Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nedôvera vo vzťahu

Príspevok v téme: Nedôvera vo vzťahu
Keep_smile

Ahojte,
neviem či je to u báb aj chalanov rovnaké v tejto oblasti, ale ja mám takú povahu, že keď mi niekto klame dokonca do očí (to je už hardcore pre mňa :/ ) je schopný vypľuť klamstvo len taký fukot (pri konfrontácii, keď pravdu už viem, len chcem dať šancu danej osobe sa priznať bez toho, aby som jej to vyšplechla priamo do očí sama), tak jednoducho sa mi tá osoba začne vzďaľovať, prestávam jej veriť a začínam pochybovať o jej slovách. A keď sa takéto očividné klamstvá opakujú, strašne to nabúra moju dôveru v danú osobu napriek tomu, že vidím okolo seba ľudí, ako tieto veci veselo prehliadajú a vzťah funguje ďalej. Ako to robia?
Proste, keď ten človek aj pravdu povie, tak mu neverím. Lebo po skúsenostiach z minula dôvery totiž nie som schopná bez dôkazov... je to zlé, že sa to do mňa vždy tak zavŕta?
Žiada odo mňa, aby som mu verila LEN TAK, ŽE VRAJ MU VERIŤ MUSÍM... ja chcem, ale neviem, moja pamäť je silnejšia ako schopnosť hodiť to všetko za hlavu a akoby nakresliť hrubú čiaru za minulosťou.
Riešili ste toto niekedy vo svojom vzťahu? Aký bol výsledok? :(

Magy

hlavne sa velmi nad tym nezamyslat, netrapit, neriesit minulost. divat sa vpred, najdi si nejake aktivity v spolocnosti, zumba, partia, kolegyne/spoluziacky... hlavne zi a chod vpred!

Veronika_27

Dnes som od neho odišla. Ale stále musím rozmýšľať, či som ja bola tá náročná alebo tá čo nič neurobila. Rozmýšľam, či ľutovať budem neskôr, lebo teraz necítim nič, som z toho trochu na nervy, lebo tak sme si dosť toho prežili, okrem týchto vecí bol vzorný partner (a okrem toho že bol lenivý a bordelár hoci s tým som sa už žiť naučila). Lenže ani neplačem, nie že by plač bol pre mňa typický, cítim sa skôr tak vyprahnute. Neviem, čo budem teraz robiť, nie že by som bola bez neho stratená ale ani si nie som istá čo s týmto stavom :)

Magy

veronika, v tom pripade je najvyssi cas tuto kapitolu uzavriet, podakovat sa a ist dalej kazdy svojou cestou. nasilu natahovat nieco, co nefunguje, nema zmysel. len obaja stracate cas.

Veronika_27

Slečna A.
tak on takýto zákerný nikdy nebol, že by mi robil takto napriek a sledoval čo to so mnou robí... bol až chorobne žiarlivý na začiatku, to áno, zakazoval mi kontakt s okolím, kvôli nemu som skončila na indiviuálnom št. pláne, vtedy som bola zamilovaná naivka, ktorá mu uverila všetko, však prečo by mi mal klamať nie? :) No lenže som zistila, že ja nič nemôžem a on všetko, vtedy sa to začalo riešiť a pomaly sa to hýbalo tým lepším smerom... lenže odvtedy aj priebehom nášho vzťahu boli momenty, keď som potrebovala počuť len hlúpu pravdu, nech sa jednalo o čokoľvek a robil zo mňa blázna, že to tak nie je :) Nemôžem povedať, že bol ku mne zlý, zniesol by mi aj modré z neba, ale tie klamstvá, s tým ja žiť enviem, ani sa naňho pozrieť, nie to ešte ho bozkávať, pre mňa to má všetko iní význam ako možno pre ostatných....

Magy, ja som dosť tvrdohlavá osoba, aj introvert, o svojich osobných problémoch sa s ľudmi veľmi v reále nerozprávam, skôr sa tvárim ako je všetko OK, že nič hrozné sa nedeje, dusím v sebe a viem, že je aj toto moja chyba, lenže keď som sa aj vyrozprávala, tak mi to prišlo neúspešné, otočil to, že ja nechápem jeho atd. Mali sme aj niekoľko dlhých rozhovorov, ktorých efekt vydržal len určitú dobu a potom sa to vrátilo do starých koľají, chceme to zmeniť, ale po predošlých neúspechoch ide vzťah iba dole vodou.... teda už je asi aj na dne.

