Ako sa zotavit z dlhodobej hospitalizacie?

Príspevok v téme: Ako sa zotavit z dlhodobej hospitalizacie?
BBella

Potrebujem poradit - moja mama bola dlhodobo hospitalizovana - cca 3 mesiace. je cakatelkou na vymenu bedroveho klbu, uz asi 3 roky ma stym problemy a v podstate kazdy sa jej vyhybal a daval ruky prec, ked uz stanovili termin tak sme sa aj bali aj tesili proste - zistovali info ako co bude dalej a ako mame spravne cvicit, lenze osud zariadit to, ze mama skoncila v nemocnici s bolavymi krizami (cely mesiac ju dopovali infuziami a liekmi a isto to z kopca dole este horsie vyzerali po mesiaci ako ked prisla do nemocnice, ze ju bolia krize)ked uz uz sa dala dokopy a pustili ju domov o tyzden sme behali na pohotovost - v priebehu niekolkych dni absolvovala gynekologicku operaciu potom operaciu tenkeho creva - ileostomia a potom este spadla z postele a zlomila si (spiralovite) stehennu kost. vsetky tieto operacie si vyzadovali lezat na lozku a podla instrukcii rehabilitacnej sestry sa zotavovat. po 3 mesiacoch sme to ako tak prezili a dostali domov - boli to tazke zaciatky ...ale dnes uz skoro 3 mesiace po operacii stehennej kosti (vymenila nemecke barle za francuzske)ma bolesti oboch stehien. cim to je???nemam pocit ze by to bolo tou zlomeninou ale skor tym ze ma svaly ochabnute, ked sa to tak vezme mama cele 3 mesiace lezala. v nemocnici sa co to presla aj pocvicila ale ked prisla domov tak si musela zvykat na iny rezim tu doma nemoze len lezat aj sediat sa musela naucit. dnes ked uz pekne chodi aj po schodoch ma stale pocit svrbenia stehien alebo ako hovori ona "nepokojne nohy" obcas je to take neznesitelne ze si vezme liek na bolest ale nerada ich berie, kedze tym sa nic nevyriesi...poradte co s tym ...davame jej teple obklady na nohy...vela cvici - chodi po byte upratuje vari chodi po schodoch aj do obchodu zajde (samozrejme nie sama) cim je to ze ju obe stehna bolia ked bola operovana na jedno stehno.????budem rada za kazdu radu alebo pripadne pomoc co s tym???