Vyhovuje vam vas partner na 100%?

Príspevok v téme: Vyhovuje vam vas partner na 100%?
veronicka2

otazka je jasna, vyhovuje vam vas partner na 100%? nemate niekedy pocit ze keby nemal vlastnost (ktoru neznasate) bolo by to lepsie? snazite sa ho zmenit podla vasho? alebo ho beriete aky je.
lebo mne moj vyhovuje na 98% a tie 2% nie su extremne ale napr je strasne zabudlivy a ked ma nieco vybavit tak to odklada az kym neni fakt neskoro alebo to spravi len ked na neho uz vazne tlacim. dost ma to otravuje a niekedy mam pocit ze na neho neni spolah.
aj som rozmysalala ci ho nenechat koli tomu (bez vycitiek poprosim) ale potom som si uvedomila ze nic neni na 100% a clovek musi mat aj iste negativa ako to mate vy u partnerov/partneriek?

bezmenna

mne moj manzel vyhovuje na milion percent:)
isteze ma aj svoje chyby, tak ako aj ja ich mam,viem o nich a tak ako on ma miluje aj s mojimi chybami tak isto milujem aj ja jeho. Uz sme spolu nejaky ten rok,uz sme si toho prezili dost a uz mame toho tolko za sebou ze nas to tak spojilo, ze nejaky ten neumyty riad ma nemoze rozhadzat:)))

lost

Neviem, uz je ais po teme, ale mam pocit ze niektori ludia by si skor zasluzili robotov, ako inych ludi :D

Priklad:
zabudnes umyt tanier po obede?
buuuum, zastrelim ta..

No neviem, ale taku zenu mat, radsej sa odstrelim skor, nez by ona odstrelila mna..

Podla mna je nemozne niekoho zmenit, vylucene.. Zmenit sa moze len on sam, tj on musi chciet sa zmenit.. Lebo zvyk je zelezna kosela..

Ale nechapem co je na tom zle, ak nieco vybavuje na poslednu chvilu?

Napr ja tiez obcas idem nieco vybavit az ked nie je 17:50..

A co ma byt? oni su plateni do 18:00 a nie do 17:30 lebo o 18:00:00,00 uz chcu zamknut :D

Ak prepasne termin, tak sam by si mal uvedomit, ze urobil nieco zle (a toje motivacia na zmenu..?)

A ze je zabudlivy? Ak nejde o zivot, ak ide o hovno.. Kolkokrat zabudnem vyniest smeti, chcem to kombinovat s vencenim psa (naco ist so smetiakom dole len tak? strata energie a casu..), tak to zoberiem von neskor :D ak zabudnem nastupit do prace v prvy den, tak to je uz extremnejsia zabudlivost, zase prilezitost na poucenie a zmenenie sa..

Ak len zabuda na smeti (resp bezvyznamne BLBOSTI), tak by som to neriesil, nie je robot a je to podla mna chore za take nieco niekoho odsudit.. (lebo sa ti to skor ci neskor vrati, minimalne vo forme psychickej poruchy), a ak zabuda na nastup do prace, tak to je hardcore extrem a myslim ze uz by ste spolu neboli, ak by zabudal na take velmi dolezite veci :)

uz len tak, ze ste spolu roky, (5?), je viacmenej dokaz toho, ze ti to az tak velmi nevadi (minimalne vnutorne, srdcu nevadi), ale mozog/hlava tj. logika sa sem tam ozve..

je len na tebe, na co budes pocuvat :)

srdce ci mozog?

srdce sa brutalne moze mylit, ale tak mozog = robot, ktory by nam nedovolil ani cokoladu, ale pokrytec farizej mozog by velmi rad vyzivu, ale aby potesil aj kamarata zaludok s cokoladkou, to nie :D

marrisa

Lulita, clovek kalkuluje vtedy ked ma uz co to nestastia v zivote odziteho a uvedomuje si ze city su klamlive a oddanie sa nim moze cloveku ublizit.

lorinnes

Presne ako tu bolo povedane, ani sama sebe nevyhovujem na 100% takze nikdy mi nebude nikto tak vyhovovat..ani on

fero11111

tak odid od neho ked ti vadi ze zabudta on zabudat bude furt ked to nezmenil doteraz nezmeni to preto ani teraz ani potom ani po svadbe skor to bude este hrosie po svadbe lebo uz si bude isty ze ta ma ... ked riesis taketo hluposti no chcelby som vidiet ako by si zvladla napr. zeby zacal pit alebo nedaj boze chodil neskoro z roboty bo bol u kamarata :} alebo v krcme

Slecna A.

veron, aj ti, ktori su v dlhorocnych manzelstvach, nie su pre seba 100% vo vsetkom. Klucom k stastnemu zivotu je to, aby sme si vybrali k sebe cloveka, ktory nam v zakladnych zivotnych nazoroch skutocne vyhovuje. Ale aj takyto clovek moze mat vlastnosti, ktore mozu po case stvat. Rozdiel je len v tom, ako sa k tomu postavis. Ak to nedokazes zniest a chapat, odid....Ale ak si uvedomujes, ze ten clovek stoji za to, aby si sa snazila, tak ani len nepremyslaj nad dakymi 2% ci co :D

veronicka2

dakujem vam vsetkym za rady. mate pravdu nic nie je na 100% a treba vnimat tie pozitivne vlastnosti. a ja viem ze mam statsie ze ma len toto. len som tak uvazovala ze ked mi po 5 rokoch zacinaju vadit tieto veci tak ci je ten pravy partner. ale uvazovala som nad tym ze ludia ktory ziju v dlhorocnych manzelstvach a statsnych, tak ci sa beru taky aky su aj s chybami alebo sa nasli tak ze nic na sebe nechcu menit :) ale asi sa naucili na tie roky tolerancii. no nemyslite ze ak by sme vsetci boli tolerantni a ospravedlnovali partnerove nedostatky tak by vobec neboli rozchody? ;)