Jedno oko mam vacsie ako druhe

ZuSi

Pokial ide o pokles viecka, moze to byt aj kvoli vlasom. Pokial mas dlhe, do oci padajuce vlasy a ceses si ich na stranu kde je oko mensie, je to prirodzena obranna reakcia oka (viecka) na drazdenie. Ja to takto mam tiez.

Nadka

Ja mam tiez tuto "vlastnost" uz od utleho detstva, ze lave oko mam trosku vacsie od praveho, a hoci som to v minulosti brala ako mierny hendikep, teraz sa mi to na sebe praveze paci :) Ked sa vidim na fotkach, a lepsie sa zapozeram, tak mi to dava taky zvlastny look, ze ked si zakryjem jednu polovicu tvare, tak vyzeram vdaka lavemu oku celkom milo, zlato... A ked si zakryjem druhu polovicu tvare, tak vdaka pravemu oku vyzeram zase vaznejsie, dominantnejsie :)))) Cize som v podstate taka zena dvoch tvari, ale ako som spomenula, mne sa to na sebe paci a citim sa tak sexi :)) Cize ber to z tej lepsej stranky aj ty a okrem toho, mali by sme sa mat radi seba takych aki sme, lebo stale je dolezitejsie to aky mame charakter a co mame v hlave, nez vyzor. Krasa je pominutelna :)

Magy

ano, vacsinou maju aj tie najzakladnejsie pristroje, kvoli aplikacii sosoviek a okuliarov, aby sa ti pozreli do oka (na oko), ci tam nie je nieco vaznejsie, a dokazu aspon povedat ci treba dalsie vysetrenia/liecbu, alebo nie.
mozno nestanovia konecnu diagnozu, ale pracuju s tym denne a su to povacsine skoleni ludia, dokazu s vysokou pravdepodobnostou rozpoznat, ci ide o nieco vazne alebo nie.

Magy

skoc do hocijakej optiky ked budes mat cestu, nech sa na to pozrie pristrojom, to je za 5 minut a zadara, rovno ti povie ci je to len drobna nerovnomernost oci, alebo nieco co treba riesit lekarsky ;)
my to tu cez pismenka neposudime.

ninka22

no ono to viecko mam uz asi dlhsie trosku mensie kamaratka si to vsimla ale teraz som pozerala aj tu duhovku a nechapem......vidim nan trosilinku horsie ale myslim ze ten nepomer je zanedbatelny, nie nic ma neboli

Magy

to ma mrzi, ale bez detailnej fotky oboch oci, pripadne oftalmologickeho vysetrenia, tu mozeme tipovat ako v lotte do rana. mozes mat len jedno oko podrazdene niecim od alergenu, cez prievan, moze ist o chorobu, anomaliu... cokolvek. hlavne nestresuj a nezacni riesit hororove scenare.
boli, je citlivejsie na dotyk, zacervenale, horsie na neho vidis, ak si zakryjes striedavo jedno a druhe oko?