Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Obrovský kožný problém, je to svrab?

Príspevok v téme: Obrovský kožný problém, je to svrab?
Luuucia

Asi pred dvomi mesiacmi sa mi začali tvoriť akoby štipance po tele, ktoré svrbeli. Neskôr to prešlo aj do červených fľakov a tak som navštívila kožného lekára, ten mi predpísal elocom a liekz na alergiu, ktoré nepomohli a tak som anvštívila druhého odborníka, ktorý určil, že je to svrab. Predpísal mi sírovú masť, ktorú som si natrela na celé telo okrem tváre tri krát na noc a ráno som sa osprchovala, no ustúpilo len svrbenie a zahojil sa zopár chrást, no naozaj len zanedbateľná časť, pretože mám obsypanú naozaj značnú časť tela. Po noci bez sírovej masti sa však svrbenie opäť vrátilo a aj vzrážkz vyzerajú presne ako tie od svraba. Problém však je, že žijem aj s priateľom , ktorý sa zatiaľ vôbec neškriabe. Myslíte, že sa jedná o svraba?

ika211

Nemusi to prepuknut u kazdeho a aj po troch dnoch mastenia, ked uz prestanes este aspon dva tri tydne budes mat priznaky ako keby si svrab mala, lebo to tvoje telo reaguje na latky, ktore v pokozke ostali po mrtvych zakozkach svrabovych a ich exkrementoch. Taktiez sirova mast velmi vysusuje pokozku, cize teraz by si sa mala denne aj viackrat natierat poriadne mastnymi kremami, popripade olivovym olejom, niekedy je potrebne pouzivat aj mast s kortikoidmi, lebo ta pokozka moze ist az do ekzemu.Fleky ti zmiznu az po par mesiacoch. To neprijemne svrbenie je teraz uz len nasledok pouzivania tej masti, a mrtvych zakoziek a ber preto aj nejake lieky proti alergii.

Luuucia

Ale musi to prepuknut u kazdeho kto prisiel s nakazenym do kontaktu? pretoze priatel nema nic ziadne priznaky sme v dennom kontakte preto sa pytam :)

Magy

pri svrabe JE NUTNE preliecit vsetkych clenov domacnosti, vyvarit pripadne vyprat na najvyssej moznej teplote postelne pradlo aj hygienicke textilie (uteraky, osusky apod.), spodne pradlo...
viac sk.wikipedia.org

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Obrovský kožný problém, je to svrab? - Fórum - ZDRAVIE.sk