jednoduchou radou, problemy vyplyvaju z dvoch zakladnych veci: zleho zdravotneho stavu vas oboch a z toho vyplyvajuceho nedostatku financii.
za prilis strucnym opisom manzela vask tusim, ze manzelove caste zmeny zamestnania nebudu zalezitost jeho diagnozy ale inej priciny, kedy skor ci neskor kazdy zamestnavatel zistuje, ze vas manzel nie je spolahlivy ci doveryhodny pracovnik.
dolezitym prvkom zivotnych hodnot Vasej mamy su zjavne financie, lenze na druhej strane im nemozete zazlievat, ze nemaju nekonecnu trpezlivost a ochotu ci uz Teba, alebo vas oboch zivit a podporovat. nie je povinna to robit, ste totiz obaja uz dospeli a vy sa musite prebijat zivotom so vsetkymi pozitivami aj negativami.
na vasom mieste si zistim moznosti ziskat socialny byt, ci nejake podobne ubytovanie, aby ste mohli byt samostatni a sustredit sa na svoj zivot a riesenie svojich problemov.
taktiez je dobre zvazit vsetky moznosti, aku pracu dokazete robit bez obmedzenia vdaka Vasmu zdrav. stavu a stavat na tom, co Vam ide, pripadne to rozvinut este nejakymi kurzami, skoleniami, certifikatmi. urady prace casto organizuju podobne veci a s preukazom ztp by ste mali byt uprednostneni.
a aj ked to nepisete, sustredit sa na riesenie dovodov, preco manzela nechce nikto zamestnat.

smutokk

kv nemusis vsetkych so schizofreniiou hadzat do jedneho vreca... okrem toho nemam pravu schizofreniu, manzel ma spiacu sklerozu