Nikdy som nikoho nemala...čo robím zle?

Príspevok v téme: Nikdy som nikoho nemala...čo robím zle?
Nikola123

Ahojte :) Mám 19,5 rokov a ešte som nikdy žiadného chlapca nemala, možno zo znie divne ale je to tak :( Už sa za to normálne aj hanbím, všetci kamaráti, kamarátky, spolužiacky, dokonca aj mladsie sesternice, bratranci vsetci uz niekoho majú, alebo aspon v živote už mohli pocítiť čo je to láska.
Ked sa ma niekto opýta, ze kde mám frajera, neviem co mám povedať a cítim sa tak trápne...akokeby som bola tým najškaredším dievčaťom na tejto planéte. A pritom to tak nieje. Veľa ludí a aj chlapcov mi povedalo,že som velmi pekná. A všimla som si, že sa ma vela chalanov hanbí, a vôbec neviem čím to je?!? Práveze sa snažím furt usmievať a tváriť milo, tak neviem prečo sa ma hanbia? Ale všimla som si aj to, že sa ma hanbia len pekní chlapci, neviem čím to je...
Je pravda, ze som trosku tichšej a hanblivej povahy, tak možno to bude v tom...myslíte ze sa to časom zmení? Viem, že na lásku mám este času dosť, ale občas mi to veľmi chýba, a ked vidím zalúbené šťastné páry príde mi vždy lúto, že ja som to este nemala možnosť zažiť :((

Chloe444

Ja si myslim presne to, ze je strasne povrchne vyberat si partnera podla vzhladu, respektive urcite aj ten tam hra svoju rolu, ale ked sledujem nejake vztahy ako kamaratke vyvolava frajer ze kde je ze je urcite z nejakym druhym az sa v autobuse rozplakala a pritom isla len domov tak sa mi to zda absurdne a este v tom vztahu zotrvavat je na hlavu,ako mozu byt niektory ludia taky najivny a uprednostnit dokonale nagelovane vlasky a tehlickove brusko pred charakterom, toleranciou a pod, tym nechcem povedat ze krasny ludia nemozu mat tieto vlastnosti ale ja osobne som sa stretla s chalanmi ktorí mali dokonali vzhlad ale nikdy by som si nedokazala nic viac predstavit.. aked mi kamoska povedala ze preco som si vybrala svojho terajsieho priatela ked ten s ktorym som randila pred nim vyzeral lepsie... tak som sa musela zasmiat

Nikola123

Ahoj:) dlho som tu nebola...

čo sa týka toho vťahu ja som sa uz s tým zmierila ze nikoho nemám, povedala som si ze raz to určite príde, aj tak si asi myslím ze na vztah este niesom pripravená, síce raz by som ho chcela mať, ale inokedy sa ho akokeby bojím, neviem prečo...

Ale zas na druhej strane ja keby chcem tak mozno ten vztah aj mám, lebo som si všimla v poslednej dobe ze po mne ide pár chalanov, no skoda ze ani jeden mi nie je sympatický :( No naopak tí čo sa páčia mne, sa ma hanbia, a ani sa mi neprihovoria, nemôžem povedať ze si ma nevsímajú, všímajú ale nijako to či sa im páčim mi nedávajú najavo...

lost:spomínal si toho psa. Mám psa a máš pravdu, ten pes dokáže zázraky.
Tolko lásky ako ten môj pes mi v živote este nikto nedal. A najlepšie na tom je to, ze ten pes ma bude lúbit az do smrti a nezradí ma. Nie nadarmo sa hovorí pes = najlepší priatel cloveka...

ayudomi

youki
vedel by si mi poradiť nejakú kvalitnú knihu o vzťahoch? (ktoré si čítal)
inak, súhlasím so všetkým čo si písal. keď som bola na strednej, tak baby väčšinou rozprávali o sexuálnych zážitkoch než o tom, ako si rozumejú s partnermi (názory, tolerancia atď čo si písal). osobne mi prišlo strašne lacné, nízke mať toto za prioritu.

youki

x_isabella_x: suhlasim, ze clovek mlady clovek sa musi naucit, ako to chodi vo vztahu s inymi, ale to neznamena ze s nimi musi mat partnersky vztah.
Vztahy su v pricipe o to istom. Jasne ze v manzelstve su deti, intimnosti atd. ale to su velmi nepravdepodobne dovody rozpadov. Partnerske vztahy sa vacsinou rozpadavaju z inych beznych dovodov (nedostatocne pochopenie, nazory, tolerancia, postoje ...) a tie sa daju natrenovat aj mimo typickeho intimneho vztahu takze urcite nie je pravda ze na to, aby niekomu vydrzal celozivotny vztah potrebuje skusat intimnych partnerov (neviem ako to nazvat presnejsie - ci uz milostnych alebo sexualnych). Myslim tym to, ze klasicke fungovanie vo vztahu sa da naucit aj pri beznych vztahoch s kamaratmi atd, je to stale o tom istom a len malo vztahov stroksota po 5 rokoch na tom, ze sa spolu intimne nehodia.

Ja si skor myslim, ze je treba citat (resp. studovat) viac odbornych knih o vztahoch od kvalitnych autorov. Kazdy, kto precital aspon 2-3 kvalitne knihy a spoluziti a vztahoch vie, o com hovorim. To su veci, ktore sa dnes u nas inak nadobnut nedaju.

