Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Silná závislosť na sladkostiach

Príspevok v téme: Silná závislosť na sladkostiach
micimici

Práve dnes som si so 100 %-nou istotou uvedomila, že som závislá na sladkostiach. A myslím tým naozaj závislá! Tak ako alkoholik alebo narkoman. Hľadala som o tom nejaké info na nete a všade sa píšu veci typu: "každý deň potrebujete sladké, neviete prestať pri jednej kocke čokolády, ale zjete ju celú". No...ja keby zjem len tú jednu čokoládu, tak je to ok. Lenže ja zjem potom ešte neskutočné kvantum iných sladkostí. Myslím, že to hraničí až s bulímiou (absolútnym prejedaním). Pred pár rokmi som takto veľmi pribrala a potom som zdravou stravou chudla. Veľmi som si strážila príjem a sladkosti boli absolútne tabu. Vtedy mi vôbec nechýbali. Keď som dosiahla ideálnu váhu, postupne som si ich začala dovoľovať, lenže sa to opäť dostalo do štádia, že ich mám každý deň a čím viac ich zjem, tým viac ich chcem! Preto ich musím úplne vylúčiť a pristúpiť k tomu ako k chorobe, proste ich jesť nemôžem a teda nebudem takmer vôbec. Aké sú vaše skúsenosti?

micimici

cherryberry- ďakujem za radu, ja toto všetko dodržiavam. Vďaka tomu som schudla 17 kg, čo si už asi rok držím. Ja sladkosťami hlad určite nekompenzujem. Jem 5 x denne, zdravo a vyvážene a pokiaľ do toho nezakomponujem sladkosti, tak som úplne v pohode. Lenže postupne, ako som si napr. na desiatu začala dávať niečo malé sladké (veď už môžem, už som schudla), tak zrazu z jednej sladkosti denne boli dve, tri atď. a ja stále potrebujem viac a viac. Teraz som schopná normálne sa naobedovať a ešte to zajesť sladkosťami porcie ďalšieho obeda. Viem, že som bez nich dokázala fungovať a musím to dokázať znovu, lebo takýto život žiť nechcem... Je to hrozné, asi ako hocijaká iná závislosť.

Magy

micimici - cukor je rovnako droga, ako nikotin alebo alkohol ci ine navykove latky. zvlast pre niektorych ludi. tak ako niekto si nikdy nevytvori zavislost na alkohole a iny si da jeden poharik a uz sa to s nim vezie nadosmrti, tak je to aj s cukrom. vyvolava v mozgu pocity opojenia, podobne stavy ako pri narkotikach. bohuzial, jedina terapia je sebadiciplina. urcit si maximalnu dennu davku sladkosti a dodrziavat. najlepsie tak, ze sladkosti nad ten limit jednoducho doma nemas. zaroven riesit nejaku intenzivnu sportovu aktivitu, ktora ta dokaze umorit tak, ze padnes do postele mrtva. plavanie je fajn, tanec...
dalsim pomocnikom je vyber jedla bohateho na pomale sacharidy, teda na sacharidy s nizkym glykemickym indexom. ryza natural, ovsene vlocky, sladke zemiaky, fazula, kukurica...
viac tu: www.vladozlatos.com

