Zubne implantaty

Príspevok v téme: Zubne implantaty
Stally

Zdravim!
Mam zuby v horsom stave. Popraskali mi od nosenia strojceka, plus sa pridruzil nejaky ten kaz. Chcela by som sa preto opytat na Vas nazor, ale hlavne skusenosti s implantatmi. Mate ich niekto? Ake mate z nich pocity? Su ako vlastne zuby, alebo je citit rozdiel? Vdaka za vsetky nazory, skusenosti :)

mate59

kvalitný impl. je zložený z viac častí a ak dojde k silnej deštrukcii,tak by sa mal zlomit v skrutke medzi korunkou a implantátom.Čiže telo impl. ostane v kosti a nahradí sa len skrutka do implantátu, na vrch ktorej sa nacementuje porc. korunka.
Samozrejme, že sa može stat hocičo,ale impl. by sa vybral,kost sa zhojí a po niekolkých mesiacoch sa zaimplantuje znova.
Impl. je usposobený na tlak,nie na strih,ak sa stále nan tlak vyvýja,upevnuje sa lepšie v kosti.

lost

no tiez si myslim ze umely je lepsi, teda aspon z toho hladiska, ze ak sa ulomi (zle kusnutie, i kd to by muselo byt fakt zle kusnutie a silne) tak radsej vymenit korunku, ako chudak zivy zub..
len jedno mi povedz :D vzdy ma zaujimalo, co sa stane s implantatom, ak mi da niekto pastou do tvare :D
vo filmoch lietaju zuby casto a vzdy si poviem "no teda, to ta bude stat kludne aj dve tisicky".. ale co ak to schyta implantat?
alebo proste pri nehode..
lebo ak to je pribetonovane (korunka k tomu srobu), tak nevytrhne to samotnu kost alebo cast z kosti?
to by mohlo byt extremne nestruktivne pre celust, ci nie ?
lebo podla mna sa to odrthne tam, kde je najslabsi clanok retaze..
a ak to bude fakt kost, tak dovidopo..

mate59

lost - nepociťujem žiadne tlaky ani divné pocity,nič iné,jedine poklopom zistím, že ten impl. vlastne od živého zuba necítim.Mám ich hore aj dole,niekde 4 vedľa seba,mám tie švédsko-americké čo si dal tie obrázky.
Mnoho ľudí hovorí,že vlastné sú vlastné,ale ja si to nemyslím, lebo som sa presvedčil o inom.A sú na nerozoznanie od pravých zubov.

mate59

IvetaM- augmentácia je vlastne zvačšenie kosti.Ak je chrup
postihnutý napr. parodontitídou,najma v hornej čelusti býva vačší úbytok kosti a aby impl. mal v čom držať,treba pod ďasnom dostavať umelo kosť pomocou špec. granúl,ktoré potom prerastú kosťou a do pevneho materiálu sa potom dobre implantuje a zaručí sa lepšia trvácnosť jednotlivých pilierov.
Vhojenie granúl trvá 3-6 mesiacov, potom implantácia.

lost

no tiez mam 1 implantat, ale mozem ti sem hodit taky letak, ktory mi dal zubar, mozno ti pomoze..

lostlost.eu
lostlost.eu
lostlost.eu
lostlost.eu
lostlost.eu
lostlost.eu
lostlost.eu

a pocit z mojho implantatu? sestka dole, robil to tak, aby to presne zapadlo medzi 5 a 7 a hornu 6, aj zapadlo nastastie, sice raz som mal po dokonceny zapal (individualne), no opravil/vyliecil a je to znovu OK. funkcnost = 100% ako vlastny zub, no ak naozaj chcem, tak "citim" ze to pravy zub nie je.. ale inak si to ani neuvedomujem..

mate59
a nikdy necitis nejake male takmer nedetekovatelne "tlaky" na mieste implantatu? lebo ja niekedy ano a netusim cim to moze byt.. nebolestive, len take divne tlaky, ako keby tam nieco "pracovalo" alebo co.. mam to tak od zaciatku, asi rok.

mate59

mám 12 implantátov,som max. spokojný sú lepšie ako moje bývalé zuby.Znova by som sa pre ne rozhodol.Ak máš zuby len pokazené a vyvŕtané so zdravým koreňom, netreba implantát, stačí na ne nasadit porcelánovú korunku a je z toho funkčný a pekný zub a oveľa lacnejšie.Ak ti už zuby chýbajú dlhšie, býva úbytok kosti a treba previest augmentáciu kosti.Treba ale vybrat dobrého odborníka a aj impl. je vela druhov a výrobcov.

Magy

stally - zalezi ci chces komplet vymenu, alebo len niektore zuby. je to drahe, to je bez diskusie, je dobre zvazit aj moznosti v zahranici (napr. v madarsku su rovnake zubarske vykony aj o polovicu lacnejsie).
kazdopadne, samotne implantaty, pokial mas dobru kost, su prakticky ako vlastne zuby, po zhojeni sa o nich treba rovnako starat ako o vlastne, citis zhryz a pod.