Mimochodom, vobec vztahy nie su moj odbor, ale precital som o nich kopu knih a uplne mi zmenili pohlad na partnerstva, aky som mal ked som mal 17. Sice mam 23 a ziadny intimny vztah som nemal, ale mam kopu kamaratov/kamaratiek s ktorymi sa vieme o vsetko porozpravat. Len som proste nenasiel nikoho, kto by sa ku mne hodil na cely zivot a hladat niekoho docasne nemienim. Keby si ludia poctivejsie hladali partnerov a nezobrali hned prvu moznost, vztahy by boli lepsie, deti by mali rodicov, menej problemov pocas dospievania, lepsie by boli pripravene do zivota a mali by sa celkovo lepsie po psychickej stranke, lebo by si nemuseli chybajucu lasku rodicov kompenzovat inak. Vela dospievajucich ani nemoze mat kvlaitny vztah, lebo nema okolo seba vzory, tie hladaju inde a tak to aj vyzera.
Nemat vztah v 22 je podla mna dnes uplne normalne. Dokonca ja by som sa pravdepodobne ani nesnazil nadviazat hlbsi vztah s niekym, kto uz v tom veku sexualny vztah mal (ci nebodaj viac) a nevysiel mu, lebo mi z toho vyplyva, ze si praveze nevie spravne vybrat (aspon vacsinou to tak je).

mr.peace

nemusis sa za to vobec hanbit..ja ma 22 a som na tom podobne..tiez ma to istu dobu trapilo ale som si povedal ze to je zbytocne..ku stastiu mam plno znamych a hlavne Zazitky zo zivota :)
a keby stretnem take dievca ako si ty tak by som bol asi najstastnejsi clovek na slovensku minimalne :)

x_isabella_x

teraz ma tu asi ukamenujete, no svoj nazor napisem...
kedysi by som povedala, ze ved to je jedno kedy si clovek najde prveho partnera, s ktorym ma trvalejsi vztah... no dnes si to uz nemyslim...
kazdy clovek, je jedno ci je to chlap alebo zena ked uz dospieva, pripadne je na zaciatku dospelosti, povedzme okolo tych 20r, tak by sa skutocne hodilo, aby sa ucil chodit vo vztahu s opacnym pohlavim...
vztahy su komplikovane a ludia sa musia ucit navzajom fungovat, tolerovat svoje nedostatky a vediet robit kompromisy, lebo nikdy nikto nenajde taku idealnu polovicku, aby ho sem tam niecim nevytocila...
ak tak clovek v rannej dospelosti neurobi, castokrat v sebe buduje idealy a na druhej strane si zvyka na zivot single... co sice nie je chyba, ale prinasa to negativa typu, ze sa nevie a uz ani nie je ochotny partnerovi tak prisposobovat ako by bol schopny v mladsom veku... potom vztahy rychlo stroskotavaju, lebo \"nikto\" nie je skutocne \"dobrym\" partnerom... zrazu maju ludia bud prehnane naroky, alebo este horsie nie su schopni upustat od zvykov single zivota, co im zasa na druhej strane partner tolerovat ochotny nie je...
a netvrdim to len tak z brucha, kedze mam 25 a priatelov a znamych mame z okruhu tych 30r, tak to na ich vztahoch vidime... malo z nich malo trvaly vztah okolo 20r a dnes su po 30r, maju manzelstva, pripadne partnerstva, ale paradoxne spolu existuju, ale neziju, ako by ich single zivoty paralelne popri sebe navzajom pokracovali... ked uz si zalozia rodinu, tak chlap chodi sam s kamaratmi, sam na dovolenky, ona je sama s dietatom a tvaria sa, ze je to tak super... teda... neviem ci sa tvaria, ale tak ziju... a mnoho mnoho inych prikladov, ked sa uz ludia vzajomne ani prisposobovat nechcu, ale uz si velmi vyberat v tom veku nemozu, tak nakoniec ziju aj s niekym, s kym by o desat rokov skor asi nezostali, alebo by trvali na prisposobeni...
je to cele komplikovane a aj vztahy ako take, ale jasne je, ze vekom clovek straca chut niekomu sa prisposobovat a to je ten zasadny problem...
a najst si partnera vo vacsine pripadov ked clovek naozaj chce problem nie je... iba k tomu treba byt otvoreny... ono to koniec koncov nie je o krase...

OZD

baby ved takto to cítim aj ja,bud nejaku nechcem a nahováram si že sa mi páči,alebo by som aj chcel a odkopne ma,čo potom pochopím že by to aj tak bol omyl,ale naserie to stejne.a potom ked ma nejaká chcela a ja som zistil že to neni to prave orechové,bol to hrozny pocit sklamania,ako keby ma zradil vlastný rozum,alebo skor vlastné city....

Larrra

Vara
celkom ti rozumiem, nechcem byt stale sama, uz ma to nebavi, chcem zazit ten pocit, byt stastna s niekym,
ked sa pozriem na zalubene dvojice mam pocit, ze som v zivote nieco zmeskala, ze co ked zostanem takto sama navzdy

tbl555

Vara, ale určite nie si menejcenná, keď si ešte nemala vzťah, preboha..a ešte v tvojom veku. No keď ty to tak cítiš, je ťažké ťa presviedčať iným názorom. Príde mi to skôr milé, veď vzťahy sú o citoch a nedá sa mať zlý názor na niekoho,alebo na seba, že niečo také nezažil..:)