cherryberry

Ahoj, s tou bulímiou opatrne. Ja som si takým obdobím prešla a už nikdy to nechcem zažiť. Tiež som si zakázala sladkosti, lenže tým, že sa to stalo zakázanou potravinou, stalo sa to väčším lákadlom. A keď som po mesiaci si dovolila dať čokoládu, zbúchala som ju celú ani neviem ako! A potom prišli také strašné výčitky! Potom som začala vracať a prejedať sa. Povedala som si, že budem vracať, len keď zjem sladkosť, samozrejme sa to veľmi rýchlo prehuplo do bulímie, kedy som si privodila vracanie po každom a niečo výdatnejšom jedle, z ktorého som mala výčitky. Nie si závislá na sladkostiach, ale ješ ich, pretože si hladná..a sladkosťami si kompenzuješ niečo iné, čo ti chýba. Ak ješ tak veľa sladkostí, tak nielen že priberieš ale koleduješ si o strašné zdravotné ťažkosti a depresie! To ti za to nestojí! ja som si pomohla sama a keď dnes na to obdobie spomínam, tak ani neverím, aká som bola hlúpa. Nuž, bola som hlavne nešťastná a kompenzovala som to jedlom. Teraz mám také zdravotné ťažkosti že až, hoci sa stravujem zdravo (nie diétne) a na prejedanie ani nepomyslím. Sladkosť si dám raz za čas, neodriekam si ich, ale nemám na ne chuť, pretože jem veľa ovocia, sušeného ovocia a sladkosti nepotrebujem a hlavne sa z nich vyhádžem (daň za bulímiu) Ak Ti môžem poradiť, ak chceš prestať jesť sladkosti, nerob to zo dňa na deň, lebo môžeš skončiť ako ja. Choď na to postupne. Daj si mesiac na to, aby si začala pravidelne jesť pravé jedlo päťkrát denne. Žiadne diétne, skrátka len normálne jedlo, žiadne polystyrény, ale normálny celozrnný chlieb. Veľa zeleniny a najmä veľa ovocia!!!! ale nenahrádzaj ovocie a zeleninu jedlom, ovocie a zelenina je len predjedlo, súčasť jedla. Zapisuj si jedálny denník a sama uvidíš, že hneď, ako začneš 5krát denne jesť, budeš potrebovať menej sladkostí, v menšom množstve. To by bol pre teba obrovský pokrok! A keď sa na to budeš cítiť, môžeš začať nahrádzať sladkosti zdravšími verziami. Napríklad miesto snickersky si dáš kúsok domáceho koláča. Alebo ju nahradíš jednou musli tyčinkou, hrsťou sušeného ovocia, horkou čokoládou a podobne. Ak budeš jesť pravidelne a nebudeš hladná, budeš mať oveľa menšiu chuť na sladké a najmä budeš mať aj menej času na jedenie sladkostí! Ak sa naozaj chceš zbaviť sladkostí, musíš tomu obetovať veľa času, nejde to zo dňa na deň, tak si môžeš len ublížiť. Držím Ti palce, daj vedieť, ako pokračuješ a uži si sviatky (bez prežierania :)) )

zoe23

micimici
tak ja milujem sladkosti, a tiez som zavislacka. Dobre to poznam, a ked doma uz nic nie je, tak si dam aj granko :D To je zavislost na cukre.
Tiez som raz asi 4 mesiace vydrzala nejest sladke, ale potom som to nechala tak, lebo viem, ze cely zivot by som to aj tak nevydrzala :)
Ale vsimla som si, ze kazdy mesiac su urcite dni (cca 7dni) kedy nemam vobec chut na sladke, a potom su dni kedy mam zas neskutocnu chut a ostatne dni mam chut na sladke ale uz to nie je taky extrem. Takze u mna to bude suvisiet aj s hormonmi.
A sa stale cudujem, ze popri tolkych sladkostiach co ja denne zožerem nemam 100 kil :D dokazem si udrzat 50 kg :) pretoze mam zaludok nauceny na male porcie co sa tyka ranajok, obedu a vecere :) horsie, ze celulitidy sa nezbavim bez sladkosti :D

micimici

Mimulus, ja tu teraz neriešim priberanie, ale skutočnú závislosť na sladkom ako chorobnú závislosť. Akonáhle si trochu doprajem, hneď je problém a nezostane to pri troche. Takže musím sladké pochúťky úplne vylúčiť.

Mimulus

Cukor dodáva telu energiu. A tukové bunky nezmiznú ak schudneš len sa zmenšia, zostávajú v tele natrvalo, len čakajú kedy znovu priberieš. Takže tak.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.