Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diplomovaná zdravotná sestra

oslo1

Ahoj,

ja som studovala na Strecnianskej, ale ja som skoncila este v r 2000.
Chod na VS, v ziadnom pripade nie na Alzbetu ale na SZU.

Ako sestricka som si nikdy nemala problem najst pracu.
Co sa tyka platu, nemusis predsa zostat na Slovensku, ja uz som roky rokuce v Britanii, tu su sestricky uzkoprofilovy tovar, vazia si tu moju pracu a sestricka je tu brana s respektom.

Prajem ti velmi vela stastia, studium bude tazke, ale ak mas k osetrovaniu chorych vztah, tak to v pohode zvladnes.

mima.0

súhlasím s Nelou. Ja som tiež z OA a bála som sa toho že nebudem za nimi stíhať kedže už prax mali, ale ako vidím je nás tam takých viac a okrem toho, niektorí zo zdravotníckej sš vedia ešte menej, robia oveľa viac opravných skúšok ako niektorí my nováčikovia. Ak si si istá že ťa to bude baviť tak sa neboj zvládneš to a nedaj sa odhovoriť. učiť sa treba ale to na každej škole. :)

Nela41

Opatrovateľstvo nie je ošetrovateľstvo a nepoznám žiadnu sestričku, ktorá by si nevedela nájsť zamestnanie. Dopyt po nich je veľký. Jedine, že by ju to nebavilo, ale ak píše, že ju to baví tak kde je problém?
Neviem prečo sú na SLovensku brané sestričky za smeti, v iných štátoch je to vysnívané povolanie..

Mimulus

Ja som nikdy nenapísal, že mám opatrovateľstvo len to, že je úplne jedno akú školu človek vyštuduje ak sa nevie presadiť a predať sa. A mal som kamarátku čo chodila na VŠSPSA a teraz robí v nejakej stavebnej firme za minimálnu mzdu a to má titul.

Nela41

Mimulus za to, že ty sa nevieš uchytiť nemusíš odhovárať ju..

Ošetrovateľstvo by som odporučila skôr SZU ako Alžbetu.. Nie je to med lízať, aspoň u nás majú niektoré skúšky ošetrovatelia z našich skrípt, ale určite to za to stojí ak ťa to baví! A nedaj na slová cudzieho chlapa. Ja som vychodila OA a teraz som na úplne inom zameraní a som spokojná a šťastná aj keď ma všetci známy odhovárali. Stačí sa naučiť na prijímačky a uvidíš, že budeš mať spolužiakov, ktorí nie sú zo zdravotky

Mimulus

Ale oproti Timea991 máš výhodu v tom, že si študovala a robila aj niečo iné takže tak... Koľko toho človek vie, tým je viac životaschopný či sa mýlim? :)

mima.0

vedieť sa presadiť je potrebné pri každom zamestnaní.. zasa na druhej strane sa pozri koľko veľa je právnikov, koľko ekonómov a aká veľká časť ich je nezamestnaná alebo robia predavačov v obchodoch kde sa nastoja ovela viac a zarobia ešte menej. Fleky v štátnej správe sa zasa väčšinou dedia. ľudia budú chorí vždy a práca v tejto oblasti bude tiež vždy. plat sestry nie je zas až tak strašný žeby sa z toho nedalo vyžiť, vravím záleží od konkrétneho pracoviska.

Mimulus

Ale je rozdiel ak niekto študoval ekonomiku + ďalšie 3 roky na výške ako keď niekto neštudoval... Áno 2 roky študuje ale ak ju tá práca postupom času omrzí?
Ty môžeš odísť a ísť robiť do ekonomickej oblasti ale čo ona?
Aj ja som vyštudoval s dobrým pocitom a robil som prácu čo ma veľmi bavila - no peniaze hýbu svetom a keďže som sa nevedel až tak predať tak ich nemám. A ak niekto nemá peniaze tak stratí postupne všetko. Ver alebo nie tak to jednoducho je a bude.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Diplomovaná zdravotná sestra - Fórum - ZDRAVIE.sk