Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Roaccutan

Príspevok v téme: Roaccutan
Niki123

Ahojte ! :) máte niekto skúsenosti s roaccutanom ? Viem, že veľa z vás je proti, ale rozhodla som sa, že to skúsim. Nič mi nepomáhalo ... už to sú tri mesiace a ja nevidím nejaké účinky .. :/ teda sú ale dosť malé. Je to normálne ? .. čítala som aj také, že niekomu roaccutan pomohol po 2 mesiacoch ..
Za vaše komentáre vopred ďakujem :)
Niki

ginger24

Veľký súhlas s ebi...ja som na ROA 4.mesiac, nemám žiadne problémy ani čo sa týka psychickej stránky ani fyzickej..pokiaľ sa ROA berie pod dohľadom skúseného lekára, nemôže a ti nič hrozné stať..a okreditka, ROA depresie a samovražedné sklony nespôsobuje, tie musia byť v tebe už predtým len o nich nevieš...ROA ich len dostane viac napovrch..a kde bola tvoja mama tých predošlých 5 mesiacov?? to nečítala ten príbalový leták? až mesiac pred ukončením liečby si si uvedomila, aké svinstvo do seba dávaš? tak potom asi nie si dostatočne uvedomelá, ked si si prečítala zloženie lieku až po 5 mesiacoch liečby..a nedávaj za príklad ameriku, kde zdravotníctvo funguje tak, že prídeš k lekárovi a povieš mu, čo ti má dať..bez testov, bez všetkého...a tento liek v pohode zoženieš aj na ebay a tomu podobných e-shopoch..takže je rozdiel brať to pod dohľadom odborníka a naordinovať si sám vysoké dávky, aby som za 2 týždne mala krásnu tváričku..tí čo si to takto sami naordinujú sú väčšinou už psychicky zúfalí tínedžeri, ktorých akné ničí už nejaké tie roky a tento liek len v nich umocní tú psychickú zúfalosť a vyčerpanosť..ja osobne nemám žiadne problémy, tvár ako porcelánová babika a jediny problem su suche pery..ale na to odporúčam fucidin a ceralip od LRP..

ebi777777777

Okreditka55
dýchaj z hlboka a sa uľudni!!!, to je tvôj názor, nanešťastie a bohužiaľ tvoja zlá skúsenosť, úprimne je mi to lúto. Keby tvoj lekár bol obozretnejší, možno by si tak nedopadla.

Každí vie o tom, že aký je Roaccutane škodlivý a že v Amerike je zakázaný kvôli trvalým následkom a kvôli samovraždám.

Okreditka55 a samozrejme ak máš taký prehľad o Roa tak by si mala vedieť o tom, že tieto prípady sa stáli kvôli tomu, že dávali lekári veľmi vysoké dávky a pacienti dokonca ani neboli pod dozorom. A okrem toho zloženie Roaccutanu od vtedy ako bola táto afére ozakázaní lieku bola upravená

Mne lekár každý druhý týždne berie krv, rozpráva sa so mnou, aby zistil, či nemám depky a sklom k samovražde, vypytuje sa kadejaké iné veci, Samozrejme ja som išla s tým rizikom, že môžem mať trvalé následky účinkom tochto lieku, 100% sa to nedá vylúčiť.

Okredika55

Ja som ho užívala asi 5 mesiacov a možem ti povedať že to rozhodne za to všetko nestálo.. mala by si si o tom pozisťovať pravdu a čo sposobuje a na akom princípe funguje.. keď som zistila pravdu tak mi ho mama okamžite vysadila.. som rada že vobec žijem. Mala som z tych sračiek hrozné vedlajšie účinky-pribrala som, púšťala sa mi krv z nosa, začala som sa rezať a mnohé iné veci.. radím ti ani sa do toho nepúšťaj mnoho ludí malo z toho depresie a zabilo sa! Veď v USA je zakázaný a na firmu je podaných mnoho sťažností .Ja som ho zhruba pred 2 mesiacmi vysadila a pomaly sa dávam dokopy. S akné mi pomohol ale teraz mám ešte večšie problémy ako psychológ a zdravotné prpblémy. Pleť je zatial ako tak v pohode ale už to ide znova do starých koľají .. mastenie a hnisavé podkožné vredy.OPAKUJEM- vážne to nestálo zato.

ebi77

ahoj, ja tiež teraz beriem roa, a tiež teraz mi končí tretí mesiac a vyzerá to strašne, lebo doteraz sa mi to len zhoršovalo, posledné tri týždne vidím ako také zlepšenie, ale nič moc, ja sa už bojím, že na mňa ten liek nebude zaberať.
Koľko mg berieš na svoju váhu?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Roaccutan - Fórum - ZDRAVIE.sk