Magy

veronika, zaklad vo vztahu je komunikacia a uprimnost. netvrdim ze extrem, chyby robime vsetci a obcas sa nam nechce rozpravat, alebo vysvetlovat. ale vo vseobecnosti treba s vecami von a vydiskutovat. len vtedy vis na com si a partner tiez.
potom sa aj da viac doverovat, lebo mozes zistit, ze su veci, ktore partner jednoducho nezvlada, tak ich proste neriesis s nim, ale sama ci s niekym inym.
pametam, pametam... ;)

Slecna A.

ach, pisala som tu kilomentoru odpoved a nechtiac sa to zmazalo :D
Tak len strucne...Ano, zazila som cosi "podobne"...Bola som takmer rok "deptana" priatelom, ze vraj sa vyspi s inou babou. Normalne mi pri kazdej vhodnej prilezitosti hovoril o tom, ze by pretiahol daku babu. Ked sme sedeli v restike, ked sme sli niekam, ked sme stretli nejaku jeho kamosku, robil to stale...Ked som sa ho spytala preco to hovori, povedal, ze zo srandy, lebo vidi ako ma to vyvadza z miery....Ale vraj mu mozem doverovat naplno. Dosiahol vsak u mna opacny efekt a to taky, ze som sa voci nemu totalne zablokovala a prestala mu doverovat. K tomu mi este klamal ohladom svojej byvalej baby a ked som na vsetko prisla a vycitala mu to, samozrejme som ja z toho vysla ako ziarliva....
Takze ak citis, ze ti partner robi nieco, co je v tvojich ociach uz "prilis", davaj si vazne pozor. Ja som sa tiez snazila byt extremne ohladuplna a jeho dementnu srandu som sa snazila "chapat"...az kym mi psycholog nepovedal, ze je to skutocne zle, co mi ten chalan robi. Dovtedy som sa snazila byt benevolentnou partnerkou a priviedlo ma to akurat tak na pokraj vsetkych sil. Bacha na to, aby si nebola stihacka, ale bacha rovnako na to, aby si nebola klamana...

Veronika_27

Viem o čom hovoríš. Nemyslím si, že som fúria, čo si potrebuje všetko preveriť, nechodím mu vkuse za riťou a nekontrolujem čo robí a kde je a či tam naozaj je ak máš toto na mysli tým, že v takom a takom prípade to nemám v poriadku v hlave ja :) mali sme zlý začiatok, to áno, ale potom sa to už ustálilo, ale keď som len potrebovala počuť pravdu, tak bol problém... veď aj keď je tá vec nepríjemná a mala by som sa cítiť ako zbitý pes, tak som mu ju povedala... ja nechápem ľudí, čo nedokážu vložiť do vzťahu to isté čo ten druhý :/ Nevravím, že som tá najsnaživejšia, ale pravda a úprimnosť vo vzťahu je podľa mňa to naj.

Inak sa čudujem, že si ma pamätáš :)

Problém je, že by som aj chcela, ale vnútri mi bliká také červené svetielko WARNING, len teraz neviem komu a čomu veriť.

Magy

"Žiada odo mňa, aby som mu verila LEN TAK, ŽE VRAJ MU VERIŤ MUSÍM"

- to je ktory teraz? ten co ta uz sklamal alebo nejaky novy?
- nemusis. v podstate nic nemusis,(okrem umretia), je to len na tebe, co chces a co budes robit.
- hovori sa ze doveruj, ale preveruj. verit treba, ale zaroven mas pravo sa o pravdivosti jeho slov presvedcit. ak zistis, ze to je v poriadku, potom mu verit mozes. on ti v overovani zabranit nemoze, samozrejme je to len na zaciatok, pokial by si si overovala vsetko, co povie aj po roku vztahu, to uz skor vyzera ze mas problem ty v hlave.
ano, riesil som to aj ja vo svojom vztahu, je to smutne ak sa sklames v cloveku, ktoremu doverujes. vtedy sa nedsa nic ine, len uzavriet kapitolu a divat sa vpred.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nedôvera vo vzťahu - Fórum - ZDRAVIE.sk