Zubne implantaty

Príspevok v téme: Zubne implantaty
Stally

Zdravim!
Mam zuby v horsom stave. Popraskali mi od nosenia strojceka, plus sa pridruzil nejaky ten kaz. Chcela by som sa preto opytat na Vas nazor, ale hlavne skusenosti s implantatmi. Mate ich niekto? Ake mate z nich pocity? Su ako vlastne zuby, alebo je citit rozdiel? Vdaka za vsetky nazory, skusenosti :)

asi nie

Kde som robila ten "pokus na vlastnom zdravi"?

V slavnej predrazenej Bratislave u "top sukromneho implantologa" a zubara zaroven... Nenapisem meno - len orientacny znak - neodporucam ist k niekomu kto ma okolo 45 a menej.... To je vekova kategoria v ktorej sa pohybuje vacsina tych bratislavskych "odbornikov", ktory si porobili kurzy na Cechach a nazyvaju sa implantologmi.

Ak mi das email velmi rada ti napisem aj meno toho experta, ktory je sice dobry zubar, ale o implantatoch vie toho prilis malo na to, aby mohol USPESNE prevadzat tak narocne lekarske zakroky.... Ale ved vlastne to je jedno, ludia si poradit nedaju a on bude mat stale dost klientov ... Dufam, ze sa to nauci robit aspon dovtedy dokial pride nova technologia - len to uz bude asi neskoro...

Tie znicene ludske zivoty a zdravie to uz nikomu nevrati...

Najlepsia klinika je vsak - zmierenie sa so svojim vyzorom uz len z ucty k vlastnemu zdraviu....

Bez ohladu na to aka technologia pride treba pochopit, ze nikdy nebude umela vec v tele fungovat, tak ako "povodne diely". Moje zivotne ponaucenie z procesu neuspesnej implantologie je, ze uz nikdy nebudem zasahovat do svojho tela, dokial nemusim. Vdaka bohu ja som to pochopila vcas len niektori ludia uz tu moznost nemaju...

r62

Známy mi poradil jednu kliniku. Teraz som v štádiu rozhodovania a hladania. Zuby pod mostíkom sa pokazili a riešenie sú implantáty. Posielam link kliniku, ktorá zatiaľ víťazí. prečítak si niečo o implantovaní :-) stomaklinik.sk

terezzka

Ja sama som bola nutena v podstate uz v pomerne skorom veku dat si jeden implantat a nevedela som kam zajst koho oslovit, najprv som pobehala par statnych doktorov, ale to bola katastrofa ako si ma pohadzovali medzi sebou. Potom mi dala kamaratka kontakt na jednu sukromnu kliniku v Bratislave, tak som tam zasla a bola som nadsena z pristupu zubarky a co bolo pre mna podstatne, ze sa naozaj snazila a nevybavila ma len tak medzi dvermi.. :-) takze urcite ak sa riesia implantaty tak by som do toho isla opat ale cez sukromneho lekara

annalela

Pridávam sa k téme implantáty, tiež riešim dilemu, či si dať implantát a u ktorého doktora, lebo mi chýba len 1 zub. Viem, že čo si najviac chvália ľudia z môjho okolia tak je to Dentalcare klinika v BA, ale ja si zisťujem ešte aj ďalšie informácie.

Pre Mate59 nemohli by ste mi na môj mail /annale@azet.sk / napísať vášho implantológa z Čiech prosím vás, veľmi by mi to pomohlo.

Evic

Mozno je uz neskoro, ale predsa … Manzel mal mostik (cca 20 rokov). Jeden zo zubov pod nim mu odisiel a riesili sme dilemu co dalej. Po konzultacii s lekarom zo stomaklinik.sk sme sa rozhodli pre implantaty. Ma ich druhy rok a zatial je velmi spokojny

asi nie

Takze moja implantologicka dilema je uz rozlustena. Prispievam sem len pre zaujimavost, aby sa mohli vsetci ludia uvazujuci nad implantatmi oboznamit aj s rizikami s nimi spojenymi.

Nakoniec mi boli vsetky implantaty odstranene /co som samozrejme ocakavala/, ale pan zubar sa do posledneho okamihu tvaril, ze ideme nasadzat zuby, pritom dobre vedel, ze dva z implantatov nedrzia na umelej kosti, ale na prerastenom dasne. Este sa nehambil aj zobrat peniaze za vyhojovacie valceky /to su tie skrutky, ktore sa nasadzuju pred dokoncenim/, hoci musel uz pri ich nasadzovani citit, ze sa implantaty tocia. Este ma nechal cakat dva mesiace, aby si to vychutnal...Potom ma poslal ma na posledny rtg. /aby dal zarobit kolegynke/ a potom povedal konecne pravdu o tom, ze zo 7 implantatov musi tri vybrat a ze na zvysne sa neda nic osadit... Toto podotykam po 3 rokoch cakania. Na jednej strane som mala vyhojovacie valceky takmer rok, ktore mi dorezali cele dasno - este doteraz sa snazim odstranit hnisave vacky, ktore sa mi z nich vytvorili... Len dufam, ze to postupne zmizne... A to som sa o to prikladne starala... Zvysne 4 implantaty som si dala vybrat na vlastnu ziadost, pretoze jeden bol po polrocnom cakani napoly odhaleny a nad dalsim bola stlacena kost, pretoze ako som predtym pisala, ta kost ktoru oni oznacuju za prevratne riesenie, nema dostatocnu pevnost a to hlavne ked sa kombinuje s pôvodnou kostou.

Ale bonus bol to, ze mi pan doktor navrhol, ze mozem ist k inemu implantologovi, ze ma asi 4 kamaratov, ktori su ozaj dobri :/ No na to uz nemam komentar...

No, co na to povedat... Sv.ine su to a dajte si na ne pozor... Nejde im o vase zdravie ale o zarobky...

Najhorsie na tom je, ze ta umela kost, ktoru tam dal sa neda vybrat a kedze to ako prvotriedny odbornik urobil tak, ze niekde ziadna kost nieje a na niekorych miestach je taka hruba, ze tlaci na dasno - dufam len, ze s tym nebudem mat do buducna poblemy.

Momentalne nemam zuby, ale ani ziadne zeleza v tele a som ten najstasnejsi clovek na svete... A usmievam sa s radostou, pretoze nepotrebujem kazdu den stresovat, co sa mi stane s tymi skrutkami, kde sa to zase zapali a podobne.

Inak to ako som dopadla u pana zubara nie je vobec prekvapujuce. Prvykrat som sa bola u neho informovat ohladom implantatov v roku 2011 a vtedy mi tvrdil, ze ma bohate skusenosti s implantologiou. Teraz dal konecne certifikaty na stranku a prosim pekne-certifikat na implantologiu ziskal v roku 2010... Takze taky bol on odbornik... A je nim doteraz...

A este jedna vec, ktoru som dodatocne zistila. Kvoli tym mojim problemom som sa zacala zaujimat aj o problematiku zhubnych nadorov v ustnej dutine. A zistila som, ze v krajinach zapadnej Europy, kde sa implantologia robi dlhsie su implantaty jednym z pricin, ktore vedu k tvorbe nadorov v ustnej dutine.

Takze to, ze som sa zbavila tych skutiek beriem ako